Jakie energie napędzają samochód jutra? PFI

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16215
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5269




przez Remundo » 28/10/09, 15:51

Rzeczywiście fajnie, ten pulsujący bojler...

Francuski wynalazek :P
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084




przez Christophe » 28/10/09, 19:02

Uh, nie wymyślono żadnego niemieckiego, zmodernizowano we Francji! : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841




przez Flytox » 28/10/09, 19:40

Bonjour Christophe

Masz całkowitą rację co do V1, to pulso, V2 to silnik rakietowy, trochę pomieszałem... : Mrgreen: Jestem bardziej zaznajomiony z nowszymi maszynami, turboodrzutowymi lub turbośmigłowymi... : Mrgreen:
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16215
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5269




przez Remundo » 28/10/09, 19:58

Christophe napisał:Uh, nie wymyślono żadnego niemieckiego, zmodernizowano we Francji! : Mrgreen:

Ach, Jawohl, deustsche Erfindung (aber zuerst für den Krieg :| ) ...

Entschuldigung : Lol:
0 x
Obraz
pb2488
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 837
Rejestracja: 17/08/09, 13:04




przez pb2488 » 28/10/09, 21:46

Christophe napisał:a) Koncerny naftowe mają większy wpływ na cenę, niż się wydaje:
Wydawało mi się, że proporcjonalnie niewiele to dało, biorąc pod uwagę rozbicie ceny... Marża zysku koncernu naftowego wynosi około 1,5% ceny, a obrót 18% (ale trudno grać na obrotach), daleko w tyle za różnymi podatkami krajów importujących i eksportujących, z pamięci.

Christophe napisał:b) Cena energii wyznacza prace badawczo-rozwojowe i marketingowe urządzeń mających na celu jej oszczędzanie.
Oczywiście, ale wszystko zależy od tego, co rozumiemy przez „oszczędność”, poziom badań i rozwoju:
Rzeczywista cena energii spada dopiero od stulecia, ale nie przeszkadza to na przykład producentom silników w wydawaniu milionów w swoich biurach projektowych na poprawę wydajności swoich silników, gdzie indziej ogromny postęp od początku. Obserwację tę można uogólnić na prawie wszystkie energochłonne urządzenia dostępne na rynku. Jak mówi Janco, z techniką nie ma problemu. Z drugiej strony poziom rynkowy: jeśli dzisiejsze 1 litrów jest warte ceny 10 wczoraj, konsumenci zamiast oszczędzać, skonsumują 1 razy więcej. Ale z czysto ekonomicznego punktu widzenia nie będziemy obwiniać Totalu (mimo że spoczywa na nim znaczna część odpowiedzialności) za to, że oferuje nam tanią („obfitą”) energię.

Christophe napisał:e) Wreszcie koncerny naftowe nie są zainteresowane trwałym utrzymywaniem wysokich cen energii, w przeciwnym razie rozwiązania alternatywne staną się zbyt konkurencyjne i zużycie ropy spadnie...
Oczywiście, ale nie bardzo rozumiem, w jaki sposób mogą mieć znaczący wpływ na sytuację. Na przykład OPEC przy ustalaniu kwot musi mieć duży wpływ na równowagę.

Christophe napisał:ROZUMIESZ? :| :| :|
Tak. Dobrze rozumiem Twój punkt widzenia, wiem skąd przychodzisz:
Decyzje technologiczne<=ceny energii<=koncerny naftowe<=globalny spisek kapitalistyczny.
ALE W takim razie NIE ROZUMIEM, DLACZEGO rozpowszechniacie dokument, który nie idzie w tym kierunku, zwłaszcza mówiąc, że daje „klucz do wszelkiego zła” (chyba że źle go zinterpretowaliście na początku):
https://www.econologie.com/voiture-a-1l-aux-100km-telechargement-4142.html
PYTANIE PB2488: Pisząc o „2CV czasów nowożytnych”, które osiągałoby 1 l/100 km, masz na myśli, żenie rośnie, ponieważ nie ma (jeszcze) popytu konsumenckiego co idzie w tym kierunku, biorąc pod uwagę, że konsument płaci coraz mniej za swoją energię (nawet jeśli nie zdaje sobie z tego sprawy).
Nie jest to kwestia złej woli lub złego wyboru strategicznego ze strony przemysłowców, ani lobbingu koncernów naftowych.

ODPOWIEDŹ JANCOVICIEGO: Wszystko zrozumiałeś!

Nasza siła nabywcza rośnie szybciej niż cena energii, co oznacza, że ​​realna cena energii spada: To obserwacja, ale nie dzieje się tak za sprawą (ani dzięki) koncernom naftowym. Z jednej strony ropy jest (było) pod dostatkiem, a z drugiej strony poziom naszego życia znacznie się podniósł.
Cdlt
Ostatnio edytowane przez pb2488 29 / 10 / 09, 18: 01, 6 edytowany raz.
0 x
"Prawda nie może być zdefiniowana jako opinii większości:
Prawdą jest to, co wynika z obserwacji faktów. "
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 28/10/09, 23:53

Christophe napisał:Obejrzałem film przedstawiający pulsacyjną krowę oddymiającą z PCV!!
Obraz
Właśnie umieściłem to na stronie: https://www.econologie.com/pulsatoire-au ... -4147.html

Chyba nie mamy tematu na ten temat, prawda? Bo ciekawie byłoby coś takiego stworzyć!
Nie znalazłem konkretnego tematu, ale wiedziałem, że był on często poruszany:
Filmy z dziwnym silnikiem
Uważaj na zużycie gazu !!!
Sprężarka termokinetyczna Josepha Haiuna
Christophe napisał:Uh, nie wymyślono żadnego niemieckiego, zmodernizowano we Francji! Pan Zielony
Niemiecki? Szwedzki? Dla mnie to francuski wynalazek. :?
Nie znalazłem pożółkłego patentu złożonego przez ELF Aquitaine, który został zeskanowany przez członka stowarzyszenia forum... :?
Ale nie patrzyłem zbyt daleko...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16215
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5269




przez Remundo » 29/10/09, 00:08

Myślę, że Christophe miał na myśli to, że Niemcy jako pierwsi stworzyli technologię spalania pulsacyjnego.

Poza tym, Herr Martz, bin ich genau oder falsch?
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084




przez Christophe » 29/10/09, 09:36

Ja Genau, Hauptman Remundo! : Mrgreen:

No cóż, skończmy już z językiem Goethego!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16215
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5269




przez Remundo » 29/10/09, 09:58

ach, co się śmiejemy z oszczędzania... Hej, pozdro Obraz
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084




przez Christophe » 29/10/09, 10:00

Noch ein Bieeeeeer, noch ein Bieeeeeer.... : Mrgreen:

Cholera, powiedzieliśmy, że się zatrzymujemy!

Citro też znalazłem te tematy ale nie mamy żadnych realnych „opinii”. Myślę, że stworzę taki, aby przyciągnąć potencjalnego użytkownika...

Jak długo jest na rynku?
0 x

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 149