Jakie energie napędzają samochód jutra? PFI

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
parfaitelumiere
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 79
Rejestracja: 05/08/09, 14:39




przez parfaitelumiere » 24/10/09, 13:09

To dobra rzecz!
Konkretnie, co ekologia robi, aby promować ekonomiczny samochód?
Do mojego projektu rozwiązaniem, które na chwilę obecną wybrałem, jest zestaw napędowy Aprilia z silnikiem 2t, jeśli będę mógł, to zrobię sobie wtrysk elektroniczny, bo widziałem hulajnogi podawane na mniej niż 2l na 100, a biorąc pod uwagę cx hulajnogi, myślę, że z łatwością możemy to wszystko zmniejszyć!
w takim razie ideałem byłaby hybryda szeregowa z silnikiem cieplnym zoptymalizowanym przy najbardziej interesujących prędkościach, dlaczego nie silnik naszego drogiego remundo w wersji miniaturowej, który wytwarza 15-20 kW i pracowałby przy ubogiej prędkości.
Alternator, capa i silnik elektryczny, wystarczająco duże, aby móc przyspieszyć i wystarczająco małe, aby zużywać niewiele.
Idealnie chciałbym, żeby nadwozie mogło jechać autostradą, widzę, że jest bardziej wiejska, droga, w mieście jest już samochód z adenozynotrifosforanem na dwóch lub trzech kołach (lowrider karbonowy M5, jak tylko będę mógł. ..)
Mam iPhone'a, to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, jakie znalazłem, czyli telefon, internet i komputer przy najmniejszej wadze i koszcie, widziałem, że możemy umieścić GPS, dobrze byłoby, gdyby mógł wyświetlać licznik kilometrów i także zabezpieczenie przed kradzieżą i immobilizer (wyjmujesz i auto nie odpala)
0 x
SAP może!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 24/10/09, 13:31

pb2488 napisał:Brak marketingu współczesnego 2CV jest uniquement problem marketingowy, system jest bardzo dobrze dostosowany, wiemy jak szybko zalać rynek rzeczami, które sprzedają się pod warunkiem, że będzie popyt


To nieprawda, jest to problem makroekonomii. Taniego marketingu tego uczą w szkole...

W rzeczywistości kontrprzykłady są niezliczone! Zatem przeprowadź badania na temat patentów, aby się przekonać... (na przykład producenci samochodów, ale jest ich wielu innych...)

W skrócie: nie tylko marketing decyduje o sukcesie produktu, czy nie… w przeciwnym razie wszystkie dobre pomysły odniosłyby sukces przemysłowy! Co nie jest prawdą!

Przestanę z tobą rozmawiać na ten temat... jesteś zbyt zamknięty w swoim rozumowaniu... Zignoruję twoje osobiste ataki...

To ty nie rozumiesz prawdziwego znaczenia słów jancoviciego, twoja nadmierna duma, twoja niedojrzałość i twój idealizm mają z tym coś wspólnego. Osobiście nie muszę kopiować / wklejać, aby być wiarygodnym ...

Zwracaliśmy już na to uwagę w kilku innych tematach... właściwie to zaowocowało to banem, jeśli dobrze pamiętam... Nie jesteś głupi, musisz o tym pamiętać... co?
0 x
pb2488
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 837
Rejestracja: 17/08/09, 13:04




przez pb2488 » 24/10/09, 14:00

Imponująca zła wiara lub ślepota!!!
Kiedy JM Jancovici stwierdza słowo w słowo (to samo wyjaśnia bardziej szczegółowo w tych książkach, które czytałem):
Dzisiaj, jeśli – pytają konsumenci producentów do budowy samochodów o masie 500 kilogramów, maksymalnej wadze 90 i mocy silnika 18 KM, co oznaczałoby 1 l/100. Tyle że to nie tozapytaliśmy ich, powiedzieliśmy im, że energia jest coraz tańsza. Proszę, zróbcie dla mnie 1.5-tonowe samochody, które jeżdżą po 150: to problem ekonomiczny.

Nie oznacza to, że to popyt konsumencki wstrzymuje się, bo realna cena energii dopiero spada???
Kontrprzykłady są rzadkie, nie ma to żadnego związku z patentami, to w dużej mierze marketing definiuje sukces produktu i dlatego nie wszystkie dobre pomysły muszą mieć sukces przemysłowy.
Nareszcie!!!...czytaj jego książki, dokształcaj się, pytaj ludzi o opinie na temat forum lub w pobliżu, obejrzyj wideo z kimś neutralnym, ponieważ jest problem. Te słowa są oczywiste. Jak możesz temu zaprzeczać: cytuję jego słowa.
Potem, jeśli wierzysz w coś innego, czemu nie, ale on tak nie mówi.
Cdlt
PS: Jeśli chodzi o ataki osobiste, myślę, że przynajmniej możesz je ominąć, biorąc pod uwagę wszystko, co na mnie nałożyłeś...
Ostatnio edytowane przez pb2488 30 / 10 / 09, 23: 03, 2 edytowany raz.
0 x
"Prawda nie może być zdefiniowana jako opinii większości:
Prawdą jest to, co wynika z obserwacji faktów. "
parfaitelumiere
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 79
Rejestracja: 05/08/09, 14:39




przez parfaitelumiere » 24/10/09, 14:43

Nie wiem gdzie, ale natknąłem się na dokument, który mówił o życiu produktów, od ich komercyjnych narodzin do śmierci, a w większości przypadków na sukces składa się kilka czynników, z których najważniejszym wydaje się być marketingu, jest też postęp technologiczny (np. samochód elektryczny)
ale temat dotyczył także produktów martwo urodzonych, czyli wiecznego pojawienia się (samochód elektryczny, którego masowe przybycie zapowiadano kilkukrotnie od końca XIX wieku)
na przykład DCC, które nie sprawdziło się, ponieważ stanowiło konkurencję dla CD, które radziło sobie lepiej pod względem marketingowym.
Przede wszystkim chodzi o to, że przedmiot nie może narzucać się jako zamiennik, ale wkradać się jako uzupełnienie istniejącej rzeczy, a następnie w sprytny sposób zastąpić istniejący produkt.
Myślę, że tak dzieje się np. z iPhonem, a stopniowo ze smartfonami, które wdzierają się na rynek bardziej podstawowych telefonów, najpierw będąc obok, a potem dzięki sprytnemu fortelowi producentów i sieci stają się niezastąpione i dlatego zajmą lub zastąpią inne telefony.
Myślę, że jest na forum pojazdów elektrycznych, które widziałem ten tekst, naprawdę ciekawe!
musisz zatem wiedzieć, jak wypuścić właściwy produkt we właściwym czasie, a przede wszystkim we właściwy sposób.
0 x
SAP może!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 24/10/09, 19:24

pb ostatnia uwaga i po stopie: Myślę, że albo masz problemy ze zrozumieniem języka francuskiego, albo szukasz mnie celowo z jakiegoś powodu... : Chichot:

Gdyby janco miał na myśli TO, CO twierdzisz, pkoi powiedziałby „ON”, a nie „ONI”? Mówiąc w nieskończoność janco obejmuje w "ON" cały światowy system gospodarczy i dlatego te słowa są GENIALNE bo wszystko jest powiedziane w kilku zdaniach...

Dowód: „Powiedzieliśmy im, że energia jest coraz tańsza” ponieważ myślisz, że wielu konsumentów tak mówi (a nawet w to wierzy)???

Gdyby to był prosty problem marketingowy, o którym mówił Janco, nie przekazałbym tego filmu…
0 x
pb2488
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 837
Rejestracja: 17/08/09, 13:04




przez pb2488 » 24/10/09, 20:14

Pffff... nieważne. Nadal czytaj jego książki od czasu do czasu, jeśli masz czas, to prawdopodobnie zmienisz zdanie....
- Wypełnij, proszę.
- To teraz, 3 lata, aby uratować świat.

W żadnym momencie nie nawiązuje do tego, co ekstrapolujesz… nigdy. Wręcz przeciwnie, bardzo wyraźnie (bez „my” do interpretacji) i bardzo szczegółowo rozwija to, co powiedział w programie. Dokładnie tak to zrozumiałem.
Cdlt
Ostatnio edytowane przez pb2488 25 / 10 / 09, 21: 35, 2 edytowany raz.
0 x
"Prawda nie może być zdefiniowana jako opinii większości:

Prawdą jest to, co wynika z obserwacji faktów. "
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2




przez netshaman » 25/10/09, 02:04

W przeciwnym razie dostępny jest również zestaw do konwersji dla Prius II.
Według stowarzyszenia wkrótce elektryczny zestaw ten pozwala przekształcić priusa II (lub wkrótce III) w priusa „wtykowego” i osiągnąć, zgodnie z ich testem, zużycie paliwa na poziomie 2.0 l na 100.
8)

Twoja opinia
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 25/10/09, 15:21

parfaitelumiere napisał:...było np. DCC, które nie sprawdziło się, bo stanowiło konkurencję dla CD, które radziło sobie lepiej marketingowo...

Przepraszam, ale powinieneś wybrać inny przykład (mniej HS, jeśli to możliwe), ponieważ ten DCC jest wyjątkowo źle dobrany. DCC nie padło ofiarą marketingu konkurencji, wynika to z faktu, że produkt ten był już w chwili premiery całkowicie przestarzały. DCC użyło taśmy, a przy taśmie nie ma bezpośredniego dostępu do informacji, zawsze trzeba taśmę mniej więcej przewinąć, ale klient jest głupi i myśli, że ma inne rzeczy do roboty niż czekać kilka minut aby taśma mogła działać. Klient preferował dysk, ponieważ umożliwia bezpośredni i niemal natychmiastowy dostęp do informacji.

To nie marketing zabił DCC, ten system był od początku skazany na porażkę, bo użycie taśmy było przestarzałe.

DCC:
http://fr.wikipedia.org/wiki/Digital_Compact_Cassette
0 x
pb2488
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 837
Rejestracja: 17/08/09, 13:04




przez pb2488 » 25/10/09, 21:32

Stary, dobry Jancovici... Co za wieczne nieporozumienie... :|
0 x
"Prawda nie może być zdefiniowana jako opinii większości:

Prawdą jest to, co wynika z obserwacji faktów. "
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 25/10/09, 22:14

:? Odeszliśmy trochę od tematu, który skupiał się wokół IFP...
Jeśli o mnie chodzi, nie subskrybuję już ich biuletynu... Dla mnie ropa naftowa to część energii przeszłości, z której wciąż jesteśmy zmuszeni korzystać... (coraz mniej, jeśli chodzi o mnie ).

Jeśli chodzi o postulaty Janco, to jeśli aprobuję wystąpienie ze względu na świadomość, jaką podnosi i jego silną obecność medialną... nie podzielam wszystkich jego punktów widzenia...
Wiele osób porzuca samochód, wybiera rower, hulajnogę i kupuje pojazdy hybrydowe, aby pokazać, że chcą „czegoś innego”. U mnie to „coś innego” nazywa się pojazdem elektrycznym, stał się on moim GŁÓWNYM środkiem podróżowania…
0 x

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 117