Obliczenia RT 2005 ECS drewno kotłowe i etykieta BBC

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
FrancineD
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 19/05/10, 16:39

Obliczenia RT 2005 ECS drewno kotłowe i etykieta BBC




przez FrancineD » 20/05/10, 15:09

bonjour,

Przedstawiam Państwu mój problem: pracuję nad projektem oznakowania budownictwa zbiorowego w BBC. Ogrzewanie zapewnia kocioł na drewno, gdy kocioł na drewno pracuje, podgrzewa również ciepłą wodę użytkową. Gdy kocioł na drewno nie pracuje, CWU przełącza się na elektryczną. Kiedy przeprowadzamy obliczenia rt 2005 dla etykiety BBC, ciepła woda jest w całości elektryczna (a zatem ze współczynnikiem 2.58), podczas gdy przez większość czasu ciepła woda jest dostarczana przez kocioł na drewno; co skutkuje wyższą winoroślą.

Moje pytanie jest zatem następujące: jak uwzględnić kocioł na drewno i energię elektryczną do przygotowania CWU w obliczeniach RT 2005?

Dziękuję za odpowiedzi!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 20/05/10, 15:15

Elementy odpowiedzi tutaj: https://www.econologie.com/forums/normes-et- ... t9153.html i w tym dokumencie: https://www.econologie.info/share/partag ... U2O8Sm.pdf

RT2005 traktuje drewno jak każdą inną energię kopalną: dlatego go nie faworyzuje (współczynnik 1.0 jak olej opałowy lub gaz).

Nie odróżnia ciepłej wody użytkowej od ogrzewania...a priori!

Jeśli chcesz oszacować zużycie energii elektrycznej na ciepłą wodę użytkową, musisz wykonać rzeczywiste pomiary, myślę...
0 x
FrancineD
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 19/05/10, 16:39




przez FrancineD » 20/05/10, 15:55

Zgodnie z moją wiedzą i przesłanymi linkami, dla BBC węgiel drzewny wynosi 0.6, a ciepła woda różni się od ogrzewania, prawda?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 20/05/10, 15:57

Do drewna: BBC tak, nie do RT2005. Odpowiadałem na Twoje pytanie dotyczące tylko RT2005.

Są to 2 różne standardy etykiet.

Dla ECS nie ma rozróżnienia apriorycznego.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 177