E-Vivacity, nowy Peugeot skuter elektryczny?

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 26/01/10, 13:12

Makro napisał:Mój tata miał starego błękitu, który miał 59000km na zegarze, kiedy został otwarty po raz pierwszy dla toczącego się vilo, który narzekał ...

Scooter MBK Booster w wersji nieokiełznanej 65 ma 75 km / h chrono ...

Kiedy mówię o zapachu .... Zapach, który weźmiesz w nozdrza, kiedy rzucasz kołami 2, rzadko jest zapachem twojej własnej ucieczki ... ogólnie są to pojazdy, którymi jesteś i grilla w lecie ...
To prawda, ponieważ jeżdżąc na skuterze czuję się bardzo poruszony zapachami i odgłosami innych kół 2. :?

Jeśli chodzi o prędkości przyspieszające, nie wiem, ale zdarzyło mi się podwójne hulajnogi, których licznik wyświetlał wartości znacznie wyższe niż mój licznik ...
:P
Stare motobekany, solex ... były niezniszczalne, ilu ponownie uruchomiłem, które miały zablokowany tłok i które pozwoliły mi zrobić klauna w mojej dzielnicy ... ale paliło ...
: Lol:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 26/01/10, 23:02

Citro napisał:
Makro napisał:Mój tata miał starego błękitu, który miał 59000km na zegarze, kiedy został otwarty po raz pierwszy dla toczącego się vilo, który narzekał ...

Widzimy też taki przykład: Peugeot BB, który wyświetlał się na liczniku kilometrów 50000 na liczniku kilometrów i który nadal działał bardzo dobrze.

Stare motobekany, solex ... były niezniszczalne, ilu ponownie uruchomiłem, które miały zablokowany tłok i które pozwoliły mi zrobić klauna w mojej dzielnicy ... ale paliło ...
: Lol:

Przyjaciel i jego grupa podróżników regularnie retypuje stare Motobecane (często „niebieskie”), aby sprzedawać je w Afryce. (Pretekst do wakacji z dala od cywilizacji i nie tak jak wszyscy ...). Zasada, z 3 wrakami wraca jeden ... który toczy się ... zmieniając ścisłe minimum części. : Mrgreen:

Kilkakrotnie zdarzyło im się zrobić tysiące kilometrów torów w Mauretanii, Nigrze itp. Przed odsprzedażą bestii. W tym celu używają czegoś takiego jak olej, który znajdują lokalnie. Olej hydrauliczny, spust ..... : Mrgreen: ... i dobiegają końca !!!! Te rowery są rustykalne, ale prawie niezniszczalne.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 28/01/10, 08:07

Christophe napisał:
Citro napisał:Jeśli chodzi o cenę baterii VS silnika, myślę, że zaletą są nadal baterie. Bo jeśli byliby to ci z mojego szkockiego zafakturowane 1.800 € przez Peugeot, kosztują mniej niż 300 € produkcji fabryki SAFT w Bordeaux...

To ma nazwę: „zmowa” ...
I tak samo jest z następnym samochodem elektrycznym, który wyjdzie ...
Niestety tak. : Evil:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643




przez Macro » 28/01/10, 08:59

To prawdopodobnie zła rzecz na dobre ... Wyobraź sobie, że wszyscy kupiliby swoje rzeczy ... Ponieważ 90% z nich nie byłoby w stanie tego używać, ponieważ nie wyszkolony „inżynier ładowarki akumulatorów” wyobraża sobie góry odpadów ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 28/01/10, 10:16

Makro napisał:To prawdopodobnie zła rzecz na dobre ... Wyobraź sobie, że wszyscy kupiliby swoje rzeczy ... Ponieważ 90% z nich nie byłoby w stanie tego używać, ponieważ nie wyszkolony „inżynier ładowarki akumulatorów” wyobraża sobie góry odpadów ...
: Evil: Nie mogę ci tego powiedzieć. :x
1 / Większość elementów pojazdów elektrycznych zawiera „szlachetne” materiały, które łatwo poddają się recyklingowi, ponieważ są duże (nie mylić z bateriami 1.5 V wyrzucanymi do domowych pojemników lub w naturze).
2 / Wiemy, ale nie wdrożyliśmy rozwiązań programowych w celu wydajnego zarządzania akumulatorami, co spowodowało wspomniane problemy. Od czasu opracowania ultrapalnych technologii litowych środki te stały się szeroko znane pod nazwą BMS ...

Taka opcja istniała już we francuskim samochodzie elektrycznym Volta sprzedawanym w latach 90. Nazywała się „Badicheck” i kosztowała tyle co akumulatory ołowiowo-kwasowe. W przyszłości produkcja przemysłowa BMS obniży ich cenę do wartości radia samochodowego ...

Wreszcie, przyszłe pojazdy z akumulatorami litowymi pokonają ograniczenia związane z akumulatorami NiCd, użytkownicy będą musieli podłączać pojazd za każdym razem, gdy parkują i odłączają go, aby z niego korzystać.

Podsumowując, dzisiejsze pojazdy termiczne już produkują góry odpadów; Spuszczaj oleje, filtry, katalizatory, paski ... Odpady, które nie będą generowane w samochodach elektrycznych!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643




przez Macro » 28/01/10, 10:25

Niech ludzie, którzy projektują i produkują te produkty, usłyszą Cię Citro ... I że pewnego dnia uda nam się zrobić 1000y z baterią około X razy więcej niż obecnie ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 28/01/10, 10:59

Ben Citro, ile masz tam cykli?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 28/01/10, 13:36

Mój MBK X-Power 50cc od grudnia 1998 ma ponad 18500 km z oryginalnym tłokiem.
Oczywiście dbam o to poprawnie, a przede wszystkim zwracam uwagę na jakość oleju 2T w nim zawartego.
Jest to tak zwany model supersportowy, z którym konkurujemy na torze i który dzięki przygotowaniom ad hoc rozwija więcej CV 19.
Osobiście jest po prostu nieokiełznany i trochę przygotowałem pudełko.
Zanim zdążyłem zamontować go na 110 (prędkość zarejestrowana na prędkościomierzu 50 i kolejnego samochodu - Twingo) na końcu czerwonej strefy, ale dziś osiąga 90 dość trudne. Jest to więcej niż wystarczające, o ile nie zanieczyszcza zbytnio (nie ma dymu po 2 km) i nie zużywa zbyt wiele, nie zmieniłbym cylindra.
W przypadku elektryki 50 jest ograniczony w mieście.
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 28/01/10, 13:39

Były oceaniczny napisał:Mój MBK X-Power 50cc od grudnia 1998 ma ponad 18500 km z oryginalnym tłokiem.


Bravo!

Jesteś wyjątkiem, który potwierdza regułę ... : Chichot:

Ale to nie jest hulajnoga, to mob z prędkością, więc trochę inaczej, jeśli chodzi o użycie silnika!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643




przez Macro » 28/01/10, 13:45

Christophe ... Dobry dwusuwowy skuter, dobrze utrzymany i niezbyt spuchnięty, z czasem wygląda bardzo dobrze

Nawet dwustopniowy 125. Kolega ma oryginalny 125nsr, który nigdy nie otworzył 25 000km w pełni oryginalny (chce, żebym zmienił tłok).
0 x

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 191