Nie proszę o składki państwowe (Belgia)

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 14/12/09, 16:47

Wysłanie inspektora, gdy tylko o coś poprosisz, jest ugruntowaną tradycją belgijskich organów podatkowych : Mrgreen:
Na przykład, gdy Ty (przedsiębiorca) dokonujesz inwestycji i żądasz dużego zwrotu podatku VAT: oni są specjalistami w sprawdzaniu, czy „przypadkiem nie jesteś im winien pieniędzy” : Evil:
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 14/12/09, 17:46

Makro napisał:Wartość wynajmu wzrasta, gdy zadeklarujesz pracę w swojej casbie... Jeśli więc poprosisz o lizaki, aby to zrobić nieodwracalnie, czeka Cię cios podatkowy... I nawet jeśli nie skorzystasz z pomocy oraz obniżonego podatku VAT i ulgi podatkowej. ..


Oto pytanie: teoretycznie, niezależnie od tego, czy ubiegasz się o ulgi podatkowe, czy nie, deklarację o pracy powinieneś złożyć od razu, gdy znacząco zmodyfikujesz „komfort” swojego domu: powiększysz powierzchnię, wyposażysz dodatkowe pomieszczenie (nawet WC! ), stwórz taras...

Tylko tutaj „my” na ogół tego nie robimy… chyba że poprosimy o ulgę podatkową. A „my” mamy wtedy wrażenie, że nas ma...

Co do meritum:

1) Podatki stały się paskudne. Więc wieczne źródło jęków. I „gimnastyka”, żeby za to nie płacić…

2) Podatki są jedynie legalnym sposobem płacenia za wszystkie „bezpłatne” usługi: szkoły, drogi (z wyjątkiem tych płatnych, sprywatyzowanych), szpital, komisariat policji (w przeciwnym razie są to uogólnione firmy ochroniarskie...), badania (publiczne). .. Itp. Itd.. Cóż, tutaj zajmuję się pożytecznymi rzeczami.

Mój kardiolog, po moim zawale serca, dał nam „temat” podróżowania po zawale serca, z następującym ostrzeżeniem: „jeśli jedziesz do USA, sprawdź swoje ubezpieczenie; jeden z moich pacjentów był tam hospitalizowany z powodu awaryjnego pontae; kosztował 100 000 euro; po powrocie sprzedał swój dom”

Nie możemy „korzystać” z tych bezpłatnych usług i być „przeciw” zasadzie podatku, jakim jest ich finansowanie.

3) Wracając do istoty sprawy, skoro już przyznaliśmy, że jednym ze źródeł podatków jest dziedzictwo (a więc dom, grunt zabudowany) itp., nie jest też absurdem przyznanie, że im bardziej wartościowa jest nieruchomość, tym wyższa podatki będą. Jest to jedynie zastosowanie zasady zwanej czasem „sprawiedliwszym podatkiem”...

Więc tak, kiedy pracujesz, wartość twojej nieruchomości wzrasta, a co za tym idzie, podatki...

Jestem uderzony tak jak ty. Ale nie uważam tego za absurd. Nieprzyjemnie się z tym żyje, to prawda. Ale jakie społeczeństwo możemy zbudować inaczej? To „wszystko prywatne”: szkoły, policja, badania, medycyna… Uważajcie, chłopaki, nie jestem pewien, czy wygramy!
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 14/12/09, 18:49

Wspaniała lekcja obywatelstwa....

ale kiedy państwo będzie bardziej uważało, co robi z naszymi pieniędzmi, będziemy go przestrzegać : Evil:
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 14/12/09, 18:56

Did67 napisał:2) Podatki są jedynie legalnym sposobem płacenia za wszystkie „bezpłatne” usługi: szkoły, drogi (z wyjątkiem tych płatnych, sprywatyzowanych), szpital, komisariat policji (w przeciwnym razie są to uogólnione firmy ochroniarskie...), badania (publiczne). .. Itp. Itd.. Cóż, tutaj zajmuję się pożytecznymi rzeczami.


Ot, taka teoria...

W praktyce a WIĘKSZOŚĆ podatków obecnie przeznaczana jest wyłącznie na spłatę ODSETEK od DŁUGU PUBLICZNEGO.

To nie ja to mówię, ale Philippe Seguin na początku wywiadu: https://www.econologie.com/philippe-segu ... -4146.html

Zatem powoli obniżajcie teorię państwa opiekuńczego i podatków z korzyścią dla wszystkich... :|

Ale tak jak powiedziałeś, nadal wolę płacić podatki (nawet bankierom i wspierać zgniły system) i żyć w „bogatym” kraju, a nie „biednym” kraju…

ps: w takim razie nie chodzi tylko o podatki, VAT jest głównym zasobem Stanów i wszyscy go płacą...tak samo!
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 14/12/09, 18:59

Więc nie izoluję :?
Proszę bardzo, Na!
0 x
boubka
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 950
Rejestracja: 10/08/07, 17:22
x 2




przez boubka » 14/12/09, 20:46

dobry wieczór Lejuste
Osobiście nie zadeklarowałem żadnej poprawy
dla państwa mieszkam w 2 pokojach bez łazienki i bez ogrzewania : Chichot:
wartość mojego wynajmu jest absurdalna, nie ma problemu, nie planuję wynajmować :|
zanim mieszkałam osobno, płaciłam podwójnie u siostry, która mieszkała 100 m ode mnie...i dlaczego płaciłam podwójnie?
po prostu dlatego, że moje mieszkanie wychodziło na 2 ulice, dla mnie było to dodatkową uciążliwością ::
zrozumie :płakać:
we Francji obliczanie podatku mieszkaniowego jest całkowicie arbitralne,
nawet podatki nie są w stanie tego usprawiedliwić.
nikt nie był w stanie podać mi wzoru obliczeniowego (okna, powierzchnia, komfort, lokalizacja itp.)... bierzemy to, co istnieje i dodajemy to bez możliwości wyjaśnienia.
jeśli nalegasz, powiemy ci, że wyślemy ci kogoś, żeby to sprawdził, co oznacza, że ​​jeśli się nie zgodzisz, „wypieprzymy” cię : Evil:

ps: Oglądam wiadomości na pierwszej stronie i mówi się nam, że złe zarządzanie nieruchomościami państwowymi kosztuje nas 2 miliardy euro rocznie :płakać: , a niektórzy z Was chcieliby, żebym poczuł się winny, że zaoszczędziłem kilkaset euro, które ktoś chciałby mi nieuczciwie ukraść : Evil:
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 14/12/09, 21:52

W Belgii stanowi to faktycznie 30–35% naszych podatków…; pozostałość po zaniedbaniach PS (Partii Socjalistycznej) i PSC (Komplementarnej Partii Socjalistycznej – obecnej CDH) z końca lat 60., którzy wierzyli, że nadal miał kolonię i zasoby naturalne... : Evil:
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 20/12/09, 19:00

Słoń napisał:Wspaniała lekcja obywatelstwa....



Próbowałem mówić krótko, więc jest to „śmieszne”. Pomyślałem jednak, że wolę dać lekcję ekonomii: „ultraliberalizm” (brak podatków, usługi płacone według ich wartości rynkowej) kontra „społeczna gospodarka rynkowa” (z głównym „instrumentem” regulacji, redystrybucją poprzez składki i podatki – a zatem „usługi publiczne” w tej samej cenie od dołu Corrèze do centrum Paryża)...

Z moich obserwacji wynika, że ​​ultraliberalizm bardzo dobrze pasuje bogatym…

Z moich obserwacji wynika również, że zmierzamy w tym kierunku (nie zawsze będąc tego świadomym). Demonstrujemy więc za utrzymaniem usług publicznych, ale w dodatku następnego dnia zjadamy podatki...

Logicznie rzecz biorąc, my, którzy nie jesteśmy bogaci (nawet ja, który zaliczam się do tych, którzy nie mają problemów), mielibyśmy interes w obronie systemu redystrybucji – a zatem podatków!

Myślałem, że już to powiedziałem: krytykowanie systemu podatkowego ze względu na jego złe wykonanie jest rzeczą (istotną). Krytyka zasady opodatkowania jest niebezpieczna.

Dla mnie obywatelstwo to coś innego. Ja też jestem zwolennikiem pewnej spójności w człowieku. Logicznie rzecz biorąc, spójny byt, który jest przeciwny podatkom, wstrzymuje się od korzystania z usług, które są nimi finansowane. Możemy być całkowicie przeciwni. Trzeba więc po prostu być konsekwentnym. To fakt grania po obu stronach uważam za „niespójny” (intelektualnie) i trochę „nieuczciwy” (finansowo)... W tym przypadku zachowuję się obywatelsko (ten ostatni akapit).
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 266