Teza o wykorzystaniu biomasy

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79439
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11090




przez Christophe » 28/10/09, 10:16

Ach, więc jest powiązany z fabryką L'Oreal! Dzięki za szukanie!
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 29/10/09, 01:21

Christine napisał:O rozwoju przemysłowym biometanizacji; fabryka w 100% autonomiczna w zakresie energii elektrycznej i wkrótce w cieple:
http://www.rtbf.be/info/economie/enviro ... ont-154990


nie mieszaj wszystkiego

biometanizacja to wytwarzanie metanu z tego, co gnije

tym tematem jest zgazowanie: wytwarzanie gazu z tego, co może spalić się w generatorze gazu

metanizacja dotyczy głównie odpadów mokrych

gazogen jest przeznaczony głównie do suchego paliwa
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16243
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5276




przez Remundo » 29/10/09, 09:59

Cześć zaintrygowany,

Nie wiem, czy to może ci pomóc, ale przesłałem ten plik
https://www.econologie.com/pyrolyse-et-g ... -4356.html

co jest dobrym stanem techniki w zakresie termicznej obróbki biomasy.

Na końcu znajduje się obszerny spis firm związanych z branżą; w związku z Twoją prośbą może to być również przydatne dla Ciebie.

Nie jestem hiperspecjalistą w dziedzinie termochemii, na której chcesz skoncentrować swoją pracę magisterską (obróbka gazu syntezowego CO,H2), ale synteza Fischera Tropscha wydaje mi się skomplikowana w porównaniu z bezpośrednią syntezą metanolu, ponieważ

CO + 2 H2 => CH3OH.

(wymaga to pracy pod ciśnieniem kilkuset barów, w niskiej temperaturze i katalizowania tlenkami metali (Zn, Cu itp.)

Metanol nadaje się do bezpośredniego użytku, czysty lub zmieszany ze zwykłą benzyną. Więc na pewno nie idzie to w kierunku masowej diesli, ale silniki benzynowe też mają swoje zalety.

Możesz także czytać dalej FAQ PHRSD z dnia 30 maja 2008 r fragmenty konferencji Bernarda Bigota na temat termolizy biomasy, do pobrania z tego samego miejsca.

Dobre badania

@+
0 x
Obraz
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 29/10/09, 10:21

chatelot16 napisał:
Christine napisał:O rozwoju przemysłowym biometanizacji; fabryka w 100% autonomiczna w zakresie energii elektrycznej i wkrótce w cieple:
http://www.rtbf.be/info/economie/enviro ... ont-154990


nie mieszaj wszystkiego

biometanizacja to wytwarzanie metanu z tego, co gnije

tym tematem jest zgazowanie: wytwarzanie gazu z tego, co może spalić się w generatorze gazu

metanizacja dotyczy głównie odpadów mokrych

gazogen jest przeznaczony głównie do suchego paliwa


Uroczy !

Mimo to wydawało mi się, że tytuł brzmi „odzysk biomasy” i że Intrigué opisał swój temat w ten sposób:
Mój temat jest wyraźnie zakotwiczony w dziedzinie wytwarzania energii poprzez waloryzację biomasy (w postaci odpadów rolniczych, drewna nieoczekiwanego itp.), w szczególności poprzez proces zgazowania

> na pewno mylę znaczenia „w szczególności” i „wyłącznie”: to nauczy mnie chęci dzielenia się informacjami.
0 x
Avatar de l'utilisateur
renaud67
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 638
Rejestracja: 26/12/05, 11:44
Lokalizacja: Marsylia
x 8




przez renaud67 » 29/10/09, 10:25

Christine napisał:> na pewno mylę znaczenia „w szczególności” i „wyłącznie”: to nauczy mnie chęci dzielenia się informacjami.

: Mrgreen: tak szczerze tuabusy : Mrgreen:
0 x
Absurdów wczoraj są prawdy dziś i jutro banałów.
(Alessandro Marandotti)
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 29/10/09, 15:57

Christine napisał:[...]

Uroczy ![...]
Nie martw się, Christine, wszędzie są chamy... :|
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 30/10/09, 02:06

Christine napisał:
chatelot16 napisał:
Christine napisał:O rozwoju przemysłowym biometanizacji; fabryka w 100% autonomiczna w zakresie energii elektrycznej i wkrótce w cieple:
http://www.rtbf.be/info/economie/enviro ... ont-154990


nie mieszaj wszystkiego

biometanizacja to wytwarzanie metanu z tego, co gnije

tym tematem jest zgazowanie: wytwarzanie gazu z tego, co może spalić się w generatorze gazu

metanizacja dotyczy głównie odpadów mokrych

gazogen jest przeznaczony głównie do suchego paliwa


Uroczy !

Mimo to wydawało mi się, że tytuł brzmi „odzysk biomasy” i że Intrigué opisał swój temat w ten sposób:
Mój temat jest wyraźnie zakotwiczony w dziedzinie wytwarzania energii poprzez waloryzację biomasy (w postaci odpadów rolniczych, drewna nieoczekiwanego itp.), w szczególności poprzez proces zgazowania

> na pewno mylę znaczenia „w szczególności” i „wyłącznie”: to nauczy mnie chęci dzielenia się informacjami.


Nie chcę nikogo urazić...

odpady z prawdziwego drewna bardzo źle metanizują

martwe liście i odpady zielone dobrze metanizują

po metanizacji dobre drewno wychodzi prawie nienaruszone i można je włożyć do gazyfikatora
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 30/10/09, 02:15

Remundo napisał:Cześć zaintrygowany,

Nie wiem, czy to może ci pomóc, ale przesłałem ten plik

https://www.econologie.info/share/partag ... oGZoTt.pdf
co jest dobrym stanem techniki w zakresie termicznej obróbki biomasy.

Na końcu znajduje się obszerny spis firm związanych z branżą; w związku z Twoją prośbą może to być również przydatne dla Ciebie.

Nie jestem hiperspecjalistą w dziedzinie termochemii, na której chcesz skoncentrować swoją pracę magisterską (obróbka gazu syntezowego CO,H2), ale synteza Fischera Tropscha wydaje mi się skomplikowana w porównaniu z bezpośrednią syntezą metanolu, ponieważ

CO + 2 H2 => CH3OH.

(wymaga to pracy pod ciśnieniem kilkuset barów, w niskiej temperaturze i katalizowania tlenkami metali (Zn, Cu itp.)

Metanol nadaje się do bezpośredniego użytku, czysty lub zmieszany ze zwykłą benzyną. Więc na pewno nie idzie to w kierunku masowej diesli, ale silniki benzynowe też mają swoje zalety.

Możesz także czytać dalej FAQ PHRSD z dnia 30 maja 2008 r fragmenty konferencji Bernarda Bigota na temat termolizy biomasy, do pobrania z tego samego miejsca.

Dobre badania

@+


Fisher tropsh był używany do produkcji metanolu, ale staje się łatwiejszy!

piroliza drewna naturalnie wytwarza metanol pod ciśnieniem atmosferycznym i bez żadnych problemów: niewiele robi, ale jest prawie za darmo

prosty generator gazu pod prąd wytwarza dokładnie ten sam produkt, co piroliza drewna: metanol kwas octowy aceton i smoła: dlatego mówię, że brudny gaz prostego generatora gazu jest bogactwem: współprądowy generator gazu lub gazyfikator imbert niszczy interesujące produkty
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16243
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5276




przez Remundo » 30/10/09, 08:17

Cześć Chatelot,

Fischer Tropsch jest przeznaczony do produkcji alkanów, najlepiej długołańcuchowych, poprzez polimeryzację rodników *CH2*

Przynajmniej tak mniej więcej myślimy o mechanizmie FT, ponieważ jest on dość skomplikowany, w szczególności chemisorpcja na katalizatorach i temperatura, która może zorientować się w kierunku krótkich lub długich łańcuchów.

CH3OH jest niepożądanym produktem w syntezie FT.

Gazyfikatory generują, jak mówisz, bardzo niejednorodną zupę zarówno chemicznie (różne gatunki), jak i fizycznie (współistnienie kilku faz gazowych/ciekłych/stałych). I dlatego spalanie takiej mieszanki nie może być optymalizowane ani pod względem wydajności, ani kontroli zanieczyszczeń.

Gazyfikator nadal ma tę zaletę, że zwiększa biomasę.

Wolę jednak o wiele pełniejsze spalanie w kotle dobrze zaopatrzonym w powietrze.

@+
0 x
Obraz
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124

Re: Teza na temat waloryzacji biomasy




przez Leo Maximus » 30/10/09, 09:43

@ "Działka"

Witam,

Kontaktowałeś się z Naskeo? Może być rozwiązanie. Szefem i założycielem jest Aurélien Lugardon, bardzo sympatyczny 30-letni Centralien.

http://www.naskeo.com/
aurelien.lugardon@naskeo.com

Firma pracuje również nad procesem wykorzystującym CO2 do poprawy wydajności biomasy fotosyntetycznej.

Lew
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 97