Regulacji VMC DF

Przedstaw swoje projekty DIY, nowe pomysły techniczne, innowacje do przetestowania lub prace związane z samodzielną konstrukcją. Ponieważ zrobienie tego samodzielnie jest często bardziej ekonomiczne i może być bardziej wydajne.
Avatar de l'utilisateur
Napo krasnolud
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 180
Rejestracja: 04/03/10, 10:43
Lokalizacja: Gdzieś ponad tęczą

Regulacji VMC DF




przez Napo krasnolud » 09/07/10, 10:34

bonjour,

Wyjaśnię mój przypadek, dzięki czemu uniknę później wielu pytań

zamontowaliśmy wentylację DF typu AKOR T3 / 7 (raczej cichą jak na tę cenę :) )
dla doc

https://www.econologie.info/share/partag ... 9Geh6x.pdf

z tego co rozumiem są dwie prędkości, ale regulacja jest raczej uproszczoną instrukcją M / A i PV / GV

problem polega na tym, że zimą kończymy cięcie, gdy jesteśmy obecni, ponieważ powietrze z niczego mamy wydajność 60%, ale biorąc pod uwagę przepływ, w końcu wpływa to na temperaturę otoczenia (zainstalowaliśmy nasz stary piec, który ogrzewał 110m², ale teraz to jest 160), więc włączamy go ręcznie w godzinach od 7:9 do 18:20 i od XNUMX:XNUMX do XNUMX:XNUMX
i przez ten okres wielkiego upału skończyło się nam gorąco, mimo że był to dom z bali (liczne wejścia i wyjścia z domu jest nas 5 i są święta, więc jesteśmy obecni: s)

moje pytanie brzmi:

czy możliwe jest zainstalowanie regulatora, który w okresie letnim uruchamia funkcję PV / GV zgodnie z wilgotnością i przewietrzaniem w razie potrzeby
i zimą, która zarządza temperaturą grzania akumulatora 500W (opcja w katalogu, ale akumulator musi to robić samodzielnie) i zgodnie z higrometrią, a nawet przedziałem czasowym, historia funkcji nadal wietrzenia minimum

w każdym razie coś lepszego niż ręczny przełącznik M / A i PV / GV dostarczony z pudełkiem

Uważam, że myślisz, że to mi odpowiada?

https://www.econologie.info/share/partag ... f9l8el.pdf

gdzie

http://www.deltadore.com/accueil/profes ... 8940.html#

Widziałem zegar w sklepie ekologicznym, ale czy to wystarczyłoby, aby cały czas działał z małą prędkością i z dużą, jeśli to konieczne? z tego co zrozumiałem (elektryczność i ja to dwa ^^) to wszystko albo nic
ale biorąc pod uwagę cenę 8 razy tańszą niż inne rozwiązanie, byłoby nam lepiej :)

a potem ze względu na nadmierną wentylację, jeśli umieścimy na oknach osłony przeciwsłoneczne, bez których może się obejdziemy (może to być temat innego pytania ^^)

w przeciwnym razie jest opcja PC, ale jest trochę robót ziemnych związanych z robotami ziemnymi, ale to wymaga wiercenia w płycie, ale nie jest praktyczne, ponieważ jedynym możliwym miejscem są sanitariaty i mamy już PCV z toalety.

Z góry dziękuję za opinię w tej sprawie :)
0 x
Spośród wszystkich tych, którzy nie mają nic do powiedzenia, to najpiękniejsze, którzy milczą
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2




przez netshaman » 12/07/10, 13:34

Czy dobrze myślałeś o podłączeniu wlotu powietrza CMV do kanadyjskiego typu?
To spowodowałoby regulację temperatury wtryskiwanego powietrza, a tym samym mniejsze straty energii.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Napo krasnolud
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 180
Rejestracja: 04/03/10, 10:43
Lokalizacja: Gdzieś ponad tęczą




przez Napo krasnolud » 12/07/10, 18:07

cóż, jest to ostatnia wybrana opcja, ale DF czołga się po schodach i przechodzi przez pochwę, aby wejść, jest to bardzo skomplikowane

z jednej strony toalety podwójnej na parterze jest ewakuacja, ale z drugiej strony nie jest tak szeroka, więc z opatrunkiem jest krótka: s

ale nadal regulacja PV i HS nie byłaby zła
0 x
Spośród wszystkich tych, którzy nie mają nic do powiedzenia, to najpiękniejsze, którzy milczą
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2




przez netshaman » 12/07/10, 21:46

W przeciwnym razie masz również możliwość studni wodnej: wlot powietrza, który trafia do VMC, przechodzi przez uszczelnioną skrzynkę, w której znajduje się obwód wodny, powietrze przechodzi przez ten obwód, który z grubsza przypomina żebrowany radiator typu samochodowego, to Obwód jest podłączony do jednej lub więcej rur zakopanych jak kanadyjska studnia o tej samej długości, z wyjątkiem tego, że rury wodne mają średnicę wielkości węża ogrodowego.
Skrzynkę umieszcza się tuż za wlotem powietrza znajdującym się w ścianie.
Nie musisz tak wchodzić na górę.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Napo krasnolud
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 180
Rejestracja: 04/03/10, 10:43
Lokalizacja: Gdzieś ponad tęczą




przez Napo krasnolud » 13/07/10, 06:55

tak nieźle ale to rozwiązanie jest dobre jeśli pracujesz w obiegu zamkniętym na wodę (odwiert, strumień, cysterna) inaczej nie powiem Ci o zużyciu wody Oo

a na górze nie mam miejsca, żeby to postawić (cysterna ^^)

ale po namyśle powinniśmy umieścić pudełko w piwnicy, byłoby łatwiej: s

inna opinia na temat zegarów lub automatów?
0 x
Spośród wszystkich tych, którzy nie mają nic do powiedzenia, to najpiękniejsze, którzy milczą
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 09/08/10, 10:35

Cześć, myślę, że higrostat pokojowy załatwi sprawę w twoim przypadku.
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.
Dół talkers i wentylator pod sufitem!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Twoje montaże techniczne, majsterkowanie, innowacje i samodzielna konstrukcja: wykonanie obiektu lub instalacji”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 103