Jakie energie napędzają samochód jutra? PFI

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 27/10/09, 13:57

pb2488 napisał:W każdym razie, w końcu oboje zgadzamy się z Janco:


Tak...

pb2488 napisał:Koncerny naftowe nie mają technologicznej mocy decyzyjnej


...no cóż, nie! : Chichot:

Co za pewność!!! Cóż, tak, mają to i znacznie więcej, niż nam się wydaje... (i nie mówię oczywiście o badaniach i rozwoju w zakresie poszukiwania/wydobycia ropy!)

Nie mam zamiaru wracać z tobą do łóżka, ale oni mają to pośrednio w tym sensie, że są ci, którzy nadal ustalają częściowo cenę ropy... a co za tym idzie, energii i wszystko co z tego wynika!! Nawet jeśli wydaje mi się, że jest to coraz mniej prawdziwe...

Ponadto wszyscy główni producenci i producenci silników koniecznie współpracują w zakresie badań z firmami naftowymi… tylko po to, aby opracowywać nowe paliwa (E85, Excellium, paliwo Formuły 1 itp.)…

Trzeba być naiwnym (albo nie mieć zielonego pojęcia o branży), żeby sądzić, że to nie działa razem!!

Wreszcie, kto finansuje IFP i szkołę centralną w Lyonie?
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 27/10/09, 16:22

Christophe napisał:
pb2488 napisał:Koncerny naftowe nie mają technologicznej mocy decyzyjnej

...no cóż, nie! : Chichot:

Co za pewność!!! No cóż, jeśli mają to i dużo więcej, niż nam się wydaje... (i nie mówię tu oczywiście o badaniach i rozwoju w zakresie poszukiwania/wydobycia ropy!)...
+1 :?
Chciałbym dodać kolejną warstwę z tym przykładem już omówionym w forum:
Przypadek pulsacyjnego kotła gazowego.
W połowie lat 70-tych wynalazca zaprojektował rewolucyjny kocioł o wyjątkowej wydajności, pozwalający na bajeczne oszczędności gazu...
Patent na to cudo zakupiła firma ELF, która od tego czasu stała się TOTAL...
Patent ostatecznie przeszedł do domeny publicznej i kocioł ten jest obecnie produkowany przez francuskiego producenta AUER pod nazwą PULSATORY...
0 x
Aumicron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 387
Rejestracja: 16/09/09, 16:43
Lokalizacja: bordeaux
x 1




przez Aumicron » 27/10/09, 16:40

Czy ten kocioł o wyjątkowej wydajności dobrze się sprzedaje?
0 x
Argumentować.
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841




przez Flytox » 27/10/09, 19:50

Citro napisał:Chciałbym dodać kolejną warstwę z tym przykładem już omówionym w forum:
Przypadek pulsacyjnego kotła gazowego.
W połowie lat 70-tych wynalazca zaprojektował rewolucyjny kocioł o wyjątkowej wydajności pozwalając na fantastyczne oszczędności gazu...
Patent na to cudo zakupiła firma ELF, która od tego czasu stała się TOTAL...
Patent ostatecznie przeszedł do domeny publicznej i kocioł ten jest obecnie produkowany przez francuskiego producenta AUER pod nazwą PULSATORY...


Na reklamowym DVD Auer Gianola Michel Chevalet wyjaśnia zasadę działania spalania pulsacyjnego. Według jego wyjaśnień kocioł ten jest inspirowany reaktorami impulsowymi zamontowanymi na silnikach V2 z ostatniej wojny światowej.

http://www.youtube.com/watch?gl=FR&hl=fr&v=47O9U7CkysA

A+

Edytuj przez Christophe: czy zamiast tego nie były to V1? V2 był silnikiem rakietowym... Mówiłem, że ostatnio miałem do czynienia z silnikiem V1... Dowiedziałem się, że paliwem był... metanol!!
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 27/10/09, 22:05

Aumicron napisał:Czy ten kocioł o wyjątkowej wydajności dobrze się sprzedaje?
Większość profesjonalistów, z którymi się konsultowałem w ostatnich miesiącach, znała go lub używała pomimo jego ceny w średnim/wysokim przedziale (od 4.000 euro).
Wykonany z wysokiej jakości materiałów (stal nierdzewna) i posiadający tylko jedną ruchomą część, zawór należy wymieniać co roku. Kocioł ten ma tylko jedną wadę, emituje dość duży hałas, który producent ograniczyłby nową izolacją akustyczną...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841




przez Flytox » 27/10/09, 23:10

http://www.youtube.com/watch?gl=FR&hl=fr&v=47O9U7CkysA

Edytuj przez Christophe: czy zamiast tego nie były to V1? V2 był silnikiem rakietowym... Mówiłem, że ostatnio miałem do czynienia z silnikiem V1... Dowiedziałem się, że paliwem był... metanol!!


Film opowiada o V2, który był silnikiem rakietowym, a obecnie jest także silnikiem drona.

http://fr.wikipedia.org/wiki/V2_%28missile%29

Wykonany z wysokiej jakości materiałów (stal nierdzewna) i posiadający tylko jedną ruchomą część, zawór należy wymieniać co roku. Kocioł ten ma tylko jedną wadę, emituje dość głośny dźwięk obsługiwana które producent zabezpieczyłby nową izolacją akustyczną...


Nie mówi, ile dB przyjmujemy w uszach! : Mrgreen: Na dole piwnicy na pewno nie jest to duży problem, w mieszkaniu trzeba tego pilnie monitorować...
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
pb2488
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 837
Rejestracja: 17/08/09, 13:04




przez pb2488 » 27/10/09, 23:24

Christophe napisał:Cóż, jeśli mają to i znacznie więcej, niż nam się wydaje...

lol....Ja też jestem świadomy tego „sekretu”: wszyscy (lub prawie) wierzą, że mają znacznie większą moc, niż nam się wydaje. Mógłbym sprawić, że każdy choć trochę naiwny/zbuntowany/sfrustrowany uwierzy w to bez dowodu (wystarczy argument, który opiera się na przykład na emocjach).

Christophe napisał:mają ją pośrednio w tym sensie, że nią są ci, którzy nadal ustalają częściowo cenę ropy... a co za tym idzie, energii i wszystko co z tego wynika!! Nawet jeśli wydaje mi się, że jest to coraz mniej prawdziwe...

Ustalają z tego bardzo małą część, zwłaszcza gdy sprowadzimy ich zyski do ceny litra lub proporcjonalnie, nie jesteśmy pewni, czy to ma znaczenie. Tam staje się to bardzo niedorzeczne i widzimy, że rolę odgrywają głównie podatki, a także podaż (szczególnie regulowana przez OPEC, ...nie szaleństwo krajów produkujących) i popyt.

Christophe napisał:Ponadto wszyscy główni producenci i producenci silników koniecznie współpracują w zakresie badań z firmami naftowymi… tylko po to, aby opracowywać nowe paliwa (E85, Excellium, paliwo Formuły 1 itp.)…
Trzeba być naiwnym (albo nie mieć zielonego pojęcia o branży), żeby sądzić, że to nie działa razem!!
Wreszcie, kto finansuje IFP i szkołę centralną w Lyonie?

Zatem Twoim zdaniem wystarczyłoby to, aby udowodnić, że decyzja technologiczna (na przykład brak „2CV przy 1L/100”) leży w rękach koncernów naftowych?
Ale w takim razie po co przekazywać wideo od Janco, które zazwyczaj mówi coś przeciwnego? Jak sam mi potwierdził:
PYTANIE PB2488: Pisząc o „2CV czasów nowożytnych”, które osiągałoby 1 l/100 km, masz na myśli, żenie rośnie, ponieważ nie ma (jeszcze) popytu konsumenckiego co idzie w tym kierunku, biorąc pod uwagę, że konsument płaci coraz mniej za swoją energię (nawet jeśli nie zdaje sobie z tego sprawy).
Nie jest to kwestia złej woli lub złego wyboru strategicznego ze strony przemysłowców, ani lobbingu koncernów naftowych.

ODPOWIEDŹ JANCOVICIEGO: Wszystko zrozumiałeś!

I co masz na myśli mówiąc: „daje „klucz” do wszelkiego zła.”???
(Najwyraźniej dla niego kluczem jest to: rozwiązanie problemu jest zatem biblijnie proste: podnieść cenę energii).
Cdlt
0 x
"Prawda nie może być zdefiniowana jako opinii większości:
Prawdą jest to, co wynika z obserwacji faktów. "
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 28/10/09, 09:08

A)
Flytox napisał:Film opowiada o V2, który był silnikiem rakietowym, a obecnie jest także silnikiem drona.

http://fr.wikipedia.org/wiki/V2_%28missile%29


Silnik V2 NIE jest reaktorem pulsacyjnym... to pewne. Reaktor pulsacyjny (na przykład ten z V1) to klasyczny silnik z wtryskiem benzyny i zapłonem za pomocą samochodowej świecy zapłonowej w zamkniętej przestrzeni z zaworem powietrza na wlocie, który wytwarza ciąg... stąd hałas starego źle wyregulowanego motocykla!

Uważam, że jest to najprostszy silnik odrzutowy obok stramojeta.

Na wiki jest to dobrze oznaczone:

Silnik rakietowy ciekły materiał pędny

* alkohol metylowy (metanol) (3 kg)
* ciekły tlen (4 kg)


Na początku filmu, który znalazłeś http://www.youtube.com/watch?gl=FR&hl=fr&v=47O9U7CkysA jest to dobrze wyjaśnione i możemy zobaczyć muzeum, które odwiedziłem kilka tygodni temu w St Omer... dawną przyszłą bazę V2.

W muzeum mowa oczywiście o V2 ​​(prawdziwej rakiecie), ale także V1 (samolocie bombowym, niewątpliwie pierwszym w historii operacyjnym bezzałogowym statku powietrznym „dronem”). Oprócz nazwy (która nie jest prawdziwą liczbą programów badawczo-rozwojowych) i celu, istnieje bardzo niewiele podobieństw między V1 i V1... tak naprawdę, program V2 rozpoczął się przed programem V2... i one działały jednocześnie. Innymi słowy: V1 nie jest ewolucją V2... to zupełnie inny program badawczo-rozwojowy!

Flytox, jesteś fanem lotnictwa, myślałem, że to wiesz :)

Szkoda, że ​​dotyczy to tylko kotłów gazowych... czyli kotłów najprostszych i najtańszych!

Dlatego Pulsatoire wydaje się dobry, ale mam wątpliwości co do jego aspektów ekonomicznych… przynajmniej w przypadku osób fizycznych!

B) pb2488 trochę przesadzasz ze swoimi fałszywymi pewnościami... ale przywykliśmy do tego w twoim przypadku... :|

Żadna debata nie jest możliwa. Podsumuję w zrozumiałym języku... mam nadzieję, że dla Ciebie!

a) Firmy naftowe mają większy wpływ na cenę, niż ci się wydaje: czy wierzysz, że szczyt na poziomie 150 dolarów w lipcu 2008 r. był kwotowaniem fundamentalnej podaży/popytu? Dlaczego olej napędowy jest o 20 centów droższy we Francji niż w Belgii za „moment”?

b) Cena energii wyznacza prace badawczo-rozwojowe i marketingowe urządzeń mających na celu jej oszczędzanie. Przed 1973 rokiem znalezienie termicznych paneli słonecznych było naprawdę trudne...

c) Opracowanie i wprowadzenie na rynek tych urządzeń często kosztuje miliardy. Koncerny naftowe z łatwością mają te miliardy płynności, niekoniecznie inne przedsiębiorstwa…

Dowiedz się na przykład o rozwoju MCE5: https://www.econologie.com/forums/mce-5-le-m ... t7283.html

d) Cena ta musi być powiązana z siłą nabywczą!

e) Wreszcie koncerny naftowe nie są zainteresowane trwałym utrzymywaniem wysokich cen energii, w przeciwnym razie rozwiązania alternatywne staną się zbyt konkurencyjne i zużycie ropy spadnie...

Kluczem do wszelkiego zła jest to, że nasze społeczeństwa nie są świadome prawdziwej ceny energii... i że jeśli nie zapłacimy prawdziwej ceny dzisiaj, zapłacimy ją jutro... z odsetkami!

ROZUMIESZ? :| :| :|
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 28/10/09, 10:42

Obejrzałem film przedstawiający pulsacyjną krowę oddymiającą z PCV!!

Obraz


Właśnie umieściłem to na stronie: https://www.econologie.com/pulsatoire-au ... -4147.html

Chyba nie mamy tematu na ten temat, prawda? Bo ciekawie byłoby coś takiego stworzyć!

Rozmówcy są trochę halsachistowscy, prawda? : Mrgreen:
0 x
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2




przez netshaman » 28/10/09, 12:10

Wow, ten kocioł jest po prostu okropny!
Ile wynosi dotacja dla tych, którzy ją instalują?
0 x

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 94