Dobre środki dla żarówek LED

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 16/10/09, 21:19

pieroxy napisał:Hipotezy są cholernie gaulées... Nie jestem pewien, czy mam jedną żarówkę LED, która równomiernie oświetla kulę, więc wyobrażam sobie, że reszta obliczeń też jest błędna...

To powiedziawszy, dla kompaktowej świetlówki lub żarówki powinno działać.


Dziękuję za "ogarnięcie"... : Chichot:

Niezależnie od tego, czy jest to kula, czy kula ścięta, nie ma znaczenia… liczy się promień odległości… rzutowanej na łuk koła… Działa to również z reflektorami: po prostu masz o wiele więcej luksów dla tej samej odległości.moc...

Przetestuj, a zobaczysz, że działa całkiem dobrze… Nie pamiętam, czy testowałem z plamką…

ps: cos phi fluo lub led nie jest tak katastrofalne ... ale jeśli chcesz mieć to z precyzją, weź 2 śladowy oscyloskop ...
0 x
pieroxy
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 55
Rejestracja: 14/04/07, 14:43




przez pieroxy » 17/10/09, 00:23

Dzięki Christopher. W rzeczywistości chciałem wiedzieć, czy urządzenie, które mi pokazujesz (34.90) będzie dokładniejsze niż mój multimetr V*A... Czy takie urządzenie będzie uwzględniać cosphi? Mam już multimetr i zastanawiałem się czy ta inwestycja coś mi przyniesie...
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 17/10/09, 00:52

tak, EM230 podaje wartość cos phi, która odpowiada również wartości podawanej przez licznik energii innej marki.
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 17/10/09, 14:35

Powitanie pieroxy 8)
Właśnie przeszedłem przez twój podnoszący na duchu test LED.

Podzieliłem się tym forum moje montaże, które do tej pory dawały mi więcej satysfakcji niż Tobie.

Jednak do tej pory ograniczyłem użycie diod LED do określonego oświetlenia, w którym kompaktowe świetlówki były rozczarowujące. Jest rzeczą oczywistą, że nie używam oświetlenia halogenowego, które zużywa więcej energii i jest droższe niż tradycyjne żarówki.

Obecnie i od ponad 2 lat diody LED oświetlają moje toalety, a wezgłowia pozwalają wygodnie czytać z dobrym odwzorowaniem kolorów bez przypalania czubka czaszki.
Od kilku miesięcy reflektor 38LED PAR60 (Xanlite) zadowalająco oświetla moje stanowisko komputerowe.
Pozostała część mojego domu jest nadal oświetlana bardziej tradycyjnymi rozwiązaniami (świetlówki kompaktowe lub neonówki).

Pomiary wykonałem starym licznikiem energii sprzedawanym w Butiku PM230.
0 x
pieroxy
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 55
Rejestracja: 14/04/07, 14:43




przez pieroxy » 18/10/09, 10:31

Citro napisał:Powitanie pieroxy 8)
Właśnie przeszedłem przez twój podnoszący na duchu test LED.

Podzieliłem się tym forum moje montaże, które do tej pory dawały mi więcej satysfakcji niż Tobie.

Jednak do tej pory ograniczyłem użycie diod LED do określonego oświetlenia, w którym kompaktowe świetlówki były rozczarowujące. Jest rzeczą oczywistą, że nie używam oświetlenia halogenowego, które zużywa więcej energii i jest droższe niż tradycyjne żarówki.

Obecnie i od ponad 2 lat diody LED oświetlają moje toalety, a wezgłowia pozwalają wygodnie czytać z dobrym odwzorowaniem kolorów bez przypalania czubka czaszki.
Od kilku miesięcy reflektor 38LED PAR60 (Xanlite) zadowalająco oświetla moje stanowisko komputerowe.
Pozostała część mojego domu jest nadal oświetlana bardziej tradycyjnymi rozwiązaniami (świetlówki kompaktowe lub neonówki).

Pomiary wykonałem starym licznikiem energii sprzedawanym w Butiku PM230.


DZIĘKI. Problem jaki mam z moimi diodami to bardziej ich żywotność niż zużycie... Ale kupiłem ich dużo ;) więcej testów wkrótce!!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 95