Potrzebujesz pomocy w rozwoju turbin wiatrowych

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9




przez darwenn » 03/10/09, 10:09

Mój werdykt w sprawie mojej turbiny wiatrowej. Po okresie testów zostanie zdemontowany i sprzęt odsprzedany. Wniosek jest taki, że jestem zbyt mocno odsłonięty. Turbina wiatrowa działa doskonale przy silnym wietrze, ale jej wydajność jest zbyt słaba z powodu zakłóceń wiatru w mojej sytuacji. Zamontowanie go na wzmacniaczu napięcia przy niskiej prędkości działa, ale potraja tylko napięcie, a nie natężenie prądu, które jest tak ważne przy ładowaniu akumulatora. To znaczy, że zbyt rzadko osiągam szczytową prędkość amperażu (maksymalnie 10 amperów) bez potrójnego wzmacniacza, ale przy niskiej prędkości, nawet jeśli uzyskuję 20 woltów z potrójnym wzmacniaczem, nie będąc przy prędkości ładowania.Normalny, więc mam 0 amperów więc tylko ładuję.

Oto werdykt, próbowałem, spędziłem tam trochę czasu, ale nie mogę uruchomić turbiny wiatrowej na swojej działce, więc prawdopodobnie przejdę na fotowoltaikę :) : Chichot: W każdym razie dziękuję wszystkim, którzy mi pomogli.
0 x
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9




przez darwenn » 03/10/09, 13:30

Oto film nakręcony dziś rano, w porywach do 70 km/h możemy zobaczyć pióra w akcji. Szczyty napięcia przy 27 woltach (przed regulatorem) i 13 amperach przy obciążeniu. Kiedy generator wysyła ampery, słychać tępy dźwięk, „Vooooouuu” :). Bateria ładuje się dobrze, ale szczerze mówiąc wiatr o tej prędkości jest tutaj zbyt rzadki, więc moc nie jest wystarczająca, rezygnuję z turbiny wiatrowej na rzecz energii słonecznej. W międzyczasie będę ładować akumulator w nocy, w ograniczonych godzinach EDF, przy użyciu tradycyjnej ładowarki. Falownik będzie pracował w ciągu dnia i będzie ładowany w nocy. Ładowarka 3,6 A o mocy 75 W.

http://www.youtube.com/watch?v=UGZ65RfQb1Y
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 03/10/09, 14:48

Darwenn Cześć!

Szkoda, bo tak ciężko pracowałeś nad tym projektem, wydaje się, że trochę za szybko się wtapia, może to być spowodowane zbyt dużym przesunięciem osi masztu.

Wystaw go na sprzedaż na stronie, może ktoś będzie zainteresowany jego zakupem.
:?
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9




przez darwenn » 03/10/09, 16:15

Wtapianie jest rzadkie, ponieważ problem z przeciągnięciem występuje nawet wtedy, gdy wtapianie nie działa. Więc tak, mogliśmy założyć źle wyregulowane upierzenie (sprężyna zbyt elastyczna), ale nie to jest przyczyną problemu. Nie, po prostu nie mam szczęścia, żeby być dobrze naświetlonym, narażam się na szyby przednie zakłócające orientację, a wystarczający wiatr zdarza się zbyt rzadko. Zobaczę o sprzedaży tutaj lub na leboncoin.fr generator jest mocny, nowy i nadal objęty gwarancją, a także sprzedam z zestawem, w końcu zobaczę, że w odpowiednim czasie poczekam trochę dłużej, aby mieć pewność to dalej, bo jesień idzie, a wraz z nią wiatr, więc poczekam.
0 x
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9




przez darwenn » 04/10/09, 13:07

Pytanie na marginesie. Czy w przypadku silnika prądu stałego takiego jak ten, którego użyłem (silnik elektryczny skutera 24 V i 270 W), przy natężeniu około 10 A, wydarzyłoby się to samo? to znaczy, że cała moc będzie dostarczana tylko przy nominalnej prędkości obrotowej?. W rzeczywistości na przykład w przypadku mojego generatora 24 V wydaje się niemożliwe uzyskanie 12 woltów przy połowie prędkości obrotowej przy zasilaniu, ponieważ przy 12 V mam 0 amperów, cała moc jest wysyłana później podczas maksymalnych obrotów. Myślałem, że to proporcjonalne, ale nie, produkujemy tylko przy pewnym minimalnym okresie prędkości i połowie prędkości obrotowej produkcji, a cóż, nie mamy połowy energii, napięcia tak, ale nie mocy. I tak się zastanawiałem czy przy silniku 24v DC miałbym dokładnie takie samo zjawisko jak przy generatorze, czy byłoby to samo zasysanie tylko przy określonych obrotach?
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 04/10/09, 16:21

darwenn napisał:Pytanie na marginesie. Czy w przypadku silnika prądu stałego takiego jak ten, którego użyłem (silnik elektryczny skutera 24 V i 270 W), przy natężeniu około 10 A, wydarzyłoby się to samo? to znaczy, że cała moc będzie dostarczana tylko przy nominalnej prędkości obrotowej?. W rzeczywistości na przykład w przypadku mojego generatora 24 V wydaje się niemożliwe uzyskanie 12 woltów przy połowie prędkości obrotowej przy zasilaniu, ponieważ przy 12 V mam 0 amperów, cała moc jest wysyłana później podczas maksymalnych obrotów. Myślałem, że to proporcjonalne, ale nie, produkujemy tylko przy pewnym minimalnym okresie prędkości i połowie prędkości obrotowej produkcji, a cóż, nie mamy połowy energii, napięcia tak, ale nie mocy. I tak się zastanawiałem czy przy silniku 24v DC miałbym dokładnie takie samo zjawisko jak przy generatorze, czy byłoby to samo zasysanie tylko przy określonych obrotach?


Darwenn Cześć!

Z pewnością będziesz miał to samo zjawisko, które jest spowodowane momentem obrotowym odzyskiwanym przez śmigło, które nie jest wystarczająco mocne i hamuje z określoną prędkością na początku produkcji.
:D
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9




przez darwenn » 04/10/09, 16:59

nie, nie sądzę, że śmigle brakuje momentu obrotowego i że to właśnie powoduje, że przy odpaleniu zwalnia, bo tam jest wystrzeliwane z pełną prędkością i wydaje się, że po odpaleniu kręci się idealnie, przez co zwalnia c To wiatr która jest zaburzona lub po prostu spadła (nie jest stała), ponieważ to samo dzieje się przy prędkości obrotowej poniżej prędkości inicjacji. Chciałem się dowiedzieć, czy w przypadku silnika prądu stałego będę miał również niezbędną do osiągnięcia prędkość początkową lub czy produkcja energii będzie progresywna od średniego obrotu, krótko mówiąc, aby uzyskać wzmacniacze bez konieczności osiągania prędkość wyzwalania (jak to ma miejsce w przypadku mojego zakupionego generatora lub alternatora, który wytwarza moc, ostatecznie intensywność, dopiero po zasysaniu)
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 04/10/09, 18:05

Darwenn Cześć!

Trudno odpowiedzieć na to pytanie bez danych dotyczących prędkości obrotowej i wiatru, ale możliwe jest, że uzyskasz lepszy wynik.

Zwykle próg rozpoczęcia produkcji osiąga się zaraz po osiągnięciu napięcia, a natężenie prądu wzrasta, ale nie jest proporcjonalne do prędkości ostrzy, więc obrót ostrzy nie jest proporcjonalny do produkcji i nie będzie z kolei znacznie wzrastał w przypadku większych produkcja.
:D
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9




przez darwenn » 05/10/09, 17:35

Cóż, najwyraźniej problemem jest mój regulator. Turbina wiatrowa musi działać jak szalona, ​​aby móc produkować. Usunąłem regulator wykonany według planu z Internetu, który wydawał się działać dobrze, i umieściłem regulator słoneczny na swoim miejscu w celu przetestowania i gotowe. nie miałem zdjęcia, od razu lepiej działało, dobra moc ładowania na akumulatorze i przy wyraźnie niższych obrotach. Zatem będę szukać innego regulatora. Jeżeli ktoś może mi polecić coś niedrogiego to chętnie skorzystam.
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 05/10/09, 18:18

darwenn napisał:Cóż, najwyraźniej problemem jest mój regulator. Turbina wiatrowa musi działać jak szalona, ​​aby móc produkować. Usunąłem regulator wykonany według planu z Internetu, który wydawał się działać dobrze, i umieściłem regulator słoneczny na swoim miejscu w celu przetestowania i gotowe. nie miałem zdjęcia, od razu lepiej działało, dobra moc ładowania na akumulatorze i przy wyraźnie niższych obrotach. Zatem będę szukać innego regulatora. Jeżeli ktoś może mi polecić coś niedrogiego to chętnie skorzystam.


Dobry wieczór Daerwennie!

Miło mi to słyszeć, ponieważ trudno mi uwierzyć, że cała Twoja dotychczasowa praca nie przyniosła żadnych rezultatów, nawet przy problemach z wiatrem.
:D
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 156