Zakup opakowaniu zbiorczym! Uważaj !!

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 07/04/11, 11:20

Witam,

Oszustwo chwili: w moim sklepie kiełbaski strasburskie dużej marki w pseudopromocji (2 opakowania po 10 sztuk) mają dokładnie tę samą cenę, co opakowanie jednostkowe.

Bądź ostrożny: jeśli Twoje dzieci to uwielbiają, skorzystaj z okazji, aby napisać do swojego sklepu i poprosić o odszkodowanie za doznane oszustwo.

A+
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 07/04/11, 12:03

indy49 napisał:Witam,

Oszustwo chwili: w moim sklepie kiełbaski strasburskie dużej marki w pseudopromocji (2 opakowania po 10 sztuk) mają dokładnie tę samą cenę, co opakowanie jednostkowe.


Zrobiłeś jakieś zdjęcia? Ponieważ byłoby to konieczne: UFC i INC, z którymi kontaktowałem się kilka miesięcy temu (patrz wyżej), nawet nie potwierdziły otrzymania tego zorganizowanego oszustwa…:zmarszczyć brwi: :zmarszczyć brwi:
0 x
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 670
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272




przez SixK » 07/04/11, 12:53

Oszustwo dotyczy także filtrów do kawy, opakowanie 40 filtrów marki X = 1,34 Euro, opakowanie 80 = 2,80 Euro!

Cóż, biorę 2 paczki po 40... Nie mogę się doczekać, aby móc je brać pojedynczo! :)

SixK
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 07/04/11, 14:22

Christine napisał:
indy49 napisał:Bądź ostrożny: jeśli Twoje dzieci to uwielbiają, skorzystaj z okazji, aby napisać do swojego sklepu i poprosić o odszkodowanie za doznane oszustwo.


I/lub jest to okazja, aby nauczyć ich, aby unikali jedzenia tego (zwłaszcza jeśli jest to marka, o której myślę) i preferowali lokalnego rzeźnika : Chichot:

Z pewnością, z pewnością, ale jestem ostrożny, aby nie zdarzało się to rzadko.
A z drugiej strony trzeba przyznać, że ci, którzy pochodzą skądinąd (czy to z rzeźni, czy z przemysłu, organicznie czy nie organicznie) mają grubszą skórę, co nie podoba się dzieciom...

Christophe napisał:Zrobiłeś jakieś zdjęcia? Ponieważ byłoby to konieczne: UFC i INC, z którymi kontaktowałem się kilka miesięcy temu (patrz wyżej), nawet nie potwierdziły otrzymania tego zorganizowanego oszustwa…:zmarszczyć brwi: :zmarszczyć brwi:

Oczywiście jak zwykle zrobiłem zdjęcia.
Wysłałem też trochę do jednego z 2 stowarzyszeń (myślę, że to ty dałeś mi @), ale też nie miałem żadnych wieści...

Na moje maile odpowiada tylko hipermarket:
- „tysiąc przeprosin” => Wolę szczerość
- „w ramach podziękowania oto kupon” => to samo
- „następnym razem zapytaj kierownika działu” => Przede wszystkim nie: nie jestem odpowiedzialny za szkolenie twoich popleczników i zdecydowanie wolę drażnić szczyt hierarchii : Chichot:
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 24/05/11, 13:08

Nowy przykład DUŻEGO oszustwa praktycznego z puli Ricoré!

Obraz

Waży od 250 do 260 g, dobrze podkreślony na doniczce, więc większe opakowanie (no cóż, tylko 4% więcej!)

Ale cena za kg wzrasta z 15.X do 17.Y!! (Nie odnotowano X i Y… wzrost o około 13%… przemycony!

Fakt zaobserwowany w kasynie Sedan! Nie wiem, kto jest bardziej odpowiedzialny: Nestle czy supermarket…

Szczerze mówiąc, ta metoda naprawdę cię wkurza: to mafia!

Co robią INC, UFC i dziennikarze? Nic, pomimo naszych wezwań, wydaje się, że ich to nie obchodzi (patrz wyżej)!!

Jest to nadal „miękkie” uogólnione oszustwo (oszustwo, gdy na dużym opakowaniu jest napisane „ekonomiczne”, w przeciwnym razie stanowi naruszenie zaufania…)!!
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 24/05/11, 15:46

Wczoraj w Super U w Caen:

Półsolony talerz masła Paysan Breton:

250 g ---> 1 € 58
500 g ---> 3 € 20

Subtelne jedzenie, ale i tak jedzenie.
Po prostu muszę jeść mniej masła. : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
kumkat
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 217
Rejestracja: 03/02/11, 09:20




przez kumkat » 25/05/11, 17:12

taki sam brak równowagi u Ariel we WSZYSTKICH sklepach:

przykład z auchan direct, ale na półkach to samo:
plastikowy pojemnik w cenie 3,14 € za litr i ekologiczny wkład w cenie 5,78 € za litr!!!

wzrost o 84% !!!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 25/05/11, 19:18

O tak, w każdym razie!!

Naprawdę, co za banda drani! To naprawdę oszustwo, ponieważ termin EKO oznacza EKONOMICZNY!

Co robi policja!

Czy masz stronę z 2 produktami w Auchan direct? Zasługuje na 2 ujęcia!
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 26/05/11, 00:48

Nie martw się, Christophe!


Tutaj sprzedawana jest cegła sera cheddar z 2 razy większą lokalizacją na ladzie, aby oszukać ludzi. Teraz mamy ten produkt w 2 razy większym opakowaniu za połowę produktu netto niż wcześniej!


Wniosek: głupi idioci, którym nie przychodzi do głowy nic innego, jak tylko oszukać nas, jakbyśmy wszyscy byli idiotami!

Wcześniej interesował ich koszt opakowania! :płakać:
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Avatar de l'utilisateur
kumkat
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 217
Rejestracja: 03/02/11, 09:20




przez kumkat » 26/05/11, 08:26

Christophe napisał:Czy masz stronę z 2 produktami w Auchan direct? Zasługuje na 2 ujęcia!


http://www.auchandirect.fr/frontoffice/ ... ayon/16062
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 65