Na trasie: Jazda szybka, czy nie?

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 04/09/09, 16:38

sam17 napisał:Istnieją obecnie systemy rozpoznawania obrazu, które są w stanie wykrywać i interpretować znaki ograniczenia prędkości.


Ryzykiem jest przegapienie billboardu z napisem: „Za 200 euro tylko w Carrouf…”
i presto, samochód rozpędza się do 200 km/h! : Mrgreen:
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 10/09/09, 20:40

Czy 200 euro nie było kwotą mandatu za przekroczenie prędkości od 5 do 10 km/h? : Mrgreen:

W każdym razie musiałbyś być szalony, żeby jechać autostradą z prędkością 90 km/h z szalonymi ludźmi, którzy trzymają się ciebie, gdy myślą, że „nie jedzie wystarczająco szybko”

Obraz

Obraz

...Mam dużo czasu, ale nie jeżdżę poniżej lub powyżej limitów...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 10/09/09, 21:53

Obamot napisał:W każdym razie trzeba być szaleńcem, żeby jechać autostradą z prędkością 90 km/h z szaleńcami, którzy trzymają się ciebie, gdy myślą, że „nie jedzie wystarczająco szybko”.


90 km/h to moja prędkość przelotowa na szosie i autostradzie! Nigdy nie miałem z tym problemu; a zdany jest o wiele bardziej relaksujący niż zdany ze względu na napięcie nerwowe.
Jedyny problem jest z ciężarówkami, gdy jest duży ruch, nie mogą wyprzedzać, więc trąbią lub migają reflektorami, by zasygnalizować, że są opóźnione… : Mrgreen: Czas to pieniądz!
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 10/09/09, 23:51

Flytox napisał:
Obamot napisał:W każdym razie trzeba być szaleńcem, żeby jechać autostradą z prędkością 90 km/h z szaleńcami, którzy trzymają się ciebie, gdy myślą, że „nie jedzie wystarczająco szybko”.
90 km/h to moja prędkość przelotowa na szosie i autostradzie! Nigdy nie miałem z tym problemu; a zdany jest o wiele bardziej relaksujący niż zdany ze względu na napięcie nerwowe.
Jedyny problem jest z ciężarówkami, gdy jest duży ruch, nie mogą wyprzedzać, więc trąbią lub migają reflektorami, by zasygnalizować, że są opóźnione… : Mrgreen: Czas to pieniądz!
Ostatnio nie jeździłem autostradą ale pojechałem na wakacje ze sterem LPG i tak też zrobiłem Flytox. Jechałem z prędkością przelotową 90 km/h (tempomat), włączając części 4-pasmowe z prędkością 110 km/h. Raz zostałem zatrąbiony przez kierowcę, który uważał, że jestem za wolny, to wszystko.
Ponieważ moje samochody elektryczne są elektronicznie ograniczone do 95 km/h, już mi to nie przeszkadza. Przyzwyczaiłem się do tego. Ponadto na N10 limit stale się zmienia ze 110 na 90 km/h. Jadąc z prędkością 90 km/h na tempomacie, jestem pewien, że nie pojadę za daleko, nawet przez nieuwagę.
8)
Ostatni punkt, mój szafran nigdy nie spożywał tak mało. :D

Licznik 106 electric jest bardzo precyzyjny. Zauważyłem, że nie jeżdżę tak szybko, jak wskazywały na to liczniki mojego dużego Volvo czy ster. Wielu kierowców przekracza prędkość 80, a nawet 75 km/h na obwodnicy Bordeaux ograniczonej do 90 km/h, gdy droga jest wolna. Jeśli mnie spowalniają, wyprzedzam ich. Tak naprawdę najczęściej 106 jeżdżę na 2 lewych pasach.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 11/09/09, 00:49

Jeśli jazda z prędkością 90 km/h jest bardziej ekologiczna, nie oznacza to, że jest mniej podatna na wypadki. Spójrz na statystyki...
0 x
Snickers
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 58
Rejestracja: 08/09/06, 18:42
Lokalizacja: Niemcy (Hannover)




przez Snickers » 11/09/09, 01:39

110! Poniżej porywają nas autobusy i ciężarówki
Powyżej to 1l więcej/100km co 10km/h.

Mam 806 2.1TD... i przy tej pełnej prędkości (80L) daje mi 1400 km drogi, jeśli nie za dużo wiatru w nos!
0 x
1000 Km VAE samodzielnie zbudowany (02 / 2007)
http://cyclurba.fr/velo/206/VAE-kit-rea ... -velo.html
VELotaf w zestawie VAE Nine kontynent 48V http://cyclurba.fr/forum/17745/essai-ki ... 9#msg17745
28Km / dzień w A123 2P15S BMS Balancer
Nie zabijesz swojej planety!
Avatar de l'utilisateur
coucou789456
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1019
Rejestracja: 22/08/08, 05:15
Lokalizacja: Narbonne




przez coucou789456 » 11/09/09, 01:46

dobry wieczór

Obamat pokazuje nam eksplodowane widoki pojazdów... Nie mogę rozgryźć, gdzie są reaktory Pantone... albo może źle się wyraziłem! :zaszokować:

mówiąc prościej, jeżdżę już od dłuższego czasu po drodze z prędkością 90 km/h, ale zachowanie innych kierowców zmienia się w odniesieniu do mojego pojazdu, jeśli jeżdżę klasykiem, takim jak moja skoda, lub jeśli jeździć jeepem cherokee.

w mieście nie ma obrazu, jak jadę jeepem i jakiś dupek przybije mnie do zderzaka, to jak tylko pojawi się rondo to wjeżdżam na środkowy teren: śledzący jak tylko zobaczy chodnik przed hamuje maskę, a następnie utrzymuje odległości znacznie większe.

ale nie zmienimy ludzi, co więcej, jeśli zapytamy wyznawców, wszyscy pomyślą i poprą, że są na przyzwoitym dystansie. bardzo niewielu jest naprawdę w stanie oszacować rzeczywistą odległość, jaka dzieli ich pojazd od pojazdu, za którym podążają.

Jeff
0 x
Avatar de l'utilisateur
coucou789456
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1019
Rejestracja: 22/08/08, 05:15
Lokalizacja: Narbonne




przez coucou789456 » 11/09/09, 02:03

re

Michel Kieffer napisał:Zużycie: zapisy i porównania…

Czynnikami warunkującymi zużycie pojazdu są masa i aerodynamika. W związku z tym, przy równoważnej technologii i stylu jazdy, fizycznie niemożliwe jest, aby 4x4 o masie 2 zużywał zaledwie TWINGO o masie 950 kg…

Zobacz dokument „ energia przydatna do poruszania samochodem » http://cocyane.chez-alice.fr/energie.html

Michel


Co prawda to całkowita prawda, ale odwrócę to stwierdzenie od jego pierwotnego znaczenia, bo generalnie z moim jeepem cherokee nie kosztuje mnie w mieście więcej na 100 km niż twingo.

wyrazić w ten sposób, moje stwierdzenie wydaje się wątpliwe, mimo to spalam dobrze 16 l/100, ale jak to jest LPG za 0.66 €, to daje tylko 10.56 € za 100 km lub na poziomie cenowym w przybliżeniu równowartość 7.8 l /100 km od SP95

Jeff
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 11/09/09, 08:56

Obamot napisał:W każdym razie musiałbyś być szalony, żeby jechać autostradą z prędkością 90 km/h z szalonymi ludźmi, którzy trzymają się ciebie, gdy myślą, że „nie jedzie wystarczająco szybko”


Wydaje mi się, że mogę się mylić, że na autostradzie nie wolno jechać poniżej 60 km/h...wartość do sprawdzenia...
0 x
candas1
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 87
Rejestracja: 24/10/08, 10:21
Lokalizacja: Mulhouse




przez candas1 » 11/09/09, 10:01

80 na lewym pasie i 60 na prawym

http://www.explic.com/5586-autoroute.htm
0 x
A4 1.9 tdi 90 CH - 300 000 km
Rekord Conso - 4.15 L / 100

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 177