kwh 1, co to jest?

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
jmarc3
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 14/01/10, 10:15
Lokalizacja: essonne




przez jmarc3 » 14/01/10, 15:12

Christophe napisał:
jmarc3 napisał:Nie ma znaczenia, czy pompa jest napędzana elektrycznie czy pedałem!


Pośrednio w zależności od wykorzystania kWh, o której mowa, myślę, że ma to znaczenie.

Ponieważ jeśli kwh jest wykorzystywane do wytwarzania wyłącznie energii cieplnej, studnia pierwotna, również energia cieplna (z wyjątkiem sytuacji, gdy kWh pochodzi ze źródła Enr ...), należy wziąć pod uwagę w celu porównania 2 ilości o tej samej naturze energetycznej.

Aby więc dobrze sobie radzić, musisz porównać:

- kWh elektryczny i mechaniczny Kwh (blisko mocy generatora blisko = 0.8 do 0.9)
- kWh energii elektrycznej i cieplnej „płomieniowej” (w przybliżeniu współczynnik 2.5–3)


Nie spodziewałem się sprowokować całej tej debaty, bardzo przy okazji bardzo interesującej, moją małą kwh ::
Chciałem tylko przedstawić obrazową wizję energii, którą 1kWh naprawdę reprezentuje w porównaniu z jej absurdalnym kosztem (zgadzam się z JM Jancovici).
Po raz kolejny, wiedząc, w jaki sposób wyprodukowano tę kwh, ile oleju lub pożywienia dla konia trzeba było wydać, są to pytania szeroko omawiane na forum gdzie ma więcej umiejętności niż ja.
0 x
pilność natychmiastowego sprawia, że ​​zapomina się o pilności tego, co niezbędne
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16259
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5282




przez Remundo » 14/01/10, 15:35

jmarc3 napisał:Widzę, że nie opanowałem cytatów!

Kod: wybierać

[quote="Toto"]
le texte
et tu finis par [/quote]

@+ 8)
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841




przez Flytox » 14/01/10, 20:16

Będzie także wymagała pięknej pompy .... o wysokości ponad 300 m, która wytwarza ponad 30 barów na wylocie : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 14/01/10, 22:12

Gdyby termodynamika była prosta, byłoby to znane :-)

Wróciłem do źródła twojego tematu.

Twój początkowy przykład, Jean-Marc, miał całkowitą rację, ponieważ zacząłeś od sytuacji, w której miałeś 1 kWh energii elektrycznej, i pokazałeś, że mieliśmy wybór, aby przejść do 2 innych sytuacji, a mianowicie detergent lub do montowania wody.

Z drugiej strony obliczenia dotyczące podnoszenia wody nie były realistyczne, ponieważ nie uwzględniały wydajności pompy.

Uwaga Remundo dotyczyła innej reakcji:
Citro napisał:Jeśli ekstrapoluję twoje wartości, jeden km z moim samochodem elektrycznym jest równoważny z zamontowaniem 240 litrów na wysokości 300 m ...


I moje następnie:
jmarc3 napisał:nie ma zamieszania, ale równoważność wszystkich form energii (oczywiście nie wziąłem pod uwagę wydajności).


Nie możemy porównać 2 sytuacji, odnosząc się tylko do porównania energii. Nie chcę używać złych słów, ale w skrócie:
Dwie sytuacje są równoważne, jeśli istnieje „prawdziwy” scenariusz, tj. Eksperymentalny, aby przejść z jednego do drugiego iz drugiego do jednego ...

Jest to również jeden z głównych punktów Twojego początkowego scenariusza: od 1 kWh możemy osiągnąć 2 sytuacje „prane pranie” lub „zamontowana woda”, ale 2 możliwe sytuacje wcale nie są równoważne, ponieważ widzimy chociaż więcej można zrobić z „zamontowaną wodą” niż z „praną bielizną” ...

... a jednak dwie sytuacje mają dokładnie taką samą energię, jeśli dokonamy dokładnej oceny:
- w jednym przypadku woda do mycia i podgrzewacz o 1 kW w porównaniu z wodą i urządzeniem w stanie początkowym;
- w innym przypadku zamontowany na wodzie, więcej ciepła w silniku, powietrze wokół silnika i na pewno w pewnej ilości wody.

Dlatego nie ma „równoważności między wszystkimi formami energii”, może istnieć równoważność energii bez równoważności sytuacji.

Aby osiągnąć tę samą sytuację energetyczną z różnych form energii, potrzeba mniej lub więcej energii w zależności od formy energii początkowej ...

Powiedziawszy to:
Remundo napisał:Nie umniejsza to jednak moralności historii Jeana Marc3.


to znaczy, wykorzystanie energii elektrycznej do podgrzewania wody nie jest wydajne ...
0 x
A bientôt!
jmarc3
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 14/01/10, 10:15
Lokalizacja: essonne




przez jmarc3 » 14/01/10, 22:25

To prawda, że ​​wykorzystywanie energii elektrycznej do wytwarzania ciepła jest aberracją na wszystkich poziomach, fizycznym, ekonomicznym i ekologicznym.

W rzeczywistości nie wiem, dlaczego mówiłem o praniu, nie ma to znaczenia dla ilustracji, którą chciałem przedstawić na temat niskiego kosztu energii, a co za tym idzie jej marnotrawstwa.
0 x
pilność natychmiastowego sprawia, że ​​zapomina się o pilności tego, co niezbędne
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 14/01/10, 22:30

Podejrzewam, że wśród plakatów jest kilku nauczycieli, ponieważ: „hello the fly stuffing”
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16259
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5282




przez Remundo » 14/01/10, 22:59

Cześć Dirk i Bernardd,

I znowu zauważysz, że mój wkład w ten temat był ograniczony do 3 linii. Nie nadużyłem : Chichot:
0 x
Obraz
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 14/01/10, 23:17

Dirk Pitt napisał:Podejrzewam, że wśród plakatów jest kilku nauczycieli, ponieważ: „hello the fly stuffing”


Brakowało ...

Kiedy chcemy opisać złożone problemy, musimy mówić trochę precyzyjnie ...

Jeśli chodzi o nieodwracalność realnego świata, to właśnie zabrania ciągłego ruchu. Bardzo tego żałuję, ale tak to jest :-)

Jeśli wolisz zdjęcia:
http://www.savoir-sans-frontieres.com/J ... _votre.htm

http://www.savoir-sans-frontieres.com/
0 x
A bientôt!
Avatar de l'utilisateur
swift2540
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 383
Rejestracja: 04/08/08, 00:48
Lokalizacja: Liege
x 1




przez swift2540 » 14/01/10, 23:27

Niemniej jednak demonstracja jest dla mnie jasna.
Nawet z absurdalną wydajnością 5%, która jest gotowa do zamontowania 1200 litrów wody na wysokości 300 m za 2 € :?

QED : Chichot:
0 x
Czasami lepiej jest się zatrzymać, zastanowić i zadać właściwe pytania ...
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 14/01/10, 23:34

swift2540 napisał:Niemniej jednak demonstracja jest dla mnie jasna.
Nawet z absurdalną wydajnością 5%, która jest gotowa do zamontowania 1200 litrów wody na wysokości 300 m za 2 € :?


Zwłaszcza, gdy wiesz, jak uzyskać zrzut na paliwa kopalne:
Wyznania Johna Perkinsa, byłej brody imperium
0 x
A bientôt!

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 154