Próżniowa produkcja rur słonecznych

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 16/08/10, 10:49

film o tworzeniu rur jest mylący: wiele lat temu znalazłem pełną stronę, z której pochodzi ten film: jest o wiele bardziej pouczający

istnieje nawet digitalizacja książki napisanej około 1920 roku przez krótkofalowca, który zaczął produkować własne lampy w obliczu niedoboru i wysokich cen lamp amerykańskich: jest to jeszcze bardziej pouczające

inne źródło informacji o wyrobach szklanych, wszystkie wystarczająco stare książki do chemii mają rozdział o pracy ze szkłem! dobry chemik powinien wiedzieć, jak modyfikować, a nawet wytwarzać swoje instrumenty

nawet w czasach, kiedy było dość szklarzy, chemik musiał trochę znać się na technice, żeby móc zamówić to, co chce

wszystkie te stare książki są wystarczająco pouczające, aby szybko osiągnąć dobre rezultaty

na przykład piec do wyżarzania nie jest niezbędny: po zespawaniu 2 rur jeden koniec do drugiego nie wolno zdejmować palnika zaraz po zakończeniu spawania, należy zdejmować palnik bardzo stopniowo, ogrzewając coraz szerszy obszar wokół spoiny : wykonuje wyżarzanie ... ale to powolne zdejmowanie palnika trwa dłużej niż spawanie

konieczne jest wykonanie montażu mechanicznego, aby część obracała się regularnie podczas spawania i wyżarzania

spotykamy na stronach szklarzy (są jeszcze tacy!) rodzaje tokarek do tego przeznaczonych: Wyobrażam sobie, że przy tego rodzaju tokarce można zautomatyzować wyżarzanie
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 16/08/10, 12:44

Deledeco powiedział:

spoina szkło-metal o dużej średnicy wymaga specjalnych metali i pozostaje krucha.

.
Mój ojciec prowadził fabrykę prostowników i świetlówek i czasami mówił o tym: to jest piekielne!

Najdziwniejsze jest to, że najwyraźniej majstrowanie przy przyzwoitym płaskim kolektorze wydaje się droższe niż majsterkowanie przy kolektorze lampowym z chińskimi lampami… . Tylko cena szkła i aluminium!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79461
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 16/08/10, 13:18

Słoń napisał:Najdziwniejsze jest to, że najwyraźniej majstrowanie przy przyzwoitym płaskim kolektorze wydaje się droższe niż majsterkowanie przy kolektorze lampowym z chińskimi lampami… . Tylko cena szkła i aluminium!


Jest o wiele „gorszy” przykład, gdy mówimy o surowcach: jeśli chcesz profile aluminiowe, lepiej kupić gotową drabinę i pociąć ją niż surową proliferację… będzie to kosztować znacznie mniej materiałów. .

Niewiarygodne, ale prawdziwe… to wielki nonsens marketingu i globalizacji…

Kolejny przykład: przy obecnych dotacjach majstrowanie przy słonecznej energii cieplnej jest po prostu nieatrakcyjne finansowo...materiały będą kosztować w przybliżeniu cenę instalacji, po odliczeniu pomocy...

Zrób to sam ma swoje ograniczenia... Myślę, że ciekawie jest majstrować przy solarach termicznych:
a) czy możemy odzyskać materiały
b) jeśli nie mamy możliwości wypłacenia zaliczki na instalację „komercyjną”.
c) jeśli nie chcemy zaprzątać sobie głowy dotacjami
d) jeśli chcemy zrozumieć, co robimy
e) ale szczególnie, jeśli chcesz wykonać „szyte na miarę” lub specjalne zespoły… takie jak systemy odpływowe, których montażu odmawiają profesjonaliści…

W przeciwnym razie majsterkowanie będzie cię kosztować więcej... ale majsterkowanie też jest zabawne, prawda?
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 16/08/10, 13:31

znowu zeszliśmy z tematu, ale to nie jest bezużyteczne

w handlu zaopatrzeniem i materiałami są większe koszty niż w imporcie z chińskiego bazaru: zakończenie produkcji nigdy nie jest opłacalne, jeśli cena surowca jest wyższa niż gotowy produkt

czy powinniśmy przestać myśleć o wynalezieniu i produkcji? ta sytuacja nie potrwa długo: Chińczycy nie spędzą kolejnych 20 lat pracując za tak niskie ceny

a ponieważ jesteśmy w fazie niedorozwoju, wkrótce nie będziemy już mieli środków na zakup...

i jeśli tak będzie dalej, kiedy nie będziemy już mieli środków na zakup, stracimy know-how do produkcji

na szczęście są jeszcze majsterkowicze, którzy myślą
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79461
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 18/08/10, 10:50

Widziane w reklamach GG: 22 lampy próżniowe za 500 €... nawet nie 25 € za rurkę...

Więc dla małych ilości (powiedzmy kilkaset) myślisz, że warto zawracać sobie głowę importem z Chin? Import z Chin oznacza brak gwarancji jakości dostarczonych produktów lub ich stanu...
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 18/08/10, 11:01

W każdym razie!

89.90 to pudełko 9 tubek z rurką cieplną


cena detaliczna zawiera podatek VAT!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79461
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 18/08/10, 11:03

Kwa to? Gdzie? : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 18/08/10, 11:34

89.90 to pudełko 9tube z rurką cieplną, które kupiłem w brico depot

czyli 9.99 euro za rurkę o długości 1.8m

kupione w pobliskim sklepie więc z możliwością sprawdzenia dętek przed zapłaceniem!

Ostrzegam przed bezpośrednim importem z Chin: duża sieć sklepów to ważny klient, którego chińscy dostawcy nie chcą stracić… okazjonalny klient, który zamawia 500 sztuk, ryzykuje, że dostanie gówno, którego nie odważyłby się przekazać dużej sieci sklepy
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 18/08/10, 12:39

Christophe napisał:

Kwa to? Gdzie?


Czytamy cały temat przed rechotem! :D
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79461
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 18/08/10, 12:47

Maieuh pkoi słoń, czy on jest dla mnie niemiły?

Ach, w BD, wiedziałem, że robią ciekawe zestawy próżniowe, ale nie, że sprzedawali tuby na sztuki… czy można za to kupić kolektor? Bo w heatpipe musi być specyficznie...

Szczerze mówiąc w tej cenie nie wiem pkoi nie ma 100 na każdym nowym domu...

:?

ps: +1 za chiński import... ale hej, już to powiedziałem...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 147