Prawie 4% dorosłych na świecie spożywa konopie indyjskie

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
recyclinage
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1596
Rejestracja: 06/08/07, 19:21
Lokalizacja: artysta ziemi

Prawie 4% dorosłych na świecie spożywa konopie indyjskie




przez recyclinage » 18/10/09, 11:15

Prawie 4% dorosłych na świecie spożywa konopie indyjskie

(AFP) - 2 dni temu

PARYŻ - Według artykułu opublikowanego w brytyjskim czasopiśmie medycznym The Lancet z soboty, prawie 4% dorosłych na całym świecie używa konopi, pomimo niekorzystnych skutków zdrowotnych leku.

Autorzy cytują dane z Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC), które szacują, że w 2006 roku 166 milionów użytkowników konopi indyjskich w wieku od 15 do 64 lat, czyli 3,9 procent populacji. światowej populacji tej grupy wiekowej.

Ten produkt jest częściej używany wśród młodych ludzi w zamożnych krajach, na czele z Stanami Zjednoczonymi, Australią i Nową Zelandią, ale wydaje się, że rozprzestrzenia się również na całym świecie.

Australijscy profesorowie Wayne Hall i Louisa Degenhardt przedstawiają przegląd badań nad konopiami indyjskimi.

Dla porównania, jeśli chodzi o problem zdrowia publicznego, używanie konopi indyjskich „jest prawdopodobnie skromne” w porównaniu z alkoholem, tytoniem lub innymi nielegalnymi narkotykami.

Jednak konopie nie są pozbawione zagrożeń: upośledzone funkcje oddechowe, jak w przypadku tytoniu, ryzyko wypadku drogowego, napadu lęku lub epizodu psychotycznego u osób predysponowanych, uzależnienie ...

Według autorów, około 9% osób palących konopie indyjskie uzależnia się. Dla porównania, ryzyko uzależnienia od nikotyny wynosi 32%, 23% dla heroiny, 17% dla kokainy, 15% dla alkoholu i 11% dla używek.

Większość nałogowych palaczy (lub osób palących długo) również pali tytoń, co utrudnia na przykład określenie jego dokładnej roli w występowaniu raka płuc.

Podobnie jak w przypadku tytoniu, dym z konopi zawiera różne substancje toksyczne, czasami w wyższych stężeniach. Kaszel i zapalenie oskrzeli są powszechne wśród zwykłych palaczy konopi. Podobnie palenie tytoniu i / lub konopi indyjskich podczas ciąży może pomóc w zmniejszeniu masy ciała nienarodzonego dziecka.

Istnieją obawy dotyczące wprowadzania do obrotu wybranych roślin o wysokiej zawartości tetrahydrokanabinolu (THC), aktywnego składnika konopi.

Wysoki poziom THC może nasilać ataki lęku, depresję i objawy psychotyczne u nowych użytkowników oraz ryzyko uzależnienia, jeśli zwykli palacze nie mogą zmierzyć swojej dawki - zauważają autorzy.

Prawa autorskie © 2009 AFP. Wszelkie prawa zastrzeżone


źródło wiadomości google
0 x
recyclinage
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1596
Rejestracja: 06/08/07, 19:21
Lokalizacja: artysta ziemi




przez recyclinage » 18/10/09, 11:20

Chciałbym otrzymać taki sam raport na temat okazjonalnie pijących i alkoholików


to może być zabawne

aby legitymizować alkohol, powiedzą

pił to moja krew


ale zapomnieli:

nie zapomnij ani wina, ani oleju (konopnego)


: Evil: : Chichot: : Evil:
0 x
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 19/10/09, 22:47

Wszyscy uzależnieni od haszyszu, wina, tytoniu, neuroleptyków, sportu, lotto, pracy, osoby nieuzależnione od narkotyków są najbardziej irytujące.
Łatwo rzuciłem haszysz, ale nie mogę pozbyć się tytoniu.
0 x
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 19/10/09, 23:00

Nawiasem mówiąc, kopiowanie nie jest miłe, zostaniesz wklejony!
0 x
recyclinage
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1596
Rejestracja: 06/08/07, 19:21
Lokalizacja: artysta ziemi




przez recyclinage » 20/10/09, 10:25

przystąpić do egzaminu

pić litr wina dziennie przez tydzień

spróbuj się zatrzymać, ...



i aby zmaksymalizować test, przyjmujesz duże spożycie konopi indyjskich, powiedzmy 25 g przez tydzień

po tygodniu przestań


powiedz mi, który z nich łatwiej zatrzymać, ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6536
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1649




przez Macro » 20/10/09, 10:54

Rzucam marihuanę od 20 lat ... tytoń od 6 lat ... biorę od czasu do czasu mały ładunek białej Alzacji i roteuse torfu ... Powiedzmy, że z dobrym posiłkiem mogę iść do 6 szklanek ... Nocny ból głowy zawsze przypomina mi, żebym nie jadł więcej ....

Otacza mnie kilku regularnych użytkowników konopi po trzydziestce ...

Wszyscy mają problemy z integracją zawodową ... Niemożliwe jest dla nich poddanie się jakimkolwiek ograniczeniom ... Kategoryczne odrzucenie zasad lub praw ... Niełatwo jest zmusić ludzi do takiej pracy ...

Mój beauf, który jest brygadzistą w robotach publicznych, ma znacznie mniej problemów z kilkoma starymi noszonymi na butelce ...

Powiedziawszy to, ogłaszam, że alkohol też jest wielką plagą ...
0 x
recyclinage
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1596
Rejestracja: 06/08/07, 19:21
Lokalizacja: artysta ziemi




przez recyclinage » 20/10/09, 11:21

kultura palaczy marihuany mówi się i rozumie, że cokolwiek robisz lub myślisz, nie masz szans wyjść z koszyka

kultura alkoholowa polega na robieniu wszystkiego i wszystkiego, o ile boss zapłaci za kolejną rundę


Znam bardziej zmotywowanych palaczy konopi, którzy dają więcej, niż się od nich wymaga

(aż do lotu ich stworzenia)

niż motywacja alkoholowa

czy to marihuana czy alkohol
celem nigdy nie jest zniewolenie konsumentów

uczyń ją suką świata i drap ją aż do ostatniego pomysłu
0 x
recyclinage
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1596
Rejestracja: 06/08/07, 19:21
Lokalizacja: artysta ziemi




przez recyclinage » 20/10/09, 16:24

pierwszy będzie ostatnim
0 x
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 20/10/09, 18:53

W toksynach zapomniałem o toksynach w telewizji, bulimii konsumpcyjnej, sieci, samochodzie ... Wszystko odurzone!
„We wszechświecie istnieją dwie nieskończone rzeczy i głupota człowieka, chociaż co do pierwszej nie jestem pewien.” A. Einstein

przystąpić do egzaminu

pić litr wina dziennie przez tydzień

spróbuj się zatrzymać, ...



i aby zmaksymalizować test, przyjmujesz duże spożycie konopi indyjskich, powiedzmy 25 g przez tydzień

po tygodniu przestań


powiedz mi, który z nich łatwiej zatrzymać, ...


To nie są te same dawki. Uzależnienie od alkoholu lub marihuany nie pojawia się w ciągu tygodnia.
Utrzymuję uzależnienie od konopi, które nie istnieją, uzależnienie od alkoholu lub tytoniu, tak.
0 x
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 20/10/09, 18:55

Z drugiej strony, nie obchodzi mnie to, czy marihuana sprawia, że ​​jesteś miękki, czy za bardzo.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 106