Jakie energie napędzają samochód jutra? PFI

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
pb2488
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 837
Rejestracja: 17/08/09, 13:04

Koniec kontrowersji




przez pb2488 » 25/10/09, 23:28

https://www.econologie.com/voiture-a-1l-aux-100km-telechargement-4142.html
Christophe napisał:To ty nie rozumiesz prawdziwego znaczenia słów jancoviciego, twoja nadmierna duma, twoja niedojrzałość i twój idealizm mają z tym coś wspólnego. Osobiście nie muszę kopiować / wklejać, aby być wiarygodnym ...(…)
Myślę, że albo masz problemy ze zrozumieniem francuskiego, albo szukasz mnie celowo nie wiem z jakiego powodu..(...)

Wszystkie te stwierdzenia, mimo wszystko nieco „zapytały” mnie o moją interpretację wideo, pozwoliłem sobie poprosić o radę kogoś, kto trochę zna ten temat.
Obawiając się cenzury moich opinii, wolę podzielić się z Wami swoimi opiniami poprzez naszą wymianę mailową.
Oto jakie było moje pytanie:
Witam,
Po debacie mam pytanie dotyczące programu „Dziś wieczorem albo nigdy”:
Podczas swojej interwencji w sprawie „2CV współczesności”, który dawałby 1 l/100 km, chce pan powiedzieć, że nie rozwija się, ponieważ nie ma (na razie) popytu ze strony konsumentów, którzy zmierzają w tym kierunku, biorąc pod uwagę, że konsument płaci coraz mniej za swoją energię (nawet jeśli nie zdaje sobie z tego sprawy).
Nie ma mowy o złej woli lub złych strategicznych wyborach ze strony przemysłowców, ani o lobbingu koncernów naftowych. Samochody te pojawią się na rynku, gdy będzie wystarczający potencjalny popyt, gdy cena energii odpowiednio wzrośnie.
Popraw mnie, jeśli się mylę.
Z góry dziękuję
Z poważaniem,

Na jego odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Być może ona też wyda się niektórym zbyt dumna, niedojrzała lub idealistyczna, ale mam nadzieję, że jej opinia może oświecić niektórych ludzi i położyć kres tej podłej kontrowersji zmieszanej z niezrozumieniem, uprzedzeniami i obelgami:
Halo
Wszystko zrozumiałeś! Statystyki pokazują, że z grubsza konsument zawsze wydaje cały dostępny budżet, czyli mniej więcej tyle, ile zarabia minus oszczędności netto (które mogą składać się ze spłat kredytu). Nagle im niższa cena pbjetów, tym więcej konsument kupuje, co również idzie w parze z ceną energii. To zachowanie, które nie zna granic...

rozwiązanie problemu jest zatem biblijnie proste: podnieść cenę energii. Ten punkt widzenia został rozwinięty w www.manicore.com/documentation/articles/pleinSVP.html

szczerze

Jean-Marc Jancovici


Rzeczywiście, jak zauważono powyżej: te słowa są genialne (niewielu jest tych, którym udaje się to dostrzec), ponieważ wszystko jest powiedziane w kilku zdaniach (patrz wideo, o którym mowa).
Czasami nadal będzie konieczne skorygowanie tego wniosku, nie jestem pewien, który jest właściwy:
Christophe napisał:Gdyby to był prosty problem marketingowy, o którym mówił Janco, nie przekazałbym tego filmu…

.....wszystko inne mówi samo za siebie (lub ostatecznie wymówki), ....nawet jeśli graniczy to z absurdem, a nawet patosem. Przerażający obskurantyzm...
Koniec kontrowersji.
Cdlt,
PS: Dziękuję tym, którzy przeczytają tę wiadomość, aby dobrze ją zapamiętać, nie jestem pewien jej przetrwania (chociaż bez porady Jancovici na takie forum była herezją!!!).
Dla tych, którzy nadal mają jakieś pytania lub wątpliwości, nie wahaj się z nim skontaktować!!! Zwykle reagują dość szybko.
0 x
"Prawda nie może być zdefiniowana jako opinii większości:
Prawdą jest to, co wynika z obserwacji faktów. "
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79438
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11090




przez Christophe » 26/10/09, 09:08

Koniec kontrowersji: mam zatem szerszą wizję niż Janco…I ugryź w zęby! : Chichot:

Bez żartów: to, czego nie rozumiesz w swojej upartej małej główce, to to, że popyt konsumentów zależy od ich siły nabywczej w odniesieniu do energii i to WSZYSTKO, co praca Janco robi od lat! !! I to nie jest marketing, to makroekonomia!!

Ruszaj się, nie ma nic do oglądania...

ps: dla twojej informacji i twoich różnych motywów (pkoi cenzuruję twój ostatni post??? jesteś głupi czy co???), czytam Full Please (może przed tobą) i sprzedajemy to nawet w naszym małym sklepiku po 6.5 euro https://www.econologie.com/shop/le-plein ... p-180.html

Mówiliśmy o tym w 2006 roku https://www.econologie.com/forums/lisez-le-p ... t2209.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 26 / 10 / 09, 09: 13, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 26/10/09, 09:12

: Arrow: powiedz mi pb2488, w ramach którego nie mielibyśmy prawa nie podzielać wszystkich punktów widzenia Janco.

Jej podejście jest globalne i opowiada się za rozwiązaniami, które nie mają na celu promowania jakości życia, ale raczej opodatkowanie i finansowe ograniczenie populacji...

na ten temat forum, nasze podejście opiera się na przemyślanych działaniach, w których zdrowy rozsądek musi wziąć górę nad przymusem prowadzącym do najgorszych ekscesów...

Tutaj zastanawiamy się i działamy, aby zmniejszyć ilość odpadów, poprawić naszą wydajność poprzez zachowanie i optymalizację tego, co istotne, naszej jakości życia.

Tak, nie reprezentujemy jeszcze większości populacji, która żywi się piersią TF1, ale jest wielu, którzy pracują w tym samym kierunku co my, izolując swoje domy, podróżując rowerem, VAE lub 2 kółkami zamiast samochodu , wiele z nich opuszcza supermarkety na rzecz innych sposobów konsumpcji.

Mylicie się, jeśli myślicie, że wasze przemówienia będą cenzurowane.
Twój sposób patrzenia oczami Janco rzuca światło na to, jak odbierane jest jego przesłanie (swoją drogą przydatne)...

Ja i kilka innych osób doceniliśmy wymiany i lata spędzone na tym forum głęboko się rozwinęły.
Chciałbym, żeby u Ciebie było tak samo. Po tym etapie wasz entuzjazm i bojowość będą dodatkową siłą dla zwolenników zdrowego rozsądku.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79438
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11090




przez Christophe » 26/10/09, 09:17

Citro napisał::strzałka: Powiedz tak pb2488, w ramach którego nie mielibyśmy prawa nie podzielać wszystkich punktów widzenia Janco.


Ale właśnie w tym przypadku podzielam je!! Poważniejsze są aluzje pb do moich uwag...

Pb odmawia zrozumienia problemu tylko po to, aby kłócić się z moimi słowami (nie znam dokładnego powodu ...) i nawet gdy sam Jancovici mówi mu, że jest to problem SIŁY NABYWCZEJ energii, a więc makroekonomii (to, co mówiłem od początku), a nie czystego i prostego marketingu, nie chce przyznać, że mogłem być „ Prawidłowy"...

Chyba nie cytowałem tezy lobby przemysłowego w tym temacie...Jesteś naprawdę żałosny, mój biedny PB, próbując zdyskredytować nas w ten sposób ... Zawsze możesz spróbować kontynuować, nie uda ci się... : Chichot:

Najgorsze jest to, że w swoim e-mailu do Janco wznawiasz moją pracę dyplomową:

Christophe napisał:To nie jest kwestia POPYTU konsumentów, ale kwestia BOGATNOŚCI tego ostatniego! Kiedy ropa będzie kosztować 300 $, wtedy od wielkich producentów wyjdą bardzo ekonomiczne mikrosamochody… oni już mają je w swoich pudłach!!


pb a janco napisał:„Te samochody trafią na rynek, gdy będzie wystarczający potencjalny popyt, gdy cena energii wystarczająco wzrośnie”.


Powiedzieć wtedy (na ten temat forum) żebym coś powiedział?

Nie ale !!! W (bardzo) zawyżonym gatunku proszę PB... : Evil: : Evil: Dobra robota PB, właśnie zrobiłeś z siebie głupka! :zaszokować:

ps: wszyscy jesteśmy tacy sami HS w porównaniu z tytułem tematu, teraz chciałbym wiedzieć co Janco myśli o spłatach związanych z CCE... Ach, moja skromna opinia, jest w dużej mierze przeciwny (tak jak my) .

Ale lepiej być publicznie... żeby nie popełnić politycznego samobójstwa! : Mrgreen:
0 x
pb2488
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 837
Rejestracja: 17/08/09, 13:04




przez pb2488 » 26/10/09, 19:31

Czy próbujesz zmylić debatę lub bawić się słowami (marketing/makroekonomia)?
Nie odwracaj słów!! Przeczytałeś dokładnie moje posty czy przeczytałeś jeszcze raz cały wątek?
(już nigdy nie używam słowa marketing czy makroekonomia...)

Christophe napisał:Dobra bez śmiechu: co nie rozumiesz w swojej małej upartej główce jest to, że popyt konsumentów zależy od ich siły nabywczej w odniesieniu do energii i to jest WSZYSTKO, co praca Janco robi od lat!!! I to nie jest marketing, to makroekonomia!!

Ciągle zarzucacie mi, że nie rozumiem sensu waszych uwag lub uwag JM Jancovici, które uważacie, że zrozumieliście lepiej, kiedy on sam mówi do mnie:
Jancovici napisał:Wszystko zrozumiałeś!

Ponieważ, związek z malejącą ceną energii przy (braku) popytu był właśnie argumentem mojego pierwszego postu (nawiasem mówiąc, przed tobą):
pb2488 napisał:Gdyby istniał „popyt”, minęłoby trochę czasu, odkąd „ekosamochody” zaatakowałyby rynek. (...) Niestety od dłuższego czasu jazda z prędkością 130 km/h przez 900 km (i ładowanie w 2 min) z klimatyzacją, 5 pasażerów, kosztuje coraz mniej....niełatwo odwrócić ten trend.

Będąc po swojej stronie, mówiłeś mi o problemie lobby pomimo tzw. istniejącego żądania:
Christophe napisał:Chodzi mi o to, że koncerny naftowe mają moc decyzji technologicznych i że przy ich kolosalnych środkach finansowych konkurencja jest rzadkością...

Christophe napisał:To zabawne, ale „znam” co najmniej kilka milionów Francuzów i Belgów, którzy byliby zainteresowani mniejszym samochodem (cieplnym lub elektrycznym, to nie o to chodzi) wytwarzającym 20 KM i zużywającym 1 l/100 (lub kilka kWh) z 2 lub 3 miejscami i sprzedawanym między 5 a 10 000 €…

Powiedzieć mi później:
Christophe napisał:Chyba nie cytowałem tezy lobby przemysłowego w tym temacie...

Krótka pamięć.... poza tym wcześniej nawet dołożyłeś warstwę:
Christophe napisał:mają w kieszeni czołgistów, którzy mają władzę

W gatunku „Nie mówię o lobby” jest to raczej sprzeczne, żeby nie powiedzieć śmieszne....

I nadal masz czelność powiedzieć mi, że przyjmuję twoją tezę (która w rzeczywistości nie jest ani twoja, ani moja, tylko Janco) w moim e-mailu do Janco????
podczas gdy ponownie, zanim nawet o tym wspomnisz, publikuję:
pb2488 napisał:Gdyby istniał „popyt”, minęłoby trochę czasu, odkąd „ekosamochody” zaatakowałyby rynek.


Przeczytaj trochę ponownie wątek postu, dobrze przestrzegając chronologii, zgubisz się, a nawet zatoniesz....

Następnie, aby odpowiedzieć CITRO, wszystko to absolutnie nie oznacza, że ​​nie mamy prawa nie podzielać wszystkich punktów widzenia Janco. Nie ma mowy. Oznacza to po prostu, że trzeba uważać, aby nie zniekształcić lub źle zinterpretować czyichś słów (kto potwierdził moje dobre zrozumienie. Jednocześnie nie było tak naprawdę żadnej możliwej niejasności, musiał uznać moje pytanie za dziwne, ale przynajmniej to wyjaśniło ).
W skrócie Jancovici wyjaśnia:
„Na rynku nie ma 2CV za 1L/100, ponieważ nie ma popytu ze strony konsumentów, którzy są wciąż zbyt „bogaci” w stosunku do ceny energii i którzy mają środki na „kupowanie samochodów, które jeżdżą 150 km/h”
mówi to i nic więcej. punkt. Dlatego jest to problem ekonomiczny, a nie techniczny, ani niejasny, ani zła wola polityczna czy przemysłowa. Później mamy prawo się nie zgodzić. W tym przypadku zgadzam się. Christophe najwyraźniej też, jeśli dobrze zrozumiał (zauważ, że poprawił trochę swoją kopię podczas debaty).....
Cdlt
Ostatnio edytowane przez pb2488 26 / 10 / 09, 21: 26, 3 edytowany raz.
0 x
"Prawda nie może być zdefiniowana jako opinii większości:

Prawdą jest to, co wynika z obserwacji faktów. "
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79438
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11090




przez Christophe » 26/10/09, 20:10

Jako, że jesteś "trochę" zezem, powtarzam swoją uwagę... jak zwykle "bocznikujesz" to, co najbardziej Ci przeszkadza...

Christophe napisał:Najgorsze jest to, że w swoim e-mailu do Janco wznawiasz moją pracę dyplomową:

Christophe napisał:To nie jest kwestia POPYTU konsumentów, ale kwestia BOGATNOŚCI tego ostatniego! Kiedy ropa będzie kosztować 300 $, wtedy od wielkich producentów wyjdą bardzo ekonomiczne mikrosamochody… oni już mają je w swoich pudłach!!


pb a janco napisał:„Te samochody trafią na rynek, gdy będzie wystarczający potencjalny popyt, gdy cena energii wystarczająco wzrośnie”.


Powiedzieć wtedy (na ten temat forum) żebym coś powiedział?

Nie ale !!! W (bardzo) zawyżonym gatunku proszę PB... : Evil: : Evil: Dobra robota PB, właśnie zrobiłeś z siebie głupka! :zaszokować:


Po prostu męczysz się tam...ale zapewniam cię: nie każdy powinien cię tu czytać...oprócz mnie znowu... : Chichot:

Nie mam krótkiej pamięci: to ty nie rozumiesz, co mówimy... i wręcz przeciwnie, zniekształcasz myśli innych (w tym przypadku moje), by potem je wpompować z powrotem...

Lubisz suflety? : Mrgreen:

Podsumuję sytuację w języku binarnym, powinno ci to pomóc: : Mrgreen:

Zgadzasz się z Jankiem
Zgadzam się z Jankiem
Więc zgadzasz się ze mną
Czy sie zgadzasz?

Obraz
0 x
pb2488
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 837
Rejestracja: 17/08/09, 13:04




przez pb2488 » 26/10/09, 20:23

Nie pominąłem tego, nawet zrobiłem uwagę, nie rozumiem, jak mógłbym podjąć twoją tezę (która nie jest ani twoja, ani moja, tylko Janco, to dlatego, że jest zwolennikiem podatku od emisji dwutlenku węgla), podczas gdy ja mówię o to przed tobą (przeczytaj temat jeszcze raz!!!).
Ale nie mówię, że bredzisz, to raczej ty.
W każdym razie, w końcu oboje zgadzamy się z Janco:
Firmy naftowe nie mają technologicznej mocy decyzyjnej, podczas gdy ty argumentowałeś coś przeciwnego na początku, w rzeczywistości jest to historia popytu konsumpcyjnego, jak mówi Janco i jak mówiłem od początku, ... mówi to wszystko w kilku zdaniach....
Cieszę się, że doszliśmy do porozumienia....... Moglibyśmy zaoszczędzić 3 do 4 stron postu, gdybyś od mojej pierwszej kłótni na tematy (w końcu dołączamy do tej) nie zaprzeczyłeś mi ( ale jak powiedziałby aut, to gra mój lizak pov ;-)
Cdlt
Ostatnio edytowane przez pb2488 30 / 10 / 09, 22: 59, 3 edytowany raz.
0 x
"Prawda nie może być zdefiniowana jako opinii większości:

Prawdą jest to, co wynika z obserwacji faktów. "
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 26/10/09, 21:57

Powiedzcie chłopaki, wasz mecz tenisa jest do bani... :|

Pb, nie widywaliśmy cię tutaj zbyt często i nie było tak źle, biorąc pod uwagę twój dzisiejszy występ.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
coucou789456
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1019
Rejestracja: 22/08/08, 05:15
Lokalizacja: Narbonne




przez coucou789456 » 27/10/09, 06:00

cześć

Cholera, jakie strony zapełniły… ale gdzie tu prawdziwy związek z tytułem tematu!

Christophe napisał:Lubisz suflety?


Odpowiem, że lubię, ale nie wiem, jak je przyrządzić, nie jem… ale to pytanie nie zostało mi zadane!

Jeff
0 x
pb2488
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 837
Rejestracja: 17/08/09, 13:04




przez pb2488 » 27/10/09, 07:23

coucou789456 napisał:cześć
Cholera, jakie strony zapełniły… ale gdzie tu prawdziwy związek z tytułem tematu!

Wszystkie te strony (i prościej pierwsza) wyjaśniają, dlaczego obecnie na rynku nie ma (lub jest niewiele) samochodów, które zużywają bardzo mało energii (oleju lub innych).
0 x
"Prawda nie może być zdefiniowana jako opinii większości:

Prawdą jest to, co wynika z obserwacji faktów. "

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 94