Silnik wysokoprężny microlight Wahadło

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 19/02/12, 21:34

antoinet111 napisał:nie, pęka ! : Mrgreen:

jeżeli okaże się, że nie jest to wskazane.


Nie mówię tego, żeby cię uspokoić...ale wszystkie samoloty bez wyjątku pękają. Tak naprawdę wszystko zależy od danych części, ich funkcji itp. Podparcie tabletu przed krzesłem... nie jest istotne, z drugiej strony mocowanie silnika, wysokoenergetyczna część silnik czy naprawa tylnego ogona to już nie ta sama muzyka.... : Mrgreen:

Wiemy, że prędzej czy później pęknie, a zaplanowane przeglądy pozwolą nam na terminowe obejrzenie wszystkich istotnych części. Są tacy, którym nie przysługuje nic za uszkodzenie i tacy, dla których z naprawą/wymianą części czekamy, aż pęknięcie będzie wystarczająco duże.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 19/02/12, 21:47

: Chichot: nawet się nie boję
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.
Dół talkers i wentylator pod sufitem!
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643




przez Macro » 20/02/12, 09:40

antoinet111 napisał:Mogę powiedzieć, że to jest piękne rozwiązanie techniczne do kradzieży oleju napędowego.
Nic porównał koszty silnikiem AX do € 300 912 i silnikiem Rotax 15 000 €


Tak, ale silnik 1.4D PSA nie jest już produkowany... był to jedyny mały diesel do samochodu wykonany w całości z aluminium (blok i głowica cylindrów) i jego niezawodność nie była jego główną cechą (problem z głowicą cylindrów). Jeśli chodzi o jazdę na oleju, jeśli wyposażony w pompę Bosch (rzadko w tym modelu) nie stwarza żadnych zmartwień ani szczególnych problemów, nawet przy jednym paliwie w tym silniku na naszych szerokościach geograficznych (oczywiście, jeśli po uruchomieniu będzie -20°, utknie) trzeba dołożyć mały wymiennik paliwa LDR i przesadzić wtryskiwacze. Przy 10% kero w procesie smażenia i gorącym powrocie w zbiorniku, nie zamarznie w locie, to jest pewne... Poza tym, jest to silnik chłodzony wodą, naprawdę jest sposób, aby zrobić coś z LDR, aby chronić się od tego... U mnie nagrzewa się przy 1200 obr./min, aż silnik osiągnie T° 80° i gaz...

Jak mówi André, potrzebuje dużego śmigła, które będzie go ciągnęło z maksymalną prędkością 2500 obr./min (jego maksymalny moment obrotowy musi wynosić około 2200), aby utrzymać dobre obciążenie i T° bez nadmiernego obciążania go przy obrotach. ..

Jeździłem na jednym paliwie 106 1.4D (ten sam silnik)... krótki filmik przedstawiający start ekstremalnego smażenia 90%HV 10%GO przy -2°C I wtryskiwacze nie były przereklamowane...

Nie przejmuj się "jawną" treścią filmu. W tagach umieściłem "kiełbasę" za 106 i "pierdolić benzynę"

http://www.dailymotion.com/video/x3r18l ... 90-hv_auto
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 20/02/12, 12:38

diesel AX 1,4l to niezbyt nowoczesny silnik...klasyczny wtrysk pośredni Ricardo kometa

ale to klasyczne rozwiązanie jest być może nadal najlepsze w przypadku małych silników wysokoprężnych

rozwiązanie HDI sprawia, że ​​silnik jest ogólnie cięższy

blok wykonany w całości z aluminium nie jest koniecznie najlepszym rozwiązaniem w samochodach, ale w lotnictwie jest naprawdę dobrym rozwiązaniem: dlatego producenci samochodów tylko przez przypadek produkują dobre silniki lotnicze

aby mieć dobry silnik lotniczy, trzeba będzie go specjalnie zbudować
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643




przez Macro » 20/02/12, 13:35

Na pewno...Ten silnik to dinozaur...

Czekając na lepsze... są tacy, którzy kradną...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 20/02/12, 19:23

Cześć, tak, to dinozaur, ale działa dobrze, nie zużywa dużo i jest niezawodny, leciałem z projektantem gaz'aile, mogę powiedzieć, że to nie jest kuropatwa roku, zbudował i zaprojektował mnóstwo maszyn, a przede wszystkim przetestowaliśmy kilka typów silników diesla, w tym silnik Corsy.

wiele z tych samolotów jest obecnie budowanych (wydaje mi się, że ponad 1000), więc rozwiązanie nie jest aż tak głupie.
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.

Dół talkers i wentylator pod sufitem!
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 20/02/12, 19:24

0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.

Dół talkers i wentylator pod sufitem!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 20/02/12, 21:15

Przeczytaj także stronę internetową producenta diesla: http://gazaile2.nmr7.free.fr/index.html

Brest Korsyka w pociągu solo: http://gazaile2.nmr7.free.fr/French_Travel_Eco_Fly.html

W dniu 4 czerwca 2010 r. Gaz'aile 007 „Fou de Bassan” i jego pilot przebyli 1409 km podróży między Ouessant i Propriano w jednym locie trwającym 7 godzin i 28, ze średnią prędkością 188 km/h, spalając zaledwie 51 litrów paliwa (6,8 l/h lub 3,6 l/100 km), czyli około 58 euro w przypadku oleju napędowego. I to przy urządzeniu, którego zbudowanie kosztuje zaledwie 13 000 euro.
0 x
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 20/02/12, 22:06

To jest samolot, którym leciałem!

Wspaniały ! praca złotnicza!
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.

Dół talkers i wentylator pod sufitem!
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643




przez Macro » 21/02/12, 08:53

Pasuje do kategorii samolotów lub ULM? Jeśli Ulm, chcę mieć taki wyposażony w pompę Bosch jak na zdjęciu..
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 171