BP Aplikacja likwidacja - co o tym sądzisz?

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.

Za czy przeciw likwidacji BP?

Możesz wybrać 1 opcja

 
 
Sprawdź wyniki
FPLM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 306
Rejestracja: 04/02/10, 23:47
x 1

BP Aplikacja likwidacja - co o tym sądzisz?




przez FPLM » 24/06/10, 17:01

Witam,

Przedmiot ten ma następujące cele:
- debata na temat oficjalnego wniosku większości o likwidację spółki BP z powodu rażącego naruszenia jej obowiązków. Opinie, informacje, pytania/odpowiedzi lub komentarze.
- W przypadku konsensusu w tej kwestii organizacja akcji (zapraszanie organizacji pozarządowych takich jak WWF, Greenpeace itp. do przyłączenia się, zbieranie podpisów itp.) i mobilizacja.

Aby przybliżyć temat podzielę się z Wami moją opinią.

Jak w każdym przedsiębiorstwie opartym na tym samym modelu gospodarczym, krzywa wzrostu dyktuje politykę zarządzania. BP nie jest wyjątkiem od reguły.
Biorąc pod uwagę katastrofalne skutki tej polityki z każdego punktu widzenia, konieczne jest, aby taki scenariusz się nie powtórzył.
Nie chodzi już o to, czy wina leży po stronie BP, czy przepisy nie są wystarczająco rygorystyczne, czy jeden z pracowników jest alkoholikiem, czy też jest to spowodowane kryzysem czy czymkolwiek innym.
Konieczność wymaga pragmatyzmu, BP to firma utrzymująca się z działalności niosącej ze sobą ryzyko, a jego obowiązkiem jest minimalizowanie tego ryzyka do minimum. Jego obowiązkiem jest także, aby skutki swego działania nie szkodziły innym.
Nie będę szedł dalej, ale uważam, że BP nie ma usprawiedliwienia dla tej katastrofy, a te świnie zbyt często lekceważą sprawiedliwość!
Jestem zajęty pisaniem listu, który planuję wysłać do organizacji pozarządowych zajmujących się ochroną środowiska, do wyższych władz europejskich i amerykańskich, a także do prasy.
Jest to projekt, który przy dobrych duszach tego forum, może stać się poważnym argumentem.
Dokument będzie podlegał licznym aktualizacjom, ale zawsze będzie dostępny tutaj.

(Wiem, że debata jest gorąca, ale postarajmy się zachować zimną krew)
0 x
"Jeśli nie jesteś ostrożny, gazety w końcu sprawi, że nienawidzę uciskanych i ciemiężcy pokłon. "
Malcolm X
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 24/06/10, 17:16

Nie przeczytałem jeszcze tego listu, ale mam dwie uwagi:

a) zlikwidować BP, nie, ale zakładając, że to do czego prowadzi? Jego aktywa zostaną przejęte przez inne koncerny naftowe, których metody i moralność są całkowicie identyczne z BP...

b) postępowanie prawne będzie tylko marszem: pamiętajcie proces Eriki…szkody stanowiły pół godziny rocznych zysków Totalelfiny...

Myślę, że powinniśmy zacząć osobiście krzywdzić odpowiedzialnych (znaczna grzywna, konfiskata majątku itp.), ale struktura prawna taka jak BP jest oczywiście opancerzona, dzięki czemu jej menedżerowie i pracownicy „zawsze wygrywają”…

Niemniej jednak prawdziwymi ludźmi odpowiedzialnymi za te wycieki ropy jesteśmy przede wszystkim my wszyscy, konsumenci ropy… piszę tutaj na komputerze zbudowanym z ropy… więc jestem odpowiedzialny.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749




przez Sen-no-sen » 24/06/10, 17:53

Zgadzam się z Tobą Christophe, wszystkie tankowce są równe...
Wyciek ropy to tylko widoczna część góry lodowej... pokazywanej przez media.
Mniej mówi się o korupcji w państwie wraz z ustanawianiem marionetkowych rządów i innych „bananowych” republik, wojnach rozpętanych pod fałszywymi pretekstami, milionach zgonów spowodowanych zanieczyszczeniami (atmosfery, gleby, oceanów itp.).

To nie BP trzeba zlikwidować, tylko zakończyć gospodarkę ropą!....zawsze możemy marzyć.

Jeśli Bp zniknie, Exxon i inni będą zacierać ręce, łatwiej będzie zmienić nazwę i zniknąć obowiązki z tym związane!
W przeciwnym razie jasne jest, że Bp będzie musiał zapłacić (wraz z odsetkami) za naprawienie swoich wykroczeń, podejmowanie działań w tym sensie byłoby raczej oszustwem.
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
FPLM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 306
Rejestracja: 04/02/10, 23:47
x 1




przez FPLM » 24/06/10, 19:06

Teoretycznie całkowicie się z Tobą zgadzam 2.
W praktyce przemysł naftowy właśnie strzelił sobie w stopę. Wszyscy chcemy (przynajmniej tutaj) zakończyć erę ropy.
Oczywiste jest, że niewielu z nas może go do tego zmusić.
Jeśli chodzi o odpowiedzialność zbiorową, przepraszam. Jestem skłonny wziąć odpowiedzialność za nadmierną konsumpcję i jej skutki ekologiczne, ale nie będę popierał polityki BP!

Tutaj kontekst jest inny, presja rośnie (jeśli ośmielę się tak powiedzieć) po obu stronach, ale tym razem „zieloni” mają mocną pozycję.
Nie twierdzę, że to działanie jest cudownym rozwiązaniem, ale pozostawanie wobec niego nieugiętym oznacza potwierdzenie faktu, że nic nie możemy z tym zrobić.
I że nawet jeśli mi powiedzą, że rzucam miecz do wody, nie mogę siedzieć bezczynnie.
Nie bądźmy też defetystami. Nie podoba mi się pomysł, że walka z baterią prawników to zmarnowany wysiłek. Co w takim razie zapewniamy im bezkarność? Bez dyskusji!

Nawet jeśli w tej kwestii się z Tobą zgodzę, jak najszybsze postawienie ich przed sądem stawia ich przed obowiązkami i być może panująca wśród nich panika osłabi ich na tyle, by zadać im ostateczny cios.
Ale to wszystko to tylko spekulacje.

Pewne jest, że zapewnienie im bezkarności za tę katastrofę powoduje, że wszyscy jesteśmy współwinni i pewnego dnia skończy się to dla nas śmiercią.
Musimy zareagować, do cholery!
0 x
"Jeśli nie jesteś ostrożny, gazety w końcu sprawi, że nienawidzę uciskanych i ciemiężcy pokłon. "

Malcolm X
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 24/06/10, 19:55

Szczególnie nie... moim skromnym zdaniem.

Dopóki tu są, będą płacić...

Nie wierz, że zgłosi się kupujący, który będzie chciał odziedziczyć wierzytelności!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 24/06/10, 20:44

BP to firma „europejska”, prawda? Więc na pewno nie...!
Z drugiej strony nakładać podatki, aby finansować energię odnawialną i sprzątać ich m... na pewno...

Ale WSZYSTKIE tankowce powinny być opodatkowane!
Ostatnio edytowane przez Obamot 24 / 06 / 10, 20: 45, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 24/06/10, 20:44

Nie widzę też sensu likwidacji spółki, nawet z powodu tego typu „wielkiego błędu”. byłoby gorzej niż źle.
Przynajmniej teraz ich znamy, wiemy, do czego są zdolni, więc możemy ich monitorować w przyszłości.

Przypomina mi to trochę pozbawionych skrupułów rzemieślników, którzy po kiepskim wykonaniu wykonują kiepskie wykonanie. W wyniku skarg zostają skazani i likwidowani z zakazem wykonywania zawodu... tak że 6 miesięcy później otwierają ponownie tę samą firmę, z tą samą polityką, ale w imieniu swojej żony/dziecka/rodzica itp.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 24/06/10, 20:50

Obamot napisał:Ale WSZYSTKIE tankowce powinny być opodatkowane!


Eee to już nie jest? Państwo francuskie zarabia od 5 do 10 razy więcej (*) niż koncerny naftowe na każdym litrze paliwa drogowego sprzedanego we Francji…

Jeśli wykorzysta te pieniądze na spłatę długu, winić należy państwo, a nie koncerny naftowe!

*w zależności od pochodzenia i jakości surowca
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 24/06/10, 20:51

Słoń napisał:Nie wierz, że zgłosi się kupujący, który będzie chciał odziedziczyć wierzytelności!
To jest oczywiste...

PS: Bardzo dobry twój awatar. : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 24/06/10, 20:55

Christophe napisał:
Obamot napisał:Ale WSZYSTKIE tankowce powinny być opodatkowane!


Eee to już nie jest? Państwo francuskie zarabia od 5 do 10 razy więcej (*) niż koncerny naftowe na każdym litrze paliwa drogowego sprzedanego we Francji…

Jeśli wykorzysta te pieniądze na spłatę długu, winić należy państwo, a nie koncerny naftowe!

*w zależności od pochodzenia i jakości surowca


Czy rozmawialiśmy o Stanach Zjednoczonych? Nie chcesz, żeby dolar nadal spadał? Im wyższe rachunki za ropę naftową, tym większa będzie zachęta do masowego przejścia na odnawialne źródła energii!

Jeśli tak jest, chcę DUŻYCH podatków wszędzie : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 127