Dziura w ubezpieczeniach społecznych, niektóre dane ...

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 20/11/09, 15:49

Makro napisał:Tyle że nasz drogi prezydent ogłosił, że osoby prywatne nie będą zabiegane ... że pożyczka ta będzie sfinansowana przez rynki ...

Te same rynki, na których kilka miesięcy temu zamienialiśmy się o kilka miliardów euro i które pod pretekstem kryzysu zwalniają ludzi wszystkimi ciosami ...


Cholera, nie wiedziałem, w takim razie cofam wszystko, co powiedziałem.

Dlaczego więc otwierają swoje wielkie usta przed rządem, mówiąc o dużej pożyczce publicznej? Ponieważ ta pożyczka nie zmienia niczego w porównaniu ze zwykłym oszustwem związanym z długiem publicznym... : Evil:

Dość powiedzieć: w nadchodzących latach wpędzimy podatnika w jeszcze większe zadłużenie.

W każdym razie 99% długu to teraz odsetki, więc dodatkowe 50 miliardów z 1600 miliardów odsetek nic nie zmieni...

Myślę, że nigdy nie będziemy w stanie wystarczająco pokazać tej krzywej:

Obraz

Makro napisał:Dla secu ... otrzymałem ten e-mail już dwa lata temu ...


To dowodzi 2 rzeczy:

a) nadal działa
b) nie zadziałało : Chichot:
Ostatnio edytowane przez Christophe 20 / 11 / 09, 15: 51, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 20/11/09, 15:51

Makro napisał:W ruchu drogowym ... Najliczniejsze zgony to ... Piesi i rowerzyści ... albo dwie kategorie nieubezpieczonych podczas ich podróży ...
Wszystko!
Skąd się biorą te bzdury? Roll:
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 20/11/09, 15:52

Prawda, że ​​to dziwne... na pewno w porównaniu z przebytymi kilometrami...? W tym wypadku byłoby to możliwe...
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 20/11/09, 15:58

Christophe napisał:
Makro napisał:Tyle że nasz drogi prezydent ogłosił, że osoby prywatne nie będą zabiegane ... że pożyczka ta będzie sfinansowana przez rynki ...

Te same rynki, na których kilka miesięcy temu zamienialiśmy się o kilka miliardów euro i które pod pretekstem kryzysu zwalniają ludzi wszystkimi ciosami ...


Cholera, nie wiedziałem, w takim razie cofam wszystko, co powiedziałem.

Dlaczego więc otwierają swoje wielkie usta przed rządem, mówiąc o dużej pożyczce publicznej? Ponieważ ta pożyczka nie zmienia niczego w porównaniu ze zwykłym oszustwem związanym z długiem publicznym... : Evil: : [...]
To odwrócenie uwagi nastąpiło bardzo niedawno... (być może tydzień?). Wcześniej mówiło się o udostępnieniu go indywidualnym osobom.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 20/11/09, 16:02

Christophe napisał:Prawda, że ​​to dziwne... na pewno w porównaniu z przebytymi kilometrami...? W tym wypadku byłoby to możliwe...
Być może raportowane jest w przeliczeniu na km, ale jaki jest w tym sens?

Dane za 2008 rok:

Piesi 580
Rowerzyści 159
Osoby jeżdżące na motorowerach 313
Motocykliści 844
NAV 2

Razem zabici w 2008 r. 4
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Obelix
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 535
Rejestracja: 10/11/04, 09:22
Lokalizacja: Tulon




przez Obelix » 20/11/09, 16:05

Witam,

Wciąż musimy spojrzeć na te całe bzdury z odpowiedniej perspektywy:
1- Budżet ogólnego systemu zabezpieczenia społecznego wynosi około 1 miliarda euro DZIENNIE!
2- Nigdy nie mówimy o finansach reżimów specjalnych (państwo, SNCF, armia, żandarmeria, edukacja narodowa, zgromadzenie narodowe, senat itp....), które w tajemniczy sposób nie stanowią problemu!
3- A co z hojnie rozdzielanymi zrzutami, aby zrównoważyć wszystkie rachunki dla niektórych, a nie dla innych….

Moim skromnym zdaniem to kosz krabów! na przykład CMU, rzecz sama w sobie, obciąża jedynie ogólny reżim!

Obelix
0 x
In medio stat virtus !!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 20/11/09, 16:05

Cóż, zainteresowanie zgłaszaniem wypadków w przeliczeniu na km, a raczej na pasażer.km (a więc na wykorzystanie) jest sprawą zasadniczą, w przeciwnym razie przepraszam, ale to tylko zabawa liczbami! To trochę jak podawanie prędkości tylko w jednostkach odległości!

O ile mi wiadomo, tylko 1 raport bezpieczeństwa drogowego podaje liczby na km i jest to raport belgijski, który przesłałem: https://www.econologie.com/securite-rout ... -3847.html

Raport ogólny na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego 2007 Raport Federalnej Komisji ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Belgia 2007.

Ciekawe opracowanie na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego w Belgii z rzadko spotykanymi wykresami i diagramami, których jednostką jest przejechany pasażerokilometr. Liczby dla Francji są prawdopodobnie podobne, więc to badanie podaje dobry rząd wielkości.


ps: Obelix, jeśli Senat o tym mówi (trochę): http://www.dailymotion.com/video/x8zwmr ... iquey_news
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124

Re: Dziura w ubezpieczeniach społecznych, kilka liczb




przez Leo Maximus » 20/11/09, 16:31

Christophe napisał:
Leo Maximus napisał:Osobiście jestem zwolennikiem 100% pokrycia, pod warunkiem, że dokładnie przeanalizuję, o co należy, a czego nie powinno się zadbać.


Ach, to dobrze powiedziane! Prawdziwy fragment przemówienia sarkosowskiego : Lol: : Lol: : Lol: (przepraszam, jeśli to cię uraziło). Mówiąc poważnie, chcesz 100%, ale to na Y% zabiegów z Y <100% oczywiście ... to już trochę prawda?

Leo Maximus napisał:Krótko mówiąc, kilka tysięcy euro za 90% bezużytecznej opieki refundowanej w 100% przez ZUS i spółkę wzajemną za spędzanie wolnego czasu. Pomnóż to przez miliony przypadków każdego roku ...


To jest rodzaj nadużycia, o którym właśnie myślałem ... przedawkowanie, nadmierna diagnoza jest tego częścią ... nadużycia nie pochodzą TYLKO od „pacjentów”.

I odwrotnie, jeśli nie podejmiemy maksymalnych środków ostrożności i jeśli wystąpią komplikacje lub nawet konsekwencje na całe życie, koszty społeczne mogą w niektórych przypadkach być nawet wyższe, prawda?

Leo Maximus napisał:Podobnie jak w przypadku wypadków drogowych, nie płaci się za ubezpieczenie społeczne, ale za ubezpieczenie samochodu poprzez podwyższenie stawek.


Houla ... delikatna teza!

Były szef Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Claude Frémont, kilka lat temu napisał „Adieu Sécu”, w którym potępia nadużycia. On mówi : "Nie zmienimy niczego, jeśli nie zmienimy wszystkiego, potrzebujemy prawdziwych reform, aby uratować bezpieczeństwo społeczne".

Ubezpieczenie społeczne jest częściowo refundowane za wypadki sportowe czy komunikacyjne, ale czasami następuje proces (w prasie o tym mowa, jeśli chodzi o piłkarzy i setki tysięcy euro). Mam inne, z życia wzięte przykłady wypadków związanych z golfem lub samochodem 4x4, całkowicie objętych ubezpieczeniem społecznym.

Możliwe, że rząd dopuści do spadku deficytu, a następnie ogłosi bankructwo systemu, aby go całkowicie zreformować.

A+
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Dziura w ubezpieczeniach społecznych, kilka liczb




przez Christophe » 20/11/09, 17:04

Leo Maximus napisał:Były szef Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Claude Frémont, kilka lat temu napisał „Adieu Sécu”, w którym potępia nadużycia. On mówi : "Nie zmienimy niczego, jeśli nie zmienimy wszystkiego, potrzebujemy prawdziwych reform, aby uratować bezpieczeństwo społeczne".


Słuszna uwaga, przypomina to trochę system globalnych „wysokich” finansów: konieczna jest głęboka reforma, ale wszyscy obecni gracze są jej przeciwni…

Leo Maximus napisał:Możliwe, że rząd dopuści do spadku deficytu, a następnie ogłosi bankructwo systemu, aby go całkowicie zreformować.


Czy to dobrze czy źle?
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 20/11/09, 17:17

Christophe napisał:Cóż, zainteresowanie zgłaszaniem wypadków w przeliczeniu na km, a raczej na pasażer.km (a więc na wykorzystanie) jest sprawą zasadniczą, w przeciwnym razie przepraszam, ale to tylko zabawa liczbami! To trochę tak, jakbyś podawał prędkość tylko w jednostkach odległości![...]
Um... Jesteś całkowicie niesprawny, Tof...

Wydaje mi się, że Macro użył tego zdania, mówiąc o całkowitych kosztach zabezpieczenia społecznego, a nie o jakimkolwiek stosunku…

Poza tym całkowitym nonsensem jest porównywanie km na piechotę z km samochodem...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 97