Ogrzewanie dostosowany szukać mojego domu

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 04/08/10, 18:47

ale gdzie to znaleźć odpady i jak je przechowywać ???

Wszędzie, w centrach recyklingu, które zbierają rośliny, od regionu paryskiego po region Var i PACA, a nawet gminy, które zbierają odpady roślinne!
Ty i Twoi sąsiedzi przycinacie żywopłoty i trawniki i co z nimi robicie?? wyślij je na wysypisko lub doprowadź do zgnilizny.
Lasy są pełne opuszczonych lasów i gajów!!
Muszą tylko wysuszyć na słońcu i przejść przez kruszarkę lub niszczarkę!!
Ta praca wykonywana czasami przed kompostowaniem daje mnóstwo zmarnowanej energii odnawialnej!
Mierzymy, jak tania jest energia, aby uniknąć odzyskiwania tego drewna i zapewnić dobry materiał!!

Ja sam wyrzucam to drewno z wyrzutem sumienia, na siłę, bo jest za duże ze względu na brak automatycznego pieca na gruz w rozsądnej cenie!!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
renaud67
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 638
Rejestracja: 26/12/05, 11:44
Lokalizacja: Marsylia
x 8




przez renaud67 » 05/08/10, 09:41

0 x
Absurdów wczoraj są prawdy dziś i jutro banałów.
(Alessandro Marandotti)
listwy
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 01/08/10, 14:12




przez listwy » 05/08/10, 10:15

konkretnie?
zbiórki znajdujące się przed naszą bramą (takie jak kosze klasyczne i papierowe) są zbierane w każdą środę od kwietnia do listopada i wysyłane do centrum recyklingu.
W mojej wsi jest zatem potencjał, ale jak ja, jako indywidualny lemda, mogę zebrać całą tę utraconą energię od sąsiadów lub ratusza i jak ją wysuszyć, zmielić, a następnie zarybić i co więcej, musi to zająć trochę czasu, szaleństwo ??
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79438
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11090




przez Christophe » 05/08/10, 10:24

Tak, nawet nie jestem pewien, czy mielenie małych ilości jest opłacalne ekonomicznie... Poza tym rozdrobniony materiał wychodzący z głównych młynków szybko gnije, zawiera za dużo wody. Nie jest przeznaczony do przechowywania.

ps: slatsss, możesz popracować nad ortografią? nie ma czegoś takiego jak wysyłanie... chyba że w marynarce wojennej?
0 x
listwy
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 01/08/10, 14:12




przez listwy » 05/08/10, 13:14

przepraszam, chistophe, ale wkładam ogromny wysiłek w pisownię i napisanie każdego zdania zajmuje mi wieki (dziękuję internetowi, moje dzieci, modułowi sprawdzającemu pisownię...).
Sama jestem zaskoczona swoją wytrwałością, ale to w szczytnym celu (rodzina) i dopiero na wakacjach mam czas.
nie myśl, że gram na kozetce, ale jestem z siebie raczej dumny, ale to nie jest wygrywanie.
0 x
listwy
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 01/08/10, 14:12




przez listwy » 05/08/10, 13:59

Cześć, dedeleco, ale kiedy mówisz
Lasy są pełne opuszczonych lasów i gajów!!
Muszą tylko wysuszyć na słońcu i przejść przez kruszarkę lub niszczarkę!!

Konkretnie, jak to przyjąć?
0 x
listwy
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 01/08/10, 14:12




przez listwy » 05/08/10, 14:05

Świetnie, łącznie z tekstem renaud67 niestety jak zwykle wszystko zależy od dobrej woli na poziomie publicznym.
Kilka lat temu zaangażowałam się w pracę radnej miejskiej w swoim małym miasteczku, potrzebowałam tyle energii, żeby zająć się sprawami, które wydawały mi się podstawowe, że się poddałam.
Znam nowych radnych, burmistrz jest nadal ten sam i niewiele się to zmieniło.
Zatem myślenie o ekologii zajmuje jeszcze kilka długich dekad.
Wydaje mi się, że możliwe jest znalezienie dobrych, praktycznych pomysłów, które będą łatwe do wdrożenia dla typowej osoby pracującej z rodziną, domem... i wreszcie nawiązanie powiązań (takich jak forums) pokazuje się innym, że można, a robiąc to razem, jest to jeszcze prostsze, np. AMAP...
Chyba, że ​​masz jakiś pomysł, a jestem naprawdę zainteresowany.
0 x
Avatar de l'utilisateur
renaud67
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 638
Rejestracja: 26/12/05, 11:44
Lokalizacja: Marsylia
x 8




przez renaud67 » 05/08/10, 15:16

bonjour,
Podałem tylko link, ale treść nie jest moja : Chichot:
0 x
Absurdów wczoraj są prawdy dziś i jutro banałów.

(Alessandro Marandotti)
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 05/08/10, 23:46

cześć, slatsss
Cześć, dedeleco, ale kiedy mówisz
Cytat:
Lasy są pełne opuszczonych lasów i gajów!!
Muszą tylko wysuszyć na słońcu i przejść przez kruszarkę lub niszczarkę!!

Konkretnie, jak to przyjąć?

Konkretnie, odpady mają różne pochodzenie i różne właściwości, są mniej lub bardziej wilgotne:
W domu mój żywopłot piracanty (dość suche kłujące płonące krzewy) rośnie dobrze w okolicach Paryża i po przycięciu, nawet bez suszenia, pali się dobrze, nawet za szybko, bo trzeba go wprowadzać w małych ilościach, aby nie przegrzać komina dlatego też wielkość tego żywopłotu musi przy niewielkiej adaptacji nadawać się do spalania w piecu na pellet!
Skrawki żywopłotu po tygodniowym suszeniu na letnim słońcu i rozdrobnieniu tanim młynkiem spalają się bardzo dobrze, nawet aż za dobrze, bo są za drobne, więc trzeba kontrolować ilość, która się spala, jak w piecu na pellet. Trudność polega na obecności kawałków drewna o różnej długości, wychodzących z tanich młynków, które nie są kompatybilne z piecami na pellet i ich podstawowym systemem podawania pelletu.
Moim zdaniem technicznie można rozwiązać ten problem ograniczając cenę systemu!!!
Do odpadów roślinnych zaliczają się także mokre skosy z trawnika, które należy całkowicie odłożyć na bok, co jest absurdem, ponieważ gleba na trawniku z biegiem lat traci wszystkie swoje niezbędne pierwiastki, dzięki czemu trawniki są pełne mchu dla moich sąsiadów!
Trawę można suszyć na słońcu w ciągu dnia cienką warstwą, pod warunkiem, że na noc wniesiemy ją do środka, aby nie doszło do jej ponownego zwilżenia przez kondensację!!
Znudziło nam się koszenie trawnika, możemy zmęczyć się także suszeniem roślin na słońcu, przyzwyczajając się do niezbędnych manipulacji?
Centra recyklingu mieszają trawę trawnikową z drewnem, a nawet przycinają kłody, nie zadając żadnych pytań, co mnie zadziwia.
W ten sposób możemy odzyskać mnóstwo drewna opałowego, po prostu zbierając je z centrum recyklingu podczas sezonów przycinania!!

Powinna istnieć możliwość dodatkowego suszenia drewna w oficynie przy niewielkiej ilości ciepła z kotła, pod warunkiem, że wilgoć powstająca podczas suszenia zostanie ponownie skondensowana w celu odzyskania dużej części kalorii zużytych na suszenie. Przy zwykłym spalaniu wilgotnego drewna odparowujemy tę wodę z wilgotnego drewna i niepotrzebnie podgrzewamy je w kominie, co powoduje utratę dużej części ciepła w porównaniu do suchego drewna, co jest absurdem!!
Posiadam dużą ilość drewna rozpałkowego i pokruszonego czekającego na spalenie, ze względu na brak systemu wprowadzania, który umożliwiłby stopniowe spalanie go w moim wkładzie!! Nie mogę dodawać suchego grindu co kilka minut, ciągle, nawet podczas snu!!
Postanowiłem więc zebrać rośliny pełne bardzo suchych roślin (latem wystarczy 1-2 tygodnie oczekiwania), które są bardzo dobre do ogrzewania.
To nonsens.

W przeciwnym razie:
link od Jean Pain do przeczytania:
http://www.jean-pain.com/histo-jean-pain.html

Wszystko w wydajnym młynku, minimum 2500€ plus bojler automatyczny:
http://www.jean-pain.com/3D-broyeur.html
http://www.onpeutlefaire.com/fichestech ... ailles.php
Bardzo dobrze, że kilka hektarów lasu można optymalnie wykorzystać!!!

W przypadku pawilonu rozwiązaniem jest minimalna wersja:
http://www.jean-pain.com/Energie-bois.html
z niszczarką:
http://www.jean-pain.com/planche-broy.html
i kocioł automatyczny:
http://www.jean-pain.com/chaudiere-copeaux.html
http://www.energiesysteme.fr/index2.htm
http://www.energiesysteme.fr/technologies.htm
http://www.energiesysteme.fr/DOC%20AUTO%202010.pdf
ale problem z dystrybutorem dla bardzo atrakcyjnego technicznie systemu i nieznanej ceny bez konsultacji!!
0 x
listwy
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 01/08/10, 14:12




przez listwy » 06/08/10, 23:12

Znudziło nam się koszenie trawnika, możemy zmęczyć się także suszeniem roślin na słońcu, przyzwyczajając się do niezbędnych manipulacji?

W ten sposób możemy odzyskać mnóstwo drewna opałowego, po prostu zbierając je z centrum recyklingu podczas sezonów przycinania!!

To prawda, że ​​tak tego nie postrzegałem.
Postanowiłem więc zebrać rośliny pełne bardzo suchych roślin (latem wystarczy 1-2 tygodnie oczekiwania), które są bardzo dobre do ogrzewania.
Ale jak pozwolić im wyschnąć?
Czy rozkładasz je na ziemi, w kupie?
czy musi gnić pod spodem?
Świetnie, nie znałem Jean-Paina.
Ale czy stertę pokruszonego drewna można wrzucić bezpośrednio do silosu kotła, czy trzeba ją wcześniej wysuszyć, bo inaczej zgnije?
Nigdy nie zapomniałem tej strony onpeutlefaire.com, dobrze jest, gdy od czasu do czasu czujesz, że nie jesteś sam na ziemi.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 139