Jakie energie napędzają samochód jutra? PFI

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 29/10/09, 14:59

Christophe napisał:Citro, znalazłem też te tematy, ale nie mamy prawdziwej „feedback”. Myślę, że stworzę taki, aby spróbować zwabić potencjalnego użytkownika ...
Dobry pomysł 8)
Christophe napisał:Jak długo jest na rynku?
Od wiosna 2001. Albo jak już powiedziałem, nieco ponad 25 lat po nabyciu patentu przez ELF Aquitaine (w latach 1974-75), który stał się TOTALGAZ, głównym dostawcą francuskiego gazu ziemnego.
Świetny przykład patentu złożonego w celu zablokowania rozpowszechniania innowacyjnego wynalazku
. : Evil:
Powinny istnieć przepisy zabraniające tego typu manewrów sprzecznych z interesem publicznym. : Evil:
AUER-GIANOLA po prostu czekała, aż patent przejdzie do domeny publicznej, tak aby korzystanie z technologii było BEZPŁATNE.
:?
Ostatnio edytowane przez I Citro 29 / 10 / 09, 15: 05, 3 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79425
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11085




przez Christophe » 29/10/09, 15:01

Myślę, że są inne powody (na przykład cena gazu?).
Ponieważ patent jest odnawialny na 20 lat raz...

Ok róbmy temat
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 29/10/09, 15:57

Gesundheit!
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
pb2488
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 837
Rejestracja: 17/08/09, 13:04




przez pb2488 » 30/10/09, 21:59

(
Christophe napisał:pb ostatnia uwaga i po stopie: Myślę, że albo masz problemy ze zrozumieniem języka francuskiego, albo szukasz mnie celowo z jakiegoś powodu... : Chichot:
Gdyby janco miał na myśli TO, CO twierdzisz, pkoi powiedziałby „ON”, a nie „ONI”? Mówiąc w nieskończoność janco obejmuje w "ON" cały światowy system gospodarczy i dlatego te słowa są GENIALNE bo wszystko jest powiedziane w kilku zdaniach...
Dowód: „Powiedzieliśmy im, że energia jest coraz tańsza” ponieważ myślisz, że wielu konsumentów tak mówi (a nawet w to wierzy)???
Gdyby to był prosty problem marketingowy, o którym mówił Janco, nie przekazałbym tego filmu…

Ostatnia poprawka (trochę spóźniona):
EMAIL PB2488 do JM JANCOVICI napisał:Witam ponownie,
Przepraszam, że nalegam na tak oczywisty temat,
Kiedy cytujesz to w programie:
„(...)Dzisiaj, jeśli konsumenci proszą producentów o zbudowanie samochodów ważących 500 kilogramów, osiągających maksymalną moc 90 i mających 18 KM mocy silnika, to byłoby to 1 l/100. Nie o to ich prosiliśmy, powiedzieliśmy im, że energia kosztuje coraz mniej. Proszę, zrób mi 1.5-tonowe samochody, które jeżdżą po 150: to jest problem ekonomiczny.(... .)"
„on” i „ja”, które umieszczasz kilka razy, oznaczają konsumentów?
Brak marketingu tego „nowoczesnego 2CV” jest w rzeczywistości prostym problemem marketingowym (brak popytu = brak podaży).
Czy to jest to, co można było zrozumieć z twojej interwencji?
Z poważaniem,

ODPOWIEDŹ JM JANCOVICI na PB2488 napisał:Halo
Tak, „my” = konsumenci, oczywiście!
Oprócz tego, co już ci powiedziałem, możesz również spojrzeć na kilka wykresów www.manicore.com/documentation/savings.html ; mówi samo za siebie...
szczerze
Jean-Marc Jancovici
)
0 x
"Prawda nie może być zdefiniowana jako opinii większości:
Prawdą jest to, co wynika z obserwacji faktów. "
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 30/10/09, 22:38

dziękuję PB za tę odpowiedź, a zwłaszcza za link podany przez JM JANCOVICI. 8)
Żałuję jednak, że nie odpowiedział jasno na twoje pytanie.
Wyjaśnia jednak bez ogródek, że w krajach, w których paliwo jest drogie, zużycie pojazdów spada...

Obraz

Średnie zużycie floty samochodowej na 100 km (oś pionowa) w 1998 roku według cen paliw w $ za litr (oś pozioma). Równie oczywiste jest, że im wyższa cena paliwa, tym mniej zużywają pojazdy.

Źródło: 30 lat zużycia energii w krajach IEA, IEA, 2004.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79425
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11085




przez Christophe » 30/10/09, 23:17

Cóż mogę powiedzieć, PB, poza tym, że to zdanie Janco nie jest takie wspaniałe… Przepraszam, że dałem się ponieść „nic”… Janco rozczarowujący w tym! "Wygrałeś" kłaniam się...

Faktem pozostaje, że „wymagania przeciętnego konsumenta” są związane ze standardem jego życia, a więc „siłą nabywczą energii” oraz z makroekonomią, a zatem „moja” interpretacja tych uwag może być prawidłowa… . dlatego nie do końca zgadzam się z uproszczeniem Jancovici, który mówi „my” = „konsumenci”, ponieważ nie tylko oni składają wniosek, ale cóż… na tym poprzestaniemy!

Wszystko przez nieprecyzyjność francuskiego...pfff...

W każdym razie tym lepiej dla debaty! : Idea:

ps: wspomniałeś o tym forum w twoich e-mailach, mam nadzieję? :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16218
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5270




przez Remundo » 31/10/09, 00:36

Jednak niezależnie od ograniczeń JMJ, „on” może również oznaczać cały system.

Jak Christophe, zwykle mówię uniquement system, ponieważ konsumenci nie proszą producentów: „hej, chłopaki, ropa jest tania, wyciągnijcie nas z dużego samochodu”. : Chichot:

Są to producenci, którzy zdają sobie sprawę, że mogą wyprodukować duży samochód, który dużo zużywa w produkcji, z jednej strony poprzez przystępny koszt oleju, a z drugiej strony w późniejszej opłacalności ekonomicznej dla konsumenta, który będzie w stanie zapłacić za benzynę bez trudności.

I oczywiście „większy lepszy” generalnie schlebia kupującemu i dlatego przyciąga go i podejmuje decyzję o zakupie.

Ponieważ konsumenci są przede wszystkim jak pierwsze 3 lub 4 litery, które ich kwalifikują.

W takim razie dobranoc. 8)
0 x
Obraz
pb2488
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 837
Rejestracja: 17/08/09, 13:04




przez pb2488 » 01/11/09, 11:33

Christophe napisał:Janco rozczarowujący w tym przypadku!
Jeśli jest za tym, to jest za wszystkimi innymi: ta interwencja jest dokładnym podsumowaniem jego sprawy, której poświęca dużą część swojej kariery i swoich książek. (To powiedziawszy, możemy się nie zgodzić. Co więcej, jeśli te pesymorealistyczne wnioski są często dość łatwe do zrozumienia, pozostają bardzo trudne do zaakceptowania).

Christophe napisał:Faktem pozostaje, że „wymagania przeciętnego konsumenta” są związane ze standardem jego życia, a więc „siłą nabywczą energii” oraz z makroekonomią, a zatem „moja” interpretacja tych uwag może być prawidłowa… .
Dokładnie tak i właśnie o tym mówiłem od początku (patrz strona 1 tematu):
pb2488 (23 października 14:14) napisał:Gdyby istniał „popyt”, minęłoby trochę czasu, odkąd „ekosamochody” zaatakowałyby rynek. Tylko aby utworzyć tę prośbęnależy uświadomić ludziom aktualną sytuację energetyczną/klimatyczną lub podnieść jego cenę.
= Brak istniejącego popytu, ponieważ siła nabywcza energii jest zbyt wysoka, a zatem brak dostaw ze strony producentów.

Ale to nie była twoja oryginalna interpretacja:

Christophe (23 października 15:35) napisał:Najwyraźniej nie mieliśmy takiego samego odczytania tego filmu. (...) To zabawne, ale „znam” co najmniej kilka milionów Francuzów i Belgów, którzy byliby zainteresowani samochodem (termicznym lub elektrycznym, to nie temat) zmniejszony, osiągający 20 KM i zużywający 1L/100 (lub kilka kWh) z 2 lub 3 miejscami i sprzedawany między 5 a 10 000 €... (....) Ten samochód sprzedawałby się jak ciepłe bułeczki! Tylko ekonomia blokuje… jak mówi Janco… spójrz jeszcze raz…
= Istniejący popyt, ale brak ofert ze strony producentów z powodu „blokowania gospodarki”.

Krótko mówiąc, wszystko to z powodu błędu w interpretacji z twojej strony....


Remundo napisał:Są to producenci, którzy zdają sobie sprawę, że mogą wyprodukować duży samochód, który dużo zużywa w produkcji, z jednej strony poprzez przystępny koszt oleju, a z drugiej strony w późniejszej opłacalności ekonomicznej dla konsumenta, który będzie w stanie zapłacić za benzynę bez trudności.
A jak oni to sobie uświadamiają? Po prostu obserwując, gdzie znajduje się popyt (przykład: są samochody o spalaniu od 4L/100 do 10L/100, wystarczy już spojrzeć, gdzie znajduje się zużycie większości sprzedaży. To samo dotyczy mocy i wszystkiego w przeciwnym razie). Dostosowują tylko podaż do popytu i to jest normalne. Kto w konkurencyjnym sektorze byłby na tyle szalony, aby zaproponować ofertę, która jest technicznie wykonalna i nie odpowiada popytowi? Aby przesunąć fazę, konieczne byłoby ograniczenie legislacyjne poprzez interwencję polityczną (np. maks. 40 CV, maks. 90 km/h na autostradzie...). Ale ponieważ politycy są ostatecznie wybierani przez konsumentów… trudno.
Te ostatnie możemy później uznać za „przeciw”, ale z jednej strony są one w większości (i często nas obejmują), a z drugiej strony chęć „lepszego i/lub tańszego” niekoniecznie świadczy o głupocie .
Cdlt
Ostatnio edytowane przez pb2488 18 / 12 / 09, 22: 47, 1 edytowany raz.
0 x
"Prawda nie może być zdefiniowana jako opinii większości:

Prawdą jest to, co wynika z obserwacji faktów. "
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16218
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5270




przez Remundo » 03/11/09, 15:38

Cześć Pb,

całkowicie zgadzam się z tobą w moim cytacie.

Rzeczywiście, zarówno konsumenci, jak i sprzedawcy są głupcami w kwestii energii.

Natura postara się, poprzez skończoność swoich zasobów kopalnych, zademonstrować im ich krótkoterminową, obłudną i/lub idiotyczną nieostrożność.

Pozdrawiam również.
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79425
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11085




przez Christophe » 03/11/09, 18:25

Dodatkowe informacje od IFP:

Panorama 2010 - "Jakie zasoby surowcowe dla zrównoważonego systemu energetycznego?"

Obraz

Zaspokojenie rosnących potrzeb energetycznych planety w zgodzie z logiką zrównoważonego rozwoju jest głównym wyzwaniem XXI wieku. Jeżeli system energetyczny przyszłości nadal pozostaje do określenia, wydaje się jednak pewne, że wykorzystane zostaną wszystkie dostępne formy energii: naturalnie niskoemisyjne/nieemisyjne odnawialne źródła energii, ale także bardziej tradycyjne źródła energii (kopalne, jądrowe), które należy lepsze wykorzystanie w celu zmniejszenia wpływu na środowisko.

W tym kontekście nowe sektory, które do tej pory były mało wykorzystywane, mają się rozwijać, podczas gdy w sektorach tradycyjnych pojawiające się technologie tworzą nowe potrzeby. Popyt na niektóre surowce, na które do tej pory nie było dużego popytu, obserwuje lub mógł się spodziewać gwałtownego wzrostu.

Można się więc zastanawiać, w jakim stopniu dostępne zasoby surowcowe wystarczą, aby umożliwić rozwój zrównoważonego systemu energetycznego.
Jakie rodzaje innowacyjnych rozwiązań, oprócz odpowiedzialnego gospodarowania zasobami, trzeba będzie opracować, aby ich ograniczenie i koszt nie stanowiły przeszkody w rozwoju systemu energetycznego o mniejszym wpływie na środowisko (recykling, efektywność itp.)?

W obliczu tego problemu Panorama 2010 proponuje podsumowanie postępów technicznych, środowiskowych, ekonomicznych i politycznych, które będą kształtować system energetyczny jutra, przy ograniczonych zasobach surowców do produkcji i wykorzystania energii: paliw kopalnych i jądrowych, biomasa, metale krytyczne (Li, Pt, Pd, Ni).


http://www.ifp.fr/actualites/evenements ... orama-2010

Nie pytaj o cenę, będziesz płakać! : Chichot:
0 x

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 155