Firma ÖkoFEN kocioł - Follow-operation

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 28/02/10, 11:23

poprawiam się:

To jest parametr 140 „Energis.data CF”

0 = brak nagrywania
1 = zapisz

I parametr P141, który ustawia interwał rejestracji danych w sekundach


Więc sprawdź, czy twoje 140 jest na 0 (ewentualnie -1; wydaje mi się, że pamiętam, że idzie do -1, gdy nie ma CF; kiedy wprowadzamy CF, mamy wybór między 0 - nie zapisuj lub 1 - zapisuj )
0 x
pimus07
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 28/02/10, 09:57




przez pimus07 » 28/02/10, 11:42

dzięki za odpowiedź.
Faktycznie po przerwie w dostawie prądu po ponownym uruchomieniu kotła pojawił się taki komunikat: Brak karty CF i od tego czasu przestał działać... Próbowaliśmy go wyłączyć, włączyć ponownie... nadal ten sam komunikat.
0 x
Victor33
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 27/10/09, 23:22
Lokalizacja: Yvelines
x 1




przez Victor33 » 10/04/11, 20:33

Witam,

Zakończył się sezon grzewczy 2010-2011, co pozwoli na podsumowanie różnych ustawień kotła i jego zużycia.
Korzystając z okazji udostępniam zainteresowanym arkusz kalkulacyjny Excel, który pozwala na wizualizację różnych parametrów kotła. Regulacja ma tak wiele parametrów, że ich zestawienie pozwoliło mi lepiej zrozumieć ich znaczenie i zrozumieć, w jaki sposób wchodzą w interakcje.
Zacząłem od wersji papierowej podanej na stronie http://granuleconso.free.fr które wlewam do sosu.

FYI, przypominam, że mam białą regulację.
Powodzenia dla tych, którzy wciąż walczą...
https://www.econologie.info/share/partag ... m0cWGD.xls
Obraz
1 x
Victor33
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 27/10/09, 23:22
Lokalizacja: Yvelines
x 1




przez Victor33 » 10/04/11, 20:57

Witam ponownie,

Dla Twojej informacji poniżej lista działań, które pozwoliły mi na poprawę pracy kotła przy jednoczesnym zmniejszeniu jego zużycia i zwiększeniu komfortu w domu:
- Docieplenie pomieszczeń: począwszy od salonu, bo to właśnie ten pokój był najgorzej nagrzany. Idealnie byłoby, gdyby ocieplenie domu było całkowicie przerobione, łącznie z dachem, ale ograniczyłem się do najprostszych prac (które jednak były dość skuteczne).
- Izolacja rur grzewczych i ciepłej wody: w dużej mierze wykonana, w trudno dostępnych miejscach nadal znajdują się nieizolowane rury.
- Wyważenie grzejników: z uprzednią wymianą trójnika i/lub zaworu niektórych grzejników, które całkowicie się zakleszczyły.
- Dostosowanie parametrów kotła zainspirowałem się wieloma postami, które znalazłem w szczególności na ten temat forum, ale także na http://granuleconso.free.fr (patrz poprzedni post).
- I oczywiście poprawka błędów początkowej instalacji: zawór 3-drogowy do góry nogami i brak inicjalizacji regulacji dla kotła Pellematic, przez co niektóre parametry były niedostępne.

Wynoszę z tego wszystkiego to, że działanie obwodu hydraulicznego jest co najmniej tak samo ważne jak to, co dzieje się na poziomie kotła.
Wytwarzanie ciepła za pomocą kotła to jedno, konieczne jest również prawidłowe przesyłanie tego ciepła do domu przez obieg grzewczy (por. V3V, równoważenie grzejników, izolacja rur...). Ciepło to musi być następnie zatrzymywane jak najdłużej (ocieplenie domu).
Mam nadzieję, że to pomoże...
Cordialement
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 11/04/11, 09:11

Podobnie jak Dupont i Dupond, powiedziałbym „więcej”: regulacja obiegu jest o wiele ważniejsza niż ustawienie kotła. Zmniejszenie wydajności po modulacji jest niewielkie (2 do 3%), zużycie zapalników itp. również niskie. Tak więc nawet „katastroficzna” praca (ciągłe uruchamianie/zatrzymywanie) będzie miała niewielki wpływ na wydajność (zaledwie kilka %). Zastanawiasz się bardziej nad zużyciem... Krótko mówiąc, z pewnymi wyjątkami, tarcze kontrolujące spalanie wykonują swoją pracę bardzo dobrze, nawet jeśli nie jest optymalna. Nie tutaj należy szukać zysków!

Z drugiej strony i tak lepiej mieć kocioł, który "jeździ jak BMW"...

Z drugiej strony każdy błąd w regulacji obwodu powoduje „kalorie wyrzucone” przez okno! I niezależnie od plonu, to granulki wyrzucane przez okno. A tam ma to bezpośredni wpływ na portfel. Tak więc krzywa ogrzewania (nachylenie i stopa krzywej), programowanie okresów obniżania temperatury, nastawa temperatury (tryb komfortowy i tryb obniżony itp.), maksymalna temperatura w trybie komfortowym i trybie obniżonym to kluczowe punkty, w których szybko zdrapaliśmy 10 lub 15% konsumpcja.


Ponieważ wszystko jest na kotle, ludzie się mylą.

„Platyna” regulująca spalanie znajduje się na „kontroli pelletu”. Trzeba zdjąć osłonę i pobawić się kierownicą. Regulacja grzania na regulacji...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Dhaulagiri
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 106
Rejestracja: 07/01/11, 21:57
Lokalizacja: Gard
x 2




przez Dhaulagiri » 15/04/11, 13:14

Did67 napisał:Podobnie jak Dupont i Dupond, „powiedziałbym nawet więcej”: regulacja obiegu jest o wiele ważniejsza niż ustawienie kotła.


Dzięki za udostępnienie tych informacji. Jeszcze raz wyrażam zainteresowanie zawarciem umowy w tej sprawie forum ustawienie cyrkulatora. Zacząłbym dobrze, ale przy moich umiejętnościach wolę, żeby ktoś inny zaczął : Chichot: . W mojej instrukcji obsługi widzę ciekawe krzywe, natężenie przepływu, wysokość wody itp., ale nie jestem w stanie zastosować ich w praktyce na mojej instalacji. A na stronie Hervé Silve'a nie mam poziomu, żeby wszystko zrozumieć. Czy nie jest specjalistą, który chce...
0 x
Avatar de l'utilisateur
tomgey
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 163
Rejestracja: 13/10/10, 23:06
Lokalizacja: Na północ
x 2




przez tomgey » 15/04/11, 22:10

Czy przypadkiem nie masz Grundfos Alpha2? : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Dhaulagiri
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 106
Rejestracja: 07/01/11, 21:57
Lokalizacja: Gard
x 2




przez Dhaulagiri » 18/04/11, 08:53

Witam,

Mój to OEG. Z pamięci wydaje mi się, że ten konkretny model to OEG CPAE 55/25.

Oczywiście, ponieważ wszystkie nasze cyrkulatory są różne, trudniej jest o tym dyskutować niż o kotle, nawet jeśli „teoria” jest taka sama dla wszystkich. A liczy się właśnie teoria, prawda? Teraz może jestem jedyną osobą, która chce wziąć to do siebie, albo jedyną, dla której wydaje się to skomplikowane, aby wybrać...
0 x
Avatar de l'utilisateur
tomgey
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 163
Rejestracja: 13/10/10, 23:06
Lokalizacja: Na północ
x 2




przez tomgey » 20/04/11, 19:49

Ach, ok, bo mam Grundfosa, gdzie też można wiele rzeczy wyregulować. Nie odważę się za bardzo, bo boję się, że będzie to kolidowało z tym, co robi regulator...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot], Google Adsense [Bot] i goście 216