Próżniowa produkcja rur słonecznych

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 18/08/10, 13:17

gdybyś przeczytał temat, znalazłbyś na stronie 2:

http://www.bricodepot.fr/angouleme-cham ... hauffe-eau
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 18/08/10, 13:29

Przeczytałem, ale pominąłem tę wiadomość... i przepraszam, ale:

500103 89€90


...tak naprawdę nie wiemy, co to oznacza...

Muszę tam za chwilę pojechać, sprawdzę na własne oczy...
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 18/08/10, 13:37

rzeczywiście, jeśli chodzi o dokument, widzieliśmy już lepsze!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 18/08/10, 13:40

Dokładnie to napisałem w wiadomości, w której umieściłem ten link: ich strona jest nieczytelna; do wykonania czujnika potrzebne są 2 pudełka po 9 rurek i kolektor na 18 rurek

w dodatku ich opis jest fałszywy: mówią o tubie z wbudowanym odbłyśnikiem: nie, nie ma odbłyśnika: to tylko termosy z czarnym osadem w pustej przestrzeni na wewnętrznej tubie...

ale po prostu idź do sklepu i zobacz co kupujesz

zamów bazar bezpośrednio z Chin: jeśli opis jest błędny, zobaczysz to przy dostawie!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 18/08/10, 13:44

A skoro już jesteśmy przy przybliżonych opisach, czy to naprawdę są rurki cieplne? Tj. z rurką cieplną (bez wody w rurce)?

chatelot16 napisał:jeśli opis jest błędny, zobaczysz to przy dostawie!


Bez żartów? A więc? Czy dzwonisz do Izby Handlowej w Pekinie? : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 18/08/10, 14:05

tak, to rzeczywiście są rurki cieplne, których nawet nie używam: wolę je zastąpić rurką w kształcie litery U, przez którą woda podgrzewa się, a nawet odparowuje

Uważam, że rurka cieplna ogranicza moc

rura próżniowa wytwarza temperaturę wystarczającą do wytworzenia silnika parowego
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 18/08/10, 15:27

Christophe napisał:Szczerze mówiąc w tej cenie nie wiem pkoi nie ma 100 na każdym nowym domu...


To jest dokładnie to pytanie, które zadaję sobie od ponad roku, odkąd wspomniałem o tych lampach na stronie :-)

A mając soczewki Fresnela nad tubusem, powinniśmy móc zejść jeszcze niżej dla całego czujnika, a tubus chroniony poniżej.
0 x
A bientôt!
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 18/08/10, 18:10

Christopher powiedział:

Szczerze mówiąc w tej cenie nie wiem pkoi nie ma 100 na każdym nowym domu...


1) budżety są: skompresowane do maksimum, często. Więc spłukani nie korzystają z energii słonecznej, tylko z najtańszego możliwego CC.

2) instalatorzy są po to, żeby zarabiać: pracują na sprzęcie, który dobrze znają, mając świadomość, że pewnego dnia prawdopodobnie będą potrzebować pomocy dostawcy. Poza tym wiadomo: kto mówi dotacje, ten mówi certyfikaty....

3) musimy przyznać, że nie jest tam ładnie: wczoraj przechodziłem w bardzo „słonecznej” dzielnicy składającej się wyłącznie z domów młodszych niż 15 lat (Obaix, podmiot Pont à Celles, Belgia). Widziałem tam czujnik wielorurowy; nie bójmy się słów: to jest brzydkie!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6992
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2914




przez gegyx » 18/08/10, 19:23

Widziałem tam czujnik wielorurowy; nie bójmy się słów: to jest brzydkie!

No cóż, co by było, gdybym użył spawanych butelek!…
: Chichot:

Dziś po południu przeprowadziłem test wytwarzania szkła ze wszystkimi butelkami, które trafiały do ​​pojemnika.
W przypadku zwykłego włoka butanowego nic nie jest możliwe.
Nawet po przekręceniu zmienia kolor na różowy, ale butelka pęka dalej.
Udało mi się wbić 2 sztuki w szyję, w róg.
Misja i niemożliwe zakończenie.
Spróbuję z ulepszonym butanem...
: Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 18/08/10, 19:44

przy użyciu Pyrexu, którego współczynnik rozszerzalności jest niski, możemy podgrzać spawany obszar do momentu jego stopienia, gdy jest jeszcze zimno kilka centymetrów dalej

w przypadku szkła butelkowego nie ma wątpliwości: aby uniknąć jego stłuczenia, należy podgrzać całą butelkę, maksymalnie do stopienia, a następnie mocniej podgrzać miejsce, które ma być zgrzane... i dalej delikatnie podgrzewać całość, aby nie pękła przy chłodzenie

ale jaki byłby pożytek z kolektora słonecznego, który nie jest w stanie wytrzymać ciepła?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 76