Zakup opakowaniu zbiorczym! Uważaj !!

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 18/10/10, 20:19

Wtedy i tylko wtedy, gdy najtańsze pakiety to stara partia i od tego czasu ceny wzrosły, całkowicie możliwe jest napotkanie oferty „promocyjnej” bez odsetek, o ile poprzedni zapas nie jest wyczerpany.
Logiczne nie?

A może wolisz, żeby sklep usunął stare partie (nie jest to dobre dla osób szukających najniższej ceny) albo, co gorsza, podwyższył cenę starej partii powyżej nowej? :|

Według kodu kreskowego może to być pierwszy produkt, który pochodzi z Francji
i nowy z Holandii, cóż, specjalistą od kodów kreskowych też nie jestem :?
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 18/10/10, 20:43

Christophe napisał:...c) W przypadku skrobi kukurydzianej jest to również oszustwo, ponieważ na najdroższym jest napisane „ekonomiczne”.

W przypadku wody źródlanej Leclerca nie ma oznaczenia „ekonomiczna”, ale w przypadku 5 litrów jest ona droższa za litr niż za 1,5 litra :zaszokować: . Jest to powszechna praktyka. Wyjątek: Coca-Cola (jesteśmy za lub przeciw, ale nie o to chodzi), w przypadku 2 litrów kosztuje 0,80 euro za litr, w przypadku 1,5 litra w Intermarché jest to 0,87 euro za litr, ale zawsze jest taniej za litr w 2 litrach.
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 18/10/10, 21:28

Leo Maximus napisał: Przykład u Pana Bricolage z płaskownikami, kątownikami, żelazkami L lub T (!): w 2 metrach jest drożej niż w 2 razy 1 metr!


Tak jest wszędzie, przykład Bricomana
Obraz
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"

"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 19/10/10, 00:27

Oczywiście im dłuższy, tym dłuższa musi być ciężarówka!!!
:P
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 29/10/10, 12:20

Myślę o tym: powinniśmy przekazać e-mail wysłany do dziennikarzy do INC i UFC co wybrać nie?

Czy ktoś ma kontakt wewnętrzny? (Muszą mieć tak wiele próśb, że jeśli skorzystam z ich formularza kontaktowego, istnieje ryzyko, że wylądują w koszu...)
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 29/10/10, 14:05

Christophe napisał:Myślę o tym: powinniśmy przekazać e-mail wysłany do dziennikarzy do INC i UFC co wybrać nie?

Czy ktoś ma kontakt wewnętrzny? (Muszą mieć tak wiele próśb, że jeśli skorzystam z ich formularza kontaktowego, istnieje ryzyko, że wylądują w koszu...)

Nie mam kontaktu ze stowarzyszeniami konsumenckimi, a dziennikarze, z którymi się kontaktowałeś, nie wydają się być tym zainteresowani...
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 29/10/10, 14:38

No cóż, nie wiem, czy nie są zainteresowani, na czym to opierasz?

Jeśli chodzi o brak doniesień w wiadomościach, myślę, że przeprowadzenie dochodzenia zajmie trochę czasu… oczywiście redaktor naczelny musi potwierdzić ten pomysł.

Spróbuję znaleźć adres e-mail kontaktowy dla UFC i INC / 60 milionów konsumentów.
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 29/10/10, 15:25

Christophe napisał:No cóż, nie wiem, czy nie są zainteresowani, na czym to opierasz?

Jeśli chodzi o brak doniesień w wiadomościach, myślę, że przeprowadzenie dochodzenia zajmie trochę czasu… oczywiście redaktor naczelny musi potwierdzić ten pomysł.

Nie, to nie to. Nie winiłbym ich za małe dochodzenie :D
Z drugiej strony, i właśnie, czy nie byłoby konieczne kontaktowanie się z osobami, które spotkały się z tymi manipulacjami, aby zaoszczędzić czas?
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 29/10/10, 15:42

Cóż, myślę, że nadal dość łatwo jest to sprawdzić na własną rękę...

Więc nie, nie sądzę, żeby byli zainteresowani kontaktem z nami... w takim razie nie wracajmy, w raporcie nie zobaczymy naszych nazwisk... : Chichot:
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 29/10/10, 15:48

Christophe napisał:Cóż, myślę, że nadal dość łatwo jest to sprawdzić na własną rękę...

Więc nie, nie sądzę, żeby byli zainteresowani kontaktem z nami... w takim razie nie wracajmy, w raporcie nie zobaczymy naszych nazwisk... : Chichot:

: Lol: To nie jest to, czego szukam : Lol:
Z drugiej strony założyłem (choć jest to całkiem błędne), że nie dotyczyło to wszystkich sklepów. Pomyślałem więc, że znajomość ich lokalizacji jest interesująca.
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 73