Frigolite: jaka wartość izolacji K?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 02/08/10, 15:49

Zwracam uwagę, że nasza firma swoją filozofią popycha zbyt wielu rzemieślników do próby oszukiwania swoich klientów, zwłaszcza słabych.

Konieczne jest przeczytanie dokładnego oszacowania, aby wiedzieć, czy dokładny charakter izolacji i zespołów jest dobrze określony, wywrzeć nacisk na rzemieślnika, dając wszystkim znać, że oszukuje swoich klientów (powodując ich utratę klientów) oraz, jeśli nie ma rozwiązania, udaj się do sądu, w sądzie lub w sądzie wyższym, w zależności od wysokości stawki.

Sąd wyznaczy biegłego prawnika, który co do zasady ocenia technicznie, ale jak widziałem, woli kopiować opinie biegłych ubezpieczeniowych, którzy wydają swoje opinie !!
Dlatego masz interes w opłaceniu swojej obrony i odwołaniu się do renomowanych ekspertów ubezpieczeniowych i wycen firm, wykonujących swoją pracę właściwie, aby skutecznie dochodzić swoich praw przed ekspertem prawnym, który bardzo ostrożnie zapewnia pracę swoim znajomym. eksperci ubezpieczeniowi !!.
Trwa to lata, aw moim przypadku 7 lat, i popełniłem błąd, nie zabierając licencjonowanego eksperta, aby wyjaśnić moją utratę użytkowania (nadmierna wilgotność i błędy), aby skopiować dokumenty uzupełniające, które dostarczyłem na temat wartości wynajmu i prawnik popełnił celowy błąd, zapominając o powierzchni mieszkalnej, zmniejszając ją do bardzo małej, tak aby rekompensata za użytkowanie wynosiła 1/4 rzeczywistej kwoty !!
Wszyscy kłamią i w twoim interesie jest trochę zmusić, w przeciwnym razie przegrasz w obliczu kłamstw przeciwnika, ponieważ sprawiedliwość przecina gruszkę na pół !!
Prawnicy zajmujący się obroną i regresem mogą być również bardzo nieskuteczni przez kumoterstwo z przeciwstawiającymi się firmom ubezpieczeniowym i architektom !!
Musisz więc płacić droższym prawnikom, aby mieć nadzieję na lepszą jakość pracy, nawet jeśli masz absolutną rację!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79423
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084




przez Christophe » 02/08/10, 17:59

Bardzo słodkie dedelco, bo jeśli jest coraz więcej slangów i nadużyć i niekompetencji ze strony profesjonalistów, jest też coraz więcej klientów, którzy nigdy nie są szczęśliwi, a dla niektórych nie wiem, jak czytać lub rozumieć cytat ... nie mówię nawet o tym, żeby nie czytać ogólnych warunków sprzedaży, dla sprzętu za 20 000 euro, takiego jak pompa ciepła, to wciąż minimum, prawda?

To również powinno znaleźć się w słynnych „kursach konsumenckich”, o których rozmawialiśmy na inny temat ...
0 x
Chomich
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 02/09/08, 20:18
Lokalizacja: potomstwo (B)




przez Chomich » 02/08/10, 20:22

dobry wieczór

Istnieje duża różnica między EPS (polistyren ekspandowany = frigolit, zwykle w kolorze białym) a XPS (polistyren ekstrudowany, gęsta pianka w kolorze niebieskim lub w większości przypadków łososiowym).
PSE to produkt otrzymywany w wyniku ściskania białych, lekkich i kruchych kulek PS. Jeśli dotkniesz płytki, rozpadnie się ona na maleńkie, bardzo „lotne” kulki.
XPS uzyskuje się poprzez „wytłaczanie” (ściskanie i wyjmowanie z formy pod ciśnieniem w określonych warunkach temperaturowych) tego samego produktu podstawowego, który następnie podlega przekształceniu mechanicznemu na podstawie jego różnych właściwości, w szczególności a. poprawiony współczynnik lambda.
Czy to możliwe, że przy składaniu zamówienia przedstawiono Ci produkt, a dostarczyłeś inny? Do dostarczonego produktu należy dołączyć kartę techniczną. Odbierz, jeśli go nie otrzymałeś ... W arkuszu tym należy między innymi wymienić grubość (w tym przypadku 32 mm, a nie 30) i charakterystykę izolacji (z lambda, R ( lub U), a także protokół zatwierdzenia lub homologacji.
Nie znalazłem aktualnego zdjęcia na stronie producenta, może w tym tkwi problem?
jako zwykłego użytkownika moja opinia jest bardzo fragmentaryczna. być może mógłby interweniować technik izolacji, jeśli jest na miejscu forum?
0 x
jeanluc55
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 25/06/10, 05:40
Lokalizacja: Sambreville / Belgia




przez jeanluc55 » 03/08/10, 05:58

Obraz[/ Img]

Obraz

Witam,
oto 2 zdjęcia zrobione przed montażem paneli, figury to nic innego jak wymiary.
Co do wgrania podpisanej umowy to nie zrobię tego, ale jej warunki przepiszę dosłownie (w odniesieniu do strony naruszającej)
"...." z paneli aluminiowych lakierowanych termicznie i termoprzełączanych wypełnionych termotopem 32mm K: 0.8 wykonanym na wymiar w naszych fabrykach w Marcinelle ".
Jeśli chodzi o próbkę pokazaną przez przedstawiciela handlowego przed podpisaniem umowy to oczywiście nie zrobiłem jej zdjęcia !!!
Ale jeśli powiem, że użyty materiał był inny, nie widzę powodu, który skłoniłby kogokolwiek do zwątpienia !!!!
A jeśli wybierzemy się na małą wycieczkę po miejscu termotopu http://www.thermotop.com/panneaux+class ... html?id=11
oto co możemy tam zobaczyć.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79423
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084




przez Christophe » 03/08/10, 10:50

Rzeczywiście jest ekspandowany (frigolit), więc jeśli zapłaciłeś cenę ekstrudowanego, poproś sprzedawcę o wyjaśnienia.

Oto, co możemy przeczytać na ich stronie: http://www.thermotop.com/panneaux+class ... ue-11.html

THERMOTOP CLASSIC Thermal: T 16 - T 32 - AT 52 - AT 82

Są to ekonomiczne panele pozwalające na realizację dachów fasetowanych, wiktoriańskich lub do montażu na profilach aluminiowych z przekładką termiczną, zapewniające komfort cieplny bez efektu cieplarnianego.

* Cienkie wypełnienia

Panele te są dostępne w grubościach od 16 do 52 mm. Spełniają również wymagania dotyczące izolacji termicznej
16 mm: U = 1,81 W / m².K i R = 0,55 m².KW-1
32 mm: U = 0,88 W / m².K i R = 1,14 m².KW


Więc jeśli U = K to dobrze, ale jeśli sprzedawca powiedział ci, że K = R jest oszustwo, w przeciwnym razie źle zrozumiałeś lub zinterpretowałeś ...stąd zainteresowanie mówieniem TYLKO W R ... przynajmniej wiemy, co to jest !!
0 x
jeanluc55
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 25/06/10, 05:40
Lokalizacja: Sambreville / Belgia




przez jeanluc55 » 03/08/10, 14:23

Christophe napisał:Rzeczywiście jest ekspandowany (frigolit), więc jeśli zapłaciłeś cenę ekstrudowanego, poproś sprzedawcę o wyjaśnienia.


Dzięki, ale wiedziałem !!! Nie zadaję tutaj tego rodzaju pytań dla zabawy. I ważna uwaga, fakturę zapłaciłem dokładnie z warunkami na starcie czyli termotopem

Christophe napisał:Więc jeśli U = K to dobrze, ale jeśli sprzedawca powiedział ci, że K = R jest oszustwo, w przeciwnym razie źle zrozumiałeś lub zinterpretowałeś ...stąd zainteresowanie mówieniem TYLKO W R ... przynajmniej wiemy, co to jest !!


Nie sądzę, żebym źle zrozumiał, ponieważ jest to napisane w umowie sprzedaży w warunkach, ponieważ skopiowałem je bez żadnych fałszerstw ani modyfikacji z mojej strony. Nie widzę sensu robienia tego typu rzeczy poza zatruciem forum co jednak wydaje mi się bardzo interesujące.


Poza tym w realizacji tej werandy jest wiele innych źle zrobionych rzeczy, podałem krótki zarys (mając mnie oczywiście samemu oświetlając) i to z tych wielu powodów, zebrać jak najwięcej informacji PRZED zrobieniem czegokolwiek: nie stać mnie już na adwokata po wydaniu tylu pieniędzy na tej pani werandzie .... !!! Muszę więc być w stanie samodzielnie się bronić, ale brakuje mojej wiedzy technicznej.
Z poważaniem.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79423
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084




przez Christophe » 03/08/10, 14:35

Możesz nam więc przypomnieć, jaki masz problem? Ponieważ tutaj trudno mi nadążać ... : Mrgreen:
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 03/08/10, 18:21

Nie stać mnie już na adwokata po wydaniu tylu pieniędzy na tej pani werandzie .... !!! Muszę więc być w stanie samemu się bronić, ale brakuje mojej wiedzy technicznej.

Obrona i regres mojego ubezpieczenia kompleksowego opłaciła prawnikowi i za ekspertyzy (prace na mokro z architektem) to działa przez większość, z wyjątkiem 6 lat później, prawnik ubezpieczeniowy wielokrotnie zapomina dołączyć paragon Pracuje.
Często działa lepiej.
Jeżeli nie posiadasz tego ubezpieczenia, za niewielką kwotę szkody konsumenckiej sąd rejonowy działa z zasady bez adwokata.
W przeciwnym razie wszystko, co musisz zrobić, to naprawić się, ucząc się techniki !!

Ale możliwe jest, że rzemieślnik oszusta straci klientów dzięki bezpłatnemu antyspamowi i poczcie pantoflowej !!
Ludzie nie chcą mieć twoich wad i rezygnują z tego rzemieślnika przy najmniejszych wątpliwościach.
Ochrona przeciwwybuchowa jest bardzo skuteczna !!
Po prostu zlokalizuj klientów (podążaj za rzemieślnikiem lub podejdź do klientów, zanim wrócą do domu) i pokaż im swoje wady !!
Z moim architektem zrobiłem to mimowolnie, wyjaśniając jego błędy, nie wiedząc, że jeden z jego przyszłych klientów czeka w innym pokoju !!
Godzinę później w domu widziałem, jak wściekły szalony architekt upadł, przez co stracił klienta! Był tak czerwony ze złości, że bałem się, że w moim domu dostanie ataku serca !!!

Ze względu na wagę błędów konieczne było zakończenie procesu, ale sprawiedliwość zapewniła prawdziwą rekompensatę, nawet jeśli nie była to całkowita w moich oczach, ale to jeszcze bardziej wkurzyło tego nieostrożnego architekta!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 198