Jak zrobić lampę słoneczną za pomocą Interrup. zmierzchowy

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 19/07/10, 00:37

Obelix napisał:
Dla Forhorse: ten wynik 3 godzin pełnego słońca jest wynikiem ponad roku pomiarów w odizolowanym miejscu ..... jest to średnia ponad rok .....

Obelix


Ach tak, ok, jeśli weźmiemy zimowe dni znacznie krócej i dni bez słońca, tak, z pewnością macie rację.
Ale hej, zrozumiałem to pytanie jako osiągnięcie, którego używamy głównie latem.
0 x
Obelix
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 535
Rejestracja: 10/11/04, 09:22
Lokalizacja: Tulon




przez Obelix » 19/07/10, 11:45

Forhorse napisał:
Ach tak, ok, jeśli weźmiemy zimowe dni znacznie krócej i dni bez słońca, tak, z pewnością macie rację.
Ale hej, zrozumiałem to pytanie jako osiągnięcie, którego używamy głównie latem.

Witam,
Jest inny parametr, który często zapominamy w obliczeniach tego typu: jest to struktura paneli.
Szkło ochronne oprócz cięcia niektórych długości fal i tłumienia promieniowania słonecznego ma ograniczający wpływ na czas nasłonecznienia ze względu na skok współczynnika załamania światła.
Daje to kąt penetracji promieniowania od + -40 do 45 ° w stosunku do pionu.
Oprócz tego „stożka” do ogniw dociera tylko rozproszone światło i moc spada!

Dokładna zmierzona równoważność to trzykrotność szczytowej mocy na dzień ......

Obelix
0 x
In medio stat virtus !!
Krisspops
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 25/05/10, 18:21




przez Krisspops » 19/07/10, 18:41

Tak, tak, tak .. Dziękuję wszystkim za to wszystko! Widzę już trochę wyraźniej. :?
Ale (tylko dla mojej kultury!) Jeśli chcę zacząć od pomysłu korzystania z panelu słonecznego 5 W, przy użyciu odpowiedniej baterii 12 V, załóżmy 4 żarówki 1 W i przełącznik słoneczny, czy jest taka potrzeba coś jeszcze? Myślę głównie o regulatorze słonecznym (https://www.econologie.com/shop/regulate ... p-116.html)? A może jeszcze coś?
I nawet jeśli masz, według największych zagrożeń, mały schematyczny schemat leżący wokół, aby to wszystko wyjaśnić, jestem zainteresowany! : Chichot:
0 x

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 101