Porównanie zasilacza mikro-voltaic - wiatrowego - ładowalnego

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Proff
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 29/09/09, 15:40




przez Proff » 06/10/09, 19:27

Obelix napisał:Witam,

Oto kilka dobrych wiadomości. Projekt dobiega końca.
Będąc połączonym z klubem wypuszczającym balony stratosferyczne, myślę, że nadal istnieje konsumpcja do zmniejszenia.
- Aparat fotograficzny, chyba że jest w wysokiej rozdzielczości z mnóstwem gadżetów, wydaje się zużywać zbyt dużo.


wtedy kamera mam 2 opcje, mikrokamera, która zużywa 150 mw i kolejne 250 do 300 w, jest większa i cięższa, ale interesujące jest to, że zawiera system regulacji bieli podświetlenia i jestem zainteresowany
Chciałbym znaleźć kamerę w wysokiej rozdzielczości, ale czy potrzebuję ekranu, który może ją wyświetlić i nadajnika, który może ją również transmitować?

Obelix napisał:- Nadajnik zużywa 3 W na 750 mW mocy wyjściowej, tam też normalnie można zarobić niezły Wat zużycia. (przyjaciele z balonu zużywają 500 mW, a balon wznosi się na ponad 10 km)


tak, więc nie wiem dokładnie, w jaki sposób skierowane są anteien sondujących balonów, ani nie pamiętam, jaką masę mogą zabrać na pokład ani jakiej modulacji używają, ale wątpię, czy uda mi się zrobić dyrektywę anteine ​​na tyle lekką, aby zastąpić oryginalną ćwierćfalę anteine ​​Idę zrobić dyrektywę na odbiorniku, to nie problem, ale hej, nie wiem, czy to wystarczy

linki na nadajnikach, które znalazłem
http://www.correa-china.com/product/sho ... r-134.html

jest jeszcze jeden, który ma tylko 100 mW mocy wyjściowej i 100 mA (pobór dzielimy przez 2,5, ale przez 5 mocy to nie jest dobry krok do przodu)

http://www.correa-china.com/product/sho ... r-264.html

Obelix napisał:To tyle jeśli chodzi o napoje. Jeśli chodzi o platformę, bardziej skłaniam się ku pustemu planowi zawierającemu akumulatory buforowe (Li-Po) i turbiny wiatrowe na górze planszy. Ten jest koncentratorem turbin wiatrowych umieszczonych na górnym końcu.
Dla turbin wiatrowych, zajmujących powierzchnię 300 x 100 mm i wiatr o prędkości 5 m/s, powinniśmy być w stanie odzyskać pół wata (60 mA / 12 V).


więc jeśli chodzi o turbiny wiatrowe, widzę, że mam kilka ograniczeń
- montaż musi umożliwiać akceptację ścinania w warstwach powietrza (inny kierunek wiatru na wysokości mobilu niż na poziomie latawca) bez poruszania kamerą: mam do wyboru 2 opcje albo stawiam je pod spodem z przegubem albo umieszczę je gdzie indziej na linii, to możliwe, ale w tym momencie muszę zapomnieć o ruchu w górę, albo mocuję turbiny wiatrowe na linii nad kamerą, ale w tej chwili muszę przestudiować, jak się zachowuje

- montaż musi być lekki i stanowić koncentrator do sztucznego przyspieszania wiatru jest dobry na stałym maszcie na ziemi ale na linie latawcowej będzie powodował bardzo istotny opór aerodynamiczny muszę zrobić kilka testów żeby zobaczyć jak to i tak się zachowuje Zrobię to w tkaninach naciągniętych na karbonowe pręty. Bez koncentratora powinienem mieć 6 mikro turbin wiatrowych o średnicy około 150 mm, co daje w sumie, jeśli się nie mylę, 0.42 m². zrób raport z obliczeń dostaję 5.6W na 0.42m² chyba się gdzieś pomyliłem w tym samym czasie producent mikroturbin ogłasza 60W na rack 10 turbin z 10m/s

http://store.motorwavegroup.com/tg1017.html

Będę miał tylko 6 ca powinno być 18w (poniżej 5m/s) prawda? lub mylić się
Dobrze zrobić wystarczająco dużo węzłów w korze na dziś! :D
więcej i dziękuję za wszystkie komentarze, jest super! :)
0 x
Proff
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 29/09/09, 15:40




przez Proff » 06/10/09, 19:49

Słoń napisał:Spróbuj zobaczyć, co możesz uzyskać z tych 2 linków,

http://www.office-work.biz/owork/franca ... 14476.html

http://fr.nanosolar.com/technologie


w przeciwnym razie wyślij wiadomość e-mail do Bertranda Picarda za pośrednictwem jego witryny, aby zobaczyć, czego używa. Wydaje się miły, wysłałem już do niego e-maila i otrzymałem odpowiedź.


więc poszedłem trochę obejrzeć filmy PV. Widziałem te z Konarki z ich rozczarowującym występem. Widziałem inne ascent solar (wysłałem na ten temat kolejną wiadomość), ale jest mało informacji
i zauwazylem ze poza konarka jest niewielu producentow ktorzy tak naprawde sprzedaja to tylko demonstratory lub faraonskie projekty nowoczesnych budowli
i jak powiedziałem, trudno jest przewidzieć dzień na ilość słońca
krótko mówiąc, jest to trochę trudne i jeśli przyjdę zmierzyć folię bezpośrednio na latawcu, co samo w sobie jest dość interesujące w innych zastosowaniach... dobra część linii między latawcem a telefonem komórkowym

tak przy okazji, nie znam bertranda picarda, ale spróbuję się dowiedzieć, kim on jest! :) (dzięki Google)
0 x
Obelix
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 535
Rejestracja: 10/11/04, 09:22
Lokalizacja: Tulon




przez Obelix » 06/10/09, 21:32

Witam,

Dobra, wyjaśnię:
W przypadku kamery ograniczenie pochodzi tylko z kamery, nadajnik pozwala na wysoką rozdzielczość i ok dla automatycznego balansu bieli.
Ze swojej strony zwykle używam WATEC WAT-202B z cosmicar auto-iris (pobór 12 V / 160 mA)
Dla nadajnika 100 mW byłoby prawie wystarczające, umieszczając zmodyfikowaną antenę do tego zastosowania. (antena łatowa łatwa do wykonania i nie ciężka oraz zysk 6 dB lub 4 w mocy)

Dla turbin wiatrowych:
Powierzchnia Pi*D²/4 = S Dostępna moc: P = 0.5 * 1.2 * S * V * V * V
Niech S = 3.14159 * (25)² / 4 = 0.05 m² pomnożone przez 6 => 0.3 m²
P= 0.5 * 1.2 * 0.3 * 10 * 10 * 10 = 180 watów dostępnych na wietrze
Zakładając zwrot w wysokości 20% => 36 watów
Lub przy 5 m/s => 4.5 W dla 6 turbin. ( 12 V / 375 ma )

Oto podsumowanie, do którego powinniśmy dojść
kamera 160 + nadajnik 100 + telekomunikacja 100 => 360 ma
a przy 6 turbinach udaje nam się dokończyć bilans przy wietrze o prędkości 5 m/s.
To nie jest piękne!!

Obelix
0 x
In medio stat virtus !!
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 06/10/09, 23:53

prof napisał:

co więcej, nie znam bertranda picarda, ale spróbuję się dowiedzieć, kto to jest! Uśmiech (dzięki Google)


Ouuuuuuuuuuuuu! :D

To wnuk Auguste'a! (balon stratosferyczny, batyskaf) i promotor impulsu słonecznego!

http://www.solarimpulse.com/
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Proff
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 29/09/09, 15:40




przez Proff » 07/10/09, 09:47

Słoń napisał:prof napisał:

co więcej, nie znam bertranda picarda, ale spróbuję się dowiedzieć, kto to jest! Uśmiech (dzięki Google)


Ouuuuuuuuuuuuu! :D

To wnuk Auguste'a! (balon stratosferyczny, batyskaf) i promotor impulsu słonecznego!

http://www.solarimpulse.com/


he he tak miałem dokończyć edukację po wczorajszym wysłaniu wiadomości i rzeczywiście wiedziałem, ale zapomniałem jego imienia, ponieważ nie gramy całkiem na tym samym polu i wątpię, czy Solvay zmusi mnie do zamontowania baterii fotowoltaicznych do mojego aplikacja! ;)
0 x
Proff
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 29/09/09, 15:40




przez Proff » 07/10/09, 10:14

Obelix napisał:Witam,

Dobra, wyjaśnię:
W przypadku kamery ograniczenie pochodzi tylko z kamery, nadajnik pozwala na wysoką rozdzielczość i ok dla automatycznego balansu bieli.
Ze swojej strony zwykle używam WATEC WAT-202B z cosmicar auto-iris (pobór 12 V / 160 mA)
Dla nadajnika 100 mW byłoby prawie wystarczające, umieszczając zmodyfikowaną antenę do tego zastosowania. (antena łatowa łatwa do wykonania i nie ciężka oraz zysk 6 dB lub 4 w mocy)


ouaaou... dziekuje za te wszystkie info mala sprostowanie za moja udzial w mojej poprzedniej wiadomosci zuzycie krzywki to rzeczywiscie moja miala byc odczytana a nie mW przepraszam robilem jakies obliczenia na boku i mam to wszystko pomieszane! :)

Pójdę pilnie i znajdę trochę informacji w twoim aparacie, a jeśli masz link do strony, na której możesz zobaczyć swoje dzieła, bardzo mnie to interesuje, donf de donf ;)!!

Muszę znaleźć informacje na temat anten, o których wspominasz.

Obelix napisał:Dla turbin wiatrowych:
Powierzchnia Pi*D²/4 = S Dostępna moc: P = 0.5 * 1.2 * S * V * V * V
Niech S = 3.14159 * (25)² / 4 = 0.05 m² pomnożone przez 6 => 0.3 m²
P= 0.5 * 1.2 * 0.3 * 10 * 10 * 10 = 180 watów dostępnych na wietrze
Zakładając zwrot w wysokości 20% => 36 watów
Lub przy 5 m/s => 4.5 W dla 6 turbin. ( 12 V / 375 ma )

Oto podsumowanie, do którego powinniśmy dojść
kamera 160 + nadajnik 100 + telekomunikacja 100 => 360 ma
a przy 6 turbinach udaje nam się dokończyć bilans przy wietrze o prędkości 5 m/s.
To nie jest piękne!!

Obelix


mała uwaga na temat obliczania powierzchni PI*R², to wystarczy! ;)
jeśli po prostu podsumuję podstawowy wzór P = 0.6 * S * v ^ 3 dla mocy absolutnej ok
Wydajność 20% ok

z drugiej strony obliczana jest moc bezwzględna dla jakiej prędkości wiatru przez co nie rozumiem przejścia do 5/ms ???

Cóż, kontynuuję moje badania i moje obliczenia

dziękuję za pomoc!!

oliwkowy
0 x
Obelix
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 535
Rejestracja: 10/11/04, 09:22
Lokalizacja: Tulon




przez Obelix » 07/10/09, 13:03

Witam,

W przypadku turbin wiatrowych zawsze liczę na 10 m/s na płomień!
10 * 10 * 10 = 1000 jest łatwiejsze w obliczeniach mentalnych : Chichot:
Ale w twoim przypadku myślę, że 5 m/s jest bardziej realistyczne i daje łatwo dostępne mini…. powyżej to tylko najlepsze….

Dla strony internetowej: http://boufigo.free.fr/ballon3&4/index.htm
Ze zdjęciami i objaśnieniami .....

Do aparatu:
http://www.axos.eu/fichiers/brochures/WAT-202B.pdf
Bardzo przybliżona cena 100 euro i można ją znaleźć w serwisie eBay!

Z anteną nie ma problemu. Każde zrobione lub zbudowane zdjęcie google z anteną Wi-Fi daje wiele wyników.

Obelix
0 x
In medio stat virtus !!
Proff
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 29/09/09, 15:40




przez Proff » 07/10/09, 16:20

więc tak
Byłem, aby zobaczyć anteny krosowe i rzeczywiście musi być łatwo znaleźć miejsce, w którym można zrobić więcej anten kierunkowych
zwłaszcza, że ​​w moim ca łatwo jest śledzić z ziemi latawiec jest zawsze w kierunku swojej linki! :)

nagle będę mógł ograniczyć się do 100mw i mierzyć dyrektywę w odbiorze ale też w emisji!!!
pozostaje znaleźć sposób, aby uczynić go lekkim
w każdym razie w recepcji już daje dobre nadzieje

do cam też stwierdziłem, że nie boli zrobiłem pierwszy test z modelem tuż poniżej (w 9v) już wyglądało dobrze
dla tęczówki jeszcze nie znalazłem, ale nadal szukam, jeśli to możliwe, kamery HD, nawet jeśli oznacza to dodanie 2 dodatkowych mikro turbin wiatrowych
(ps: to wszystko, zostały wysłane! Wkrótce pierwszy test!)
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 07/10/09, 18:05

Uwaga, są teraz 2 rodzaje automatycznych przesłon: te sterowane sygnałem wideo i te sterowane prądem stałym, tańsze. Dowiedz się, co zapewnia kamera.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Proff
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 29/09/09, 15:40




przez Proff » 08/10/09, 15:46

tak, myślałem, że rozumiem… dzięki za wyjaśnienie
Znalazłem piękne kamery HD, ale są to wyjścia cyfrowe typu firewire i transmisja w UHF nie jest oczywista!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 131