Dom bioklimatyczny ledwie ukończony i już potępiony

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 29/01/10, 11:12

Stara sztuczka: psychologia polityków skumulowanych w kilku funkcjach opiera się na ego, lepiej wypisz ich stanowiska pisząc do nich list... A prezydent... jest przed burmistrzem ;-)

W przeciwnym razie interesujące byłoby również sporządzenie zarysu alternatywnego rozwiązania przedłużenia, które postawi cię w cieniu.
0 x
A bientôt!
kaizert
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 04/01/10, 14:14
Lokalizacja: Bantzenheima




przez kaizert » 29/01/10, 12:00

Już bym chciał, żeby posłuchał, dobrze by było, ale on nie chce nic wiedzieć.
Więc robię wokół tego hałas, żeby ktoś mu powiedział, żeby zdjął zatyczki do uszu i wysłuchał, co mam do powiedzenia.
musi jeszcze trafić na odpowiednią osobę. Ale nie rozpaczam.
Z natury jestem optymistą.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 29/01/10, 12:09

Problem polega na tym, że hałas jest rzadko używany ... zwłaszcza przed lobby!

W ostateczności staż w...Corsic4... : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 29/01/10, 15:07

Tak, to straszne, wiem, że o górski budynek zwany "sygnałem" w Alpe d'Huez... mieszkańcy walczą zaciekle, ale jest próżnia prawna

Więc ten dom otrzymał certyfikat energetyczny od kogo?

Musiałoby to być związane z regulacjami termicznymi
i być w stanie uzasadnić etykietę BBC lub THPE, zgłoszoną na przykład w nocie obliczeniowej RT2005

Na podstawie tego dokumentu poświadczonego przez państwo konieczne jest wykazanie utraty przyjemności z energii i jej ilościowe określenie, w celu wszczęcia postępowania odwoławczego

Czy możesz pokazać nam część swojego domu z działką i położeniem domu spokojnej starości? kierunki itp.
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
kaizert
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 04/01/10, 14:14
Lokalizacja: Bantzenheima




przez kaizert » 04/03/10, 20:36

no cóż, po spędzeniu mnóstwa czasu na wysyłaniu listów, kontaktowaniu się z ludźmi, no cóż... trzeba zmierzyć się z faktami, że NIKT nie chce nic robić i bez przeciwwagi!
Od burmistrza (oczywiście), przez radnego wojewódzkiego, aż po przewodniczącego rady generalnej 68 (która finansuje i działa na rzecz poprawy warunków życia osób starszych!), przechodząc przez posła, senatora, prefekta, ministra, fundacja Hulot, zieloni (ach! ci, pamiętam), rada regionalna Alzacji. Krótko mówiąc, nie jeden z tych tak zwanych wybranych, którzy o nas myślą.
Ponadto w PLU, które zastępują POS, zieloni walczą o naturę, aw konsekwencji: zagęszczenie wsi, ponieważ mniej się rozrastają, a co za tym idzie, budynki idą w górę. I dlatego nie można budować bioklimatycznych mieszkań, jeśli nie ma się 1 ha ziemi.

Ale dziękujemy wszystkim, którzy martwią się o nasz los.
0 x
Avatar de l'utilisateur
zorglub
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 501
Rejestracja: 24/11/09, 10:12




przez zorglub » 04/03/10, 20:50

problemy te będą niestety znacznie liczniejsze wraz z instalacją kolektorów słonecznych (termicznych lub PV)

Zauważyłem, że w kilku miejscach, w których zainstalowano czujniki, nowe konstrukcje częściowo je zasłaniały
ale co zrobić, jeśli nie obserwować? ponadto powierzchnie przeznaczone pod nowe konstrukcje będą coraz bardziej zmniejszane, problemy będą się nasilać i mnożyć
osobiście mam przypadek cienia drzew sąsiada, który pozbawia mnie słońca na kilka godzin od momentu zamontowania czujników. poza obietnicą "coś zrobić" nic się nie zmienia czy mamy iść do sądu za cztery nieszczęsne drzewa?
zieleń też jest ekologiczna, ale niektóre przepisy nakazują ograniczenie wysokości poniżej pewnej odległości od granic nieruchomości
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 05/03/10, 14:20

Tak!

to prawdziwa debata w mieście i gajur na rzecz rozwoju eko-dzielnic

Ideałem jest uwspólnienie produkcji i wytwarzanie „zielonej” energii wokół dużych aglomeracji w celu jej dystrybucji w celu uniknięcia tego rodzaju komplikacji.
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 05/03/10, 14:34

zorglub powiedział:

poza obietnicą "coś zrobić" nic się nie zmienia czy mamy iść do sądu za cztery nieszczęsne drzewa?


gdybym był twoim sąsiadem, przyprowadziłbym eksperta, który oceniłby twoje straty w produkcji i zaoferowałbym ci następującą umowę:

jeśli ścinam, płacisz mi tyle samo rocznie

To powiedziawszy, gdyby drzewo było tam przed panelami, wyciągnęłbym uszy mojego instalatora oszustów!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
zorglub
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 501
Rejestracja: 24/11/09, 10:12




przez zorglub » 05/03/10, 18:42

jeśli ścinam, płacisz mi tyle samo rocznie



nie jestem pewien, ponieważ te drzewa są na granicy własności i tekstu ustawy
(Prawo Sardynii obowiązujące w Sabaudii) mówi, że wysokość żywopłotu nie może przekraczać 1m20, jeżeli jest mniejsza niż 2m50 od granicy
na dodatek gałęzie tych drzew które mają 25 m wysokości wystają na moją działkę
ale jak dotąd wolałbym mieć bliźniego jako przyjaciela, niż uczynić go wrogiem
0 x
Avatar de l'utilisateur
Napo krasnolud
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 180
Rejestracja: 04/03/10, 10:43
Lokalizacja: Gdzieś ponad tęczą




przez Napo krasnolud » 10/03/10, 13:41

Mówię, jeśli wybrani urzędnicy nic nie robią i nie chcą o niczym słyszeć, skontaktuj się z prasą i zaproponuj im taki temat.

„Jak samorządy szkodzą zrównoważonemu rozwojowi”
„Kto szkodzi zrównoważonemu rozwojowi we Francji?”
„nagromadzenie mandatów, czyli jak przechodzić projekty szkodzące środowisku”

jeśli jest to prawicowy burmistrz, wyślij do raczej lewicowej gazety
jeśli jest to lewicowy burmistrz, zrób coś przeciwnego

Myślę, że nie jesteś jedyną osobą we Francji zaniepokojoną tego typu konstrukcjami podyktowanymi kwestiami wyborczymi

małe pytanie, czy masz pisemny zapis z zeszłego roku, w którym burmistrz mówi ci, że nie będzie żadnego wpływu tylko twoje składki na energię słoneczną?
byłoby bardzo interesujące mieć ten fragment w pliku, może to coś zmienić
0 x
Spośród wszystkich tych, którzy nie mają nic do powiedzenia, to najpiękniejsze, którzy milczą

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 70