Uruchomienie awaria Firma ÖkoFEN? Kod Def Zapłon

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 19/10/11, 06:24

najpierw sprawdź czy ślimak podający pelety w palniku się kręci czy nie. jego silnik można zobaczyć po zdjęciu pokrywy tymczasowego silosu.
istnieje ryzyko, że zostanie zablokowany.
trociny to plaga kotłów na pelety i tam się nazbierałeś schodząc naprawdę na dno silosu.
lepiej zatrzymać się nieco wcześniej i napełnić silos pośredni workami w przypadku niedoboru.
aby zapobiec uruchomieniu podciśnienia, należy otworzyć pokrywę tymczasowego silosu i przykleić coś przed czujnikiem pełnego silosu.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 19/10/11, 08:45

Ta sama opinia / ten sam strach.

Trociny tworzą zwartą tuleję, która udaje się przekręcić śruby Okofen w przypadku silosów z dnem w kształcie litery V, ale widzieliście kaliber!

Więc przypuszczalnie twój podajnik ślimakowy w palniku jest zablokowany. Mam nadzieję, że silnik ma zabezpieczenie termiczne!

Włączanie odkurzacza: normalne, przy każdym uruchomieniu bojler rozpoczyna się od napełnienia zasobnika. Ponieważ zbiornik jest tylko częściowo napełniony, zostaje uruchomiona próżnia. Suaf, jeśli wyżłobisz capetru, jak wskazuje Dirk!
0 x
Avatar de l'utilisateur
renaud67
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 638
Rejestracja: 26/12/05, 11:44
Lokalizacja: Marsylia
x 8




przez renaud67 » 19/10/11, 08:51

0 x
Absurdów wczoraj są prawdy dziś i jutro banałów.
(Alessandro Marandotti)
the-RABOUIN
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 11/12/10, 10:39




przez the-RABOUIN » 19/10/11, 15:39

Dziękuję za odpowiedzi.
Właśnie zostałem dostarczony w granulkach (krowa, poszły do ​​220 € za tonę!). Przed ponownym włączeniem zeskrobałem jak najwięcej trocin z dna leja i "obgryzłem" czujnik taśmą. Dociskałem śrubę P104 i tam, uff, śruba się kręciła. Na restart stawiam tło z pelletu. Kocioł delikatnie kończy narastanie w T° przed wysłaniem wody do obiegu.
Dziękuję za pomoc i dziękuję za wskazówkę, teraz wiem, jak wyłączyć ten odkurzacz (sąsiedzi musieli umiarkowanie docenić spust o godzinie ponad 11 ...)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 62