Jak zabezpieczyć rury wodne przed mrozem?

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 09/01/10, 19:27

Witaj mutanecie,
Z jakiego regionu jesteś?

Z wodą, która zamarza w rurach poideł dla koni, szczególnie jeśli są w parku, to też jest problem, który mam od lat i który mniej więcej rozwiązałem, opróżniając rury tak jak ty, ale jest to ograniczające i marnuje wodę!

Co więcej, pod tym względem kroplowanie nie jest praktyczne w przypadku koni, ponieważ na ogół jest kilka koryt wodnych, czasem automatycznych, a kroplówka generuje wilgoć w kałużach w parkach.

W niektórych wątkach jest kilka dobrych pomysłów, zwłaszcza od Forhorse, który stworzył interesującą konfigurację:
https://www.econologie.com/forums/mon-ecurie ... 78-30.html

Podobnie jak w przypadku systemu Forhorse, myślę, że skutecznym i stosunkowo łatwym do wdrożenia rozwiązaniem byłoby zamknięcie rur zasilających koryta z wodą i gdy tylko temperatura spadnie do punktu zamarzania, mała pompka zacznie cyrkulować wodę (start ręczny lub automatyczny).

Nie rozwiązuje to problemu kranów, które będą zamarzać, ale przynajmniej rury nie będą zamarzać.
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
mutanet
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 06/01/10, 14:14
Lokalizacja: Chaudfontaine (prowincja Liège)




przez mutanet » 11/01/10, 14:39

Grelinette napisał:Witaj mutanecie,
Z jakiego regionu jesteś?


Witam,

Znajduje się w prowincji Liège...
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 11/01/10, 14:51

Jeśli zachowamy zasadę pętli i zrobimy przejście pętli albo w wykopie o głębokości większej niż 1,5m-2m, albo w podłożu betonowym pod magazynem gnojowicy, problemu już nie będzie...
0 x
A bientôt!
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 18/08/11, 17:07

Odpowiedni jest każdy sposób sprowadzenia głębokiego ciepła ziemi do głębokości 50, 70 cm lub nawet 1 m, w zależności od regionu, w celu uzyskania możliwie najlepszej izolacji:
obieg wody!
rurka cieplna (odparowanie kondensatu w dobrze zaprojektowanej rurce, z etanolem lub acetonem,)).
metalowy pręt dobry przewodnik z miedzi lub aluminium (6600 bardziej przewodzący niż stacjonarny izolator powietrza) dość prosty i skuteczny, jeśli minimalna izolacja, która jest obliczana ze wzoru:
http://fr.wikipedia.org/wiki/Liste_des_ ... thermiques
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79438
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11090




przez Christophe » 07/02/12, 21:17

Mały „up” sezonu okoliczności : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 07/02/12, 22:48

izolacja piankowa opóźnia zamarzanie, ale nie zapobiega mu w przypadku braku przepływu

Widziałem już dokumenty samoregulującej się taśmy grzejnej: to 2 równoległe przewody ze słabo przewodzącą taśmą między 2: strefa przewodząca ma przewodność, która maleje, gdy się nagrzewa, uznałem to za zbyt drogie i nigdy go nie kupiłem

Używam czegoś znacznie tańszego: stalowej żyłki powlekanej plastikiem: to trzy żyły ze stali 0,25 pod osłoną z pcv

Przepuszczam przez nią 1,5 A i nagrzewa się bardzo lekko: niewyczuwalne w dotyku, ale między rurą a pianką izolacyjną wystarczy, żeby nie zamarzła... a nawet jak rura zamarznie to bardzo powoli się rozmraża

Nigdy nie przepuszczam 2 przewodów tego samego rodzaju, aby przejść na zewnątrz i powrót, w obawie, że zwarcie zwiększy prąd ... Powrót wykonuję drutem miedzianym, który nie przechodzi przez rury

Wybrałem transformator zgodnie z długością przewodu: mam taki, który ma około dziesięciu metrów długości, a transformator 24 V przechodzi 1,5 A

nie mylić z drutem żelaznym powlekanym tworzywem sztucznym, np. o średnicy 1,5 mm i dość cienką warstwą plastiku: w przypadku zbyt dużego żelaza potrzebny byłby znacznie silniejszy prąd i transformator o bardzo niskim napięciu, wynoszący zaledwie kilka woltów
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 07/02/12, 22:52

Christophe napisał:Mały „up” sezonu okoliczności : Chichot:
Nie mówisz tak dobrze!
Obraz
...a najgorsze jest to, że za każdym razem znajdujemy te same galery zamarzniętych rur i poideł!
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 07/02/12, 23:27

W Aix jest minus -6°C wczoraj i teraz z tego co wiem???


Nawet w sklepach w okolicach Paryża (-11°C w nocy) źle ułożone rury zamarzają i zalewają całe sklepy, tak jak ucierpiała jedna z moich pięknych córek, jak awantura w pięknym sklepie zabrudzonym przez te powodzie i cały ten brud sadzy roznoszący się wszędzie, w dodatku bez ogrzewania po powodziach, żeby zamarznąć na sprzedaż w 4°C!!!

Zapomnieliśmy o 1956!!!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
bleusideral
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 299
Rejestracja: 14/02/09, 15:35
Lokalizacja: Nîmes
x 4




przez bleusideral » 08/02/12, 10:01

Witam i brrrr :?
- 8° w głębi lądu Nîmes w Gard przez 4 dni, rano o 7 rano
Pracuję w wodociągach i dobrze sobie radzę z tymi problemami zamarzania canas.
jako przydatna rada, zaizoluj dobrze liczniki styropianem i jego pochodnymi, zakaż oczywiście wszystkiego, co można zwilżyć, tak jak nasi starsi zrobili z gazetami, tekturą, słomą, kocem, nieopakowaną wełną szklaną, codziennie widzimy, jak takie rzeczy są czasami przekształcane w blok lodu i zamarznięty licznik, oczywiście na koszt abonenta....
do rur naziemnych takich jak boksy dla koni myślę o czymś co upłynni mój olej przechowywany na zewnątrz rurą polietylenową w którą przewlekłem z obu stron przewód grzejny, niskie zużycie jak na wyeksploatowane zamrażarki (część odszraniająca automatyczna lub ręczna, czasem wtopiona w piankę izolacyjną lub po prostu przyklejona do komory), ma kilka metrów i zużywa od 3 do 5 W, na końcach rurek wywierciłem mały otwór na wyprowadzenie tych przewodów połączenie i wypełnione uszczelniaczem samochodowym. oczywiście zasilany jest 230V, więc należy zachować jak największe środki ostrożności, szczególnie dla hobbystów! Jednak nigdy nie próbowałem zasilać ich transformatorem 24 lub 48 V, może to by się udało…. w każdym razie całkowicie darmowy sprzęt w centrum recyklingu lub u sprzedawców sprzętu AGD. Mam około 15 do 20 ° w mojej rurze
OK, tylko uwaga na marginesie... : Idea:
0 x
Gest więcej econological econological gest i jest to planeta, która będzie cierpieć więcej!
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 08/02/12, 13:02

dedeleco napisał:W Aix jest minus -6°C wczoraj i teraz z tego co wiem???


Na wzgórzach Venelles, około 15 km na północ od Aix, mamy obecnie -12° wieczorem około 21:8 i rano około XNUMX:XNUMX. Dziś rano zamarzły nam rury wodociągowe w domu.
Temperatury wydają się różnić o więcej niż 5 stopni zaledwie kilka kilometrów dalej.

To samo dotyczy śniegu: w Venelles mieliśmy dobre piętnaście cm śniegu (jest jeszcze dobre dziesięć cm bardzo zamarzniętego śniegu, którego nie ma). Najwyraźniej w Aix było ich znacznie mniej.
Obraz
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 93