Rozdrabniacz ogrodowy warzywny, euro 5 w Emmaus

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 28/08/10, 14:27

gegyx napisał:Dziś odbyła się sprzedaż młyna walcowego.


Och, to sprytne i nie mogłeś tego powiedzieć WCZORAJ? : Mrgreen:
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 29/08/10, 01:24

Kupiwszy tanią szlifierkę tarczową zrezygnowałem z jej używania, ponieważ była głośna, źle tnie i bardzo łatwo się zacina.
Rozumiem, że kończy się na 5 € zardzewiały! !

Kupiłem potem kruszarkę cylindryczną o kowadło, chińską kopię niemieckiej, też niedrogą, ale dużo wydajniejszą, jeśli chodzi o hałas i ilość kruszenia bez zatykania i zasysania gałęzi.
Niemiecka marka musi być lepsza do intensywnego użytkowania i części zamiennych.

To pokruszone drewno raz wyschnięte na słońcu cienką warstwą nadaje się też do spalania we wkładach, ale trzeba je wkładać bardzo regularnie co kilka minut i bardzo chciałbym wsadzić je do automatycznego pieca pelletowego przerobionego w tym celu!!

Chyba że kupisz tani piec na zrębki bez prądu:
http://www.energie-bois-sud.com/

co mi się wydaje niezwykły ze względu na swoją zasadę działania i cenę (wióry i suchy rozdrobniony materiał):
Energie Bois Sud zaprezentowała swoją ofertę pieców na zrębki drzewne na targu ekologicznym St Lizier w niedzielę 11 października 2009 r.

Zasada działania polega na umieszczeniu w górnej części pieca zbiornika wypełnionego zrębkami drzewnymi, który grawitacyjnie zasila palnik regulowany zasuwą wlotu powietrza.

Na wyjściu palnika wymiennik ciepła umożliwia dyfuzję kalorii spalonych przez zrębki leśne.

Ceny tych pieców wahają się od nieco ponad 400 USD do 1800 USD.
0 x
oiseautempete
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 848
Rejestracja: 19/11/09, 13:24




przez oiseautempete » 29/08/10, 08:04

Niedawno widziałem test porównawczy przeprowadzony przez niemiecki magazyn: jedyne młynki, które wytrzymał, to Bosch 2500w i +
Ceny zaczynają się od około 350 €...
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6992
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2914




przez gegyx » 29/08/10, 14:14

Dziękujemy za twoją opinię.

:D
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 30/07/11, 08:21

gegyx napisał:Ten model rolkowy to Florabest FLH 2500 sprzedawany w Lidlu tylko w okresie wrzesień-październik,
za 139 € w tym roku, z 3-letnią gwarancją i wyprodukowany w Niemczech, proszę…

Obraz
http://forum.mongazon.fr/viewsujet.php?id=393

W zeszłym roku przegapiłem ogrodniczy tydzień promocyjny, podczas którego maszyny stoją tylko przez tydzień, aż do likwidacji nielicznych egzemplarzy.


Wczoraj był w sprzedaży w lidl de bouillon w Belgii... za 15 euro (model z przezroczystą tacą)! :zaszokować:

Nie zostały długo, kiedy poszedłem po jeden, facet chciał kupić wszystkie akcje… najprawdopodobniej odsprzedać na eBayu lub gdzie indziej… : Chichot:

Za 15 euro wyraźnie sprzedaje się ze stratą. . .

Mówiąc o kruszarce, przedstawiam wam SILVATOR który zasługuje na swoją nazwę! (widać o godz targi libramont 2011) oto model, który dedeleco powinien polubić (chociaż nie do końca rozumiem sens rozdrabniania kłód, które można wykorzystać w inny sposób… rozdrabnianie to małe odpady, prawda?):

Obraz

Pomiędzy tymi 3 zdjęciami są tylko 2 sekundy :zaszokować: :zaszokować:

Obraz

Obraz
0 x
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1689
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 113




przez oli 80 » 30/07/11, 12:15

sam17 napisał:Ja też zadaję sobie tego rodzaju pytania, odkąd odkryłem radość z przycinania żywopłotu (niedaleko 100 m od domu!!)

Na leboncoin jest kilka sztuczek, ale to prawda, że ​​to rodzaj rzeczy, które nie trafiają na pchle targi ani na wysypiska śmieci :/

Ma ktoś pomysł na rękodzieło DIY z regeneracją? Do mielenia gałęzi nie widzę, jak można by się do tego zabrać.


Witam, wydaje mi się, że widziałem temat samodzielnie zbudowanego rębaka do gałęzi https://www.econologie.com/forums/fabriquer- ... 10321.html a tam strona na modelu jak w poprzedniej wiadomości ale faktury rzemieślniczej http://fr.machineryzone.com/usage/broye ... sanal.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 30/07/11, 13:32

Christophe napisał:
Mówiąc o kruszarce, przedstawiam wam SILVATOR który zasługuje na swoją nazwę! (widać o godz targi libramont 2011) oto model, który dedeleco powinien polubić (chociaż nie do końca rozumiem sens rozdrabniania kłód, które można wykorzystać w inny sposób… rozdrabnianie to małe odpady, prawda?):


jest również używany do produkcji masy papierniczej. Często jest to miejsce docelowe wielu tarcicy z drewna iglastego.
Zaletą rozdrabniania bezpośrednio w miejscu uboju musi być łatwość transportu?
0 x
Reivax
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 03/10/11, 08:36




przez Reivax » 04/10/11, 22:20

Witam wszystkich. Oto mój problem, kupiłem młynek od A....n, taki sam jak Gegyx i po niecałej godzinie szlifowania gałązka się zacina. Zmuszony do otwarcia z powodu kawałka, który zablokował ostrze, ale po nic bardziej niemożliwego znowu chodzi. W rzeczywistości, kiedy go włączam, zaczyna się obracać (około 3 s), a następnie wyłącza się. Rozebrałem go całkowicie zmontowany i nic więcej. Następnie muszę poczekać około 1 minuty, aż uruchomi się ponownie i natychmiast się przetnie.
Czy masz dla mnie rozwiązanie? Gegyx czy twój miał ten sam problem?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 05/10/11, 00:16

W rzeczywistości, kiedy go włączam, zaczyna się obracać (około 3 s), a następnie wyłącza się. Rozebrałem go całkowicie zmontowany i nic więcej. Następnie muszę poczekać około 1 minuty, aż uruchomi się ponownie i natychmiast się przetnie.

wydaje się to być zgodne z działaniem zabezpieczenia termicznego, które nie jest wyregulowane lub nie działa, które wyłącza się zbyt szybko, przy zbyt niskiej temperaturze, gdy silnik nagrzewa się zaledwie przez kilka sekund.
Potem potrzeba czasu, aby ostygnąć razem z silnikiem.

Możliwości 2:
lub wykolejenie bezpieczeństwa z progiem w kształcie litery T, który stał się zbyt niski, możliwe, ponieważ jest to bimetaliczna sprężyna termiczna stycznika, która może zwariować.
Albo silnik ma poważną wadę, taką jak częściowe zwarcie uzwojenia, które powoduje zbyt szybkie nagrzewanie się, przy martwym silniku, który w tym przypadku musi być słaby.

Test polega na zmierzeniu temperatur, od silnika do poziomu uzwojeń i termostatu bezpieczeństwa, jeśli jest niska, to jest to zabezpieczenie, które jest zbyt czułe, jeśli jest bardzo gorące, silnik jest martwy!
3 s, aby nagrzać się do prawie 100 ° C, wydaje mi się niewiarygodnie szybko!!

Jeśli nadal jest na gwarancji, zgłoś się do sprzedawcy!! Mniej męczące.

Bezpieczeństwo można sprawdzić, podgrzewając je lutownicą i mierząc T wyzwalania.
Często to zabezpieczenie znajduje się pośrodku niedostępnych uzwojeń.

Przykład wyłącznika termicznego:
http://www.conrad.fr/interrupteur_bilam ... 987_454448
http://www.conrad.fr/webapp/wcs/stores/ ... &langId=-2
który jest montowany w większości silników elektrycznych i kotłów!!
które można wymienić, jeśli wyznaczy się T max uzwojeń (w zależności od jakości lakieru izolującego przewody uzwojeń od 100 do 170°C).

Ten typ kruszarki, tania, nawet niemiecka, jest w rzeczywistości chińska, w najlepszym razie zaprojektowana w Niemczech !!!
0 x
Reivax
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 03/10/11, 08:36




przez Reivax » 12/10/11, 07:25

Dziękuję za odpowiedź. Muszę się temu bliżej przyjrzeć, jak tylko znajdę 5 minut.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 129