Kupujesz panele słoneczne w Stanach Zjednoczonych?

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 01/01/10, 13:18

Można połączyć dwa szeregowo, aby uzyskać napięcie 12 V, nie ma problemu. Jest to nawet lepsze rozwiązanie niż połączenie 2 akumulatorów 12 V równolegle w celu podwojenia pojemności.

Ja też jestem zainteresowany adresem gdzie można znaleźć te akumulatory (o ile jest to w Europie bo koszty wysyłki z USA są zaporowe)
0 x
Energie_Vair
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 01/01/10, 11:48




przez Energie_Vair » 01/01/10, 13:32

Dokładnie, połączenie szeregowe staje się niezbędne, chociaż nie sugerujemy używania 12 V, ale przejście przez 24 V, a nawet 48 V. Ale w sumie połączenie szeregowe nie jest bardziej skomplikowane niż połączenie równoległe, chociaż będziesz potrzebować mniej okablowania...

Małe ilości baterii można nabyć w EnergieVair, a w przypadku większych ilości można je nabyć bezpośrednio u naszego dostawcy: USBattery. Wysyłka łodzią nie powinna kosztować zbyt wiele, ale aby zaoszczędzić na kosztach wysyłki, sugeruję znalezienie lokalnego producenta akumulatorów w Europie.
0 x
* Dominic *
EnergieVair - promotorzy energii odnawialnej
http://www.energievair.com
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9




przez darwenn » 01/01/10, 13:48

Nie wygląda na to, żeby 6V było popularne na ulicach z taką mocą. Przeszukałem kilka Google, a nawet eBay, nie jest łatwo je znaleźć. Na Twojej stronie też nie widziałem.
0 x
Energie_Vair
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 01/01/10, 11:48




przez Energie_Vair » 01/01/10, 14:17

Nigdy nie mieliśmy problemów z dostawami, ale być może te akumulatory są bardziej rozpowszechnione w Ameryce Północnej niż w Europie...

Nie zamieszczamy baterii na naszej stronie internetowej, ponieważ sugerujemy, aby nasi międzynarodowi klienci nabywali je lokalnie, aby zaoszczędzić na kosztach wysyłki i odprawy celnej. Nie czerpiemy zysków z baterii, więc...

Wysyłka statkiem do Europy palety zawierającej około 10 takich akumulatorów może kosztować około 300 dolarów. Całkowity koszt baterii wraz z wysyłką, podatkami i odprawą celną może wynieść około 190 dolarów, czyli około 135 euro. Myślę, że lepiej byłoby kupić je na miejscu...
0 x
* Dominic *

EnergieVair - promotorzy energii odnawialnej

http://www.energievair.com
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 05/01/10, 11:31

Witam,

Właśnie dostałem kod celny na panele słoneczne:

„854140 Światłoczułe urządzenia półprzewodnikowe, włączając ogniwa fotowoltaiczne, nawet zmontowane w moduły lub uformowane w panele; diody elektroluminescencyjne”

Na dzień dzisiejszy cła z Chin wynoszą zero.
http://ec.europa.eu/taxation_customs/dds/cgi-bin/tarchap?Lang=FR

„Opłata celna Data symulacji: 05
Kod TARIC 8541400000
Kraj pochodzenia/przeznaczenia Chiny – CN (720)
Opis Brak ograniczeń
import
Prawo kraju trzeciego: 0% Rozporządzenie/decyzja
Możliwość zawieszenia taryfy: 0% Warunki "



Dlatego też, jeśli dobrze rozumiem, podatek VAT należy zapłacić jedynie powyżej 150 euro.
http://www.douane.gouv.fr/page.asp?id=25

Czyli żadnych dodatkowych kosztów poza transportem na zamówienie bezpośrednio z Chin, a to właśnie transport z portu przybycia do domu kosztuje najwięcej!

W tej chwili znalazłem dzisiaj 1,65 USD/Wp, czyli około 1,14 EUR/Wp.

Czy ktoś jest zainteresowany zamówieniem zbiorczym? Minimalne zamówienie to 10, moim celem są panele polikrystaliczne o mocy 250 W i 156 Wp/m2.

Oznaczałoby to cenę 413 dolarów bez podatku lub 289 euro bez podatku na dzień dzisiejszy, bez transportu.

Przy tej cenie instalacja o mocy 3000 Wp wykorzystuje 12 paneli, co kosztuje 4950 USD bez podatku i 3436 EUR bez transportu. Przy cenie 0,6 €/kWh mamy niecałe 3 lata do zwrotu z inwestycji, ta energia słoneczna zaczyna być interesująca. Ale i tak musisz to poskładać w całość, to praca.
0 x
A bientôt!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 05/01/10, 12:15

Jeśli chcesz mieć naprawdę dobrą cenę, musisz kupować w pojemnikach...więc (bardzo) duże ilości, a co za tym idzie zakupy grupowe.

Autocytuję odpowiedź, którą właśnie tutaj udzieliłem:
https://www.econologie.com/forums/post154287.html#154287

Christophe napisał:
bernardd napisał:Jak zorganizować zamówienie zbiorcze?


:)

Zacznij od przyłączenia się do stowarzyszenia, a my zorganizujemy to najszybciej, jak to możliwe! Zakupy grupowe to jeden z celów określonych w statucie stowarzyszenia! Pozostaje tylko znaleźć zmotywowanych i odpowiedzialnych ludzi, którzy będą to współorganizować!

https://www.econologie.com/forums/associatio ... t8916.html
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 05/01/10, 12:47

Christophe napisał:Jeśli chcesz mieć naprawdę dobrą cenę, musisz kupować w pojemnikach...więc (bardzo) duże ilości, a co za tym idzie zakupy grupowe.


Podana przeze mnie cena dotyczy 10 paneli: nie jest źle!

OK dla stowarzyszenia, możesz mnie policzyć, brakuje więcej niż płatności bez dokumentów ;-), które nadchodzą, wiem.

A konkretnie, czy jest już początek pomysłu na proces zakupu grupowego? Bo trudność polega na odpowiedzialności w razie problemu...
0 x
A bientôt!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 05/01/10, 12:54

Cóż, to zależy od tego, o którym panelu dokładnie mówisz i jego wartości jednostkowej.

Nie, nic nie zostało uruchomione.

Tak, ze względu na trudność... dlatego musisz zacząć delikatnie, ale przy takich ilościach, w przeciwieństwie do serwisu eBay czy gdzie indziej, nigdy nie płacisz w 100% za zamówienie... więc ryzyko jest ograniczone...

Jedno jest pewne: nie zajmę się tym sam!

Każdy zakup wiąże się z ryzykiem...nawet w przypadku bagietki!
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 05/01/10, 13:05

W tej chwili celowałem w panele polikrystaliczne o mocy 250 W i mocy 156 Wp/m2 przy cenie 1,65 USD/Wp.

Potrzebujesz 12 na indywidualne 3KWp.
0 x
A bientôt!
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 05/01/10, 15:01

Zamówienie zbiorcze? Niczego nie gwarantuję, ale może tak być.
Możliwe nawet bez członkostwa w stowarzyszeniu?
0 x

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 72