Na trasie: Jazda szybka, czy nie?

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6544
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1653




przez Macro » 03/09/09, 15:51

Jeden litr sp95 zawiera więcej kalorii niż jeden litr HV ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 03/09/09, 16:12

Makro napisał:Jeden litr sp95 zawiera więcej kalorii niż jeden litr HV ...
Cóż, to nie jest takie oczywiste, nawet jeśli porównałem olej opałowy ...

Biorąc wartość gęstości 0.75 dla benzyny i 0.92 dla ropy, HV jest nadal na czele, niewiele to prawda ...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
dragonlaoshi
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 31/08/09, 09:56
Lokalizacja: Perpignan




przez dragonlaoshi » 03/09/09, 16:31

Drwal napisał:
dragonlaoshi napisał:[...] Wykonałem testy w prawdziwym stanie, aby powiedzieć, że Start i stop prowadzą tylko do zmiany rozrusznika i alternatora szybciej zwracaj uwagę na cenę pod pretekstem części przewidzianych do tego celu (wzmocnionych) innym sposób konsumpcji pod hasłem ekologii.
Co to znaczy Roll:

Pojazdy wyposażone w funkcję „Stop & Start” posiadają w większości przypadków „alternator-rozrusznik” przeznaczony do tego celu ...


to proste, test polega na wyregulowaniu silnika, zgodnie z moimi kryteriami i działaniu go bez wyniku startu i zatrzymania, zużywa mniej niż oryginał z uruchomieniem i zatrzymaniem.
0 x
Więcej przyjemności, więcej mocy, ciesz się swoją maszyną
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 03/09/09, 17:01

dragonlaoshi napisał:
Drwal napisał:
dragonlaoshi napisał:[...] Wykonałem testy w prawdziwym stanie, aby powiedzieć, że Start i stop prowadzą tylko do zmiany rozrusznika i alternatora szybciej zwracaj uwagę na cenę pod pretekstem części przewidzianych do tego celu (wzmocnionych) innym sposób konsumpcji pod hasłem ekologii.
Co to znaczy Roll:

Pojazdy wyposażone w funkcję „Stop & Start” posiadają w większości przypadków „alternator-rozrusznik” przeznaczony do tego celu ...


to proste, test polega na wyregulowaniu silnika, zgodnie z moimi kryteriami i działaniu go bez wyniku startu i zatrzymania, zużywa mniej niż oryginał z uruchomieniem i zatrzymaniem.
Przepraszam, ale jeśli musicie zrozumieć, że z akapitu, który podjąłem, istnieje problem z odrzuceniem własnych pomysłów! :zaszokować:
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Michel Kieffer
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 716
Rejestracja: 21/12/08, 18:25
Lokalizacja: Strasburg
x 7




przez Michel Kieffer » 03/09/09, 19:06

Zużycie: zapisy i porównania…

Czynnikami warunkującymi zużycie pojazdu są masa i aerodynamika. W związku z tym, przy równoważnej technologii i stylu jazdy, fizycznie niemożliwe jest, aby 4x4 o masie 2 zużywał zaledwie TWINGO o masie 950 kg…

Zobacz dokument „ energia przydatna do poruszania samochodem » http://cocyane.chez-alice.fr/energie.html

Michel
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 03/09/09, 19:37

Drwal napisał:
Alain G napisał:[...]
W 1989 wybieram się na 900 km z rozszerzonym Dodge Mini Ram Cargo 1988 V6 3 litry Auto box 3 przyspiesza równowartość dużej przyczepy kempingowej, a moja siostra podąża za mną przez całą podróż z jej ręczną skrzynią biegów Toyota Tercel 1987 4 prędkości, dwa pojazdy benzynowe, zużywał 5% benzyny więcej niż mój pojazd prawie 45 razy więcej niż waga i znacznie większy, ponadto był sam na pokładzie, podczas gdy my byliśmy 2 w moim pojeździe. [.. .]
:zaszokować:
Jest czas na zadawanie pytań!

Pytania dotyczące:
- regulacja pojazdu, konserwacja itp.
- jak prowadzić sterowniki,
- "czy prawidłowo zwolniłem hamulec ręczny i usunąłem ssanie?
- co przyczepa przyczepa przyczepiona jest do mojego samochodu?
"

Nie przeszkadza mi to mieć dużego dinozaura, którego nie konsumuję dużo i który przetrwał przez lata, ale porównując go z przyjacielem, który ma Twingo Dci i prowadzi trochę podobny do mnie, nie ma nie ma zdjęcia: regularnie robi mniej niż 4 l / 100 ...



Cześć Bucheron!

Cóż, zostało to zrobione podczas podróży non-stop (z wyjątkiem siku i napełniania) bez modyfikacji pojazdu, a moja siostra podążała za mną przez całą podróż, była to cytryna jego Toytoy.
:|
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 03/09/09, 19:56

Michel Kieffer napisał:Zużycie: zapisy i porównania…

Czynnikami warunkującymi zużycie pojazdu są masa i aerodynamika. W związku z tym, przy równoważnej technologii i stylu jazdy, fizycznie niemożliwe jest, aby 4x4 o masie 2 zużywał zaledwie TWINGO o masie 950 kg…

Zobacz dokument „ energia przydatna do poruszania samochodem » http://cocyane.chez-alice.fr/energie.html

Michel


Cześć Michel!

Całkowicie się z tobą zgadzam, ale haczyk polega na tym, że osiągi silników są bardzo różne w poszczególnych samochodach i liczy się wynik końcowy.

Mam dużą ładowarkę Dodge od 300 cv opartą na podwoziu Merdeces z serii 500 i bardzo mało zużywa z aerodynamiką podobną do pudła, ale zastąpiłem ją ciężarówką, aby pociągnąć przyczepę i karawany udało mi się zmniejszyć zużycie 40. 8)
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 03/09/09, 21:05

Michel Kieffer napisał:[...] W związku z tym, przy równoważnej technologii i stylu jazdy, fizycznie nie jest możliwe, aby 4x4 o masie 2 zużywał zaledwie TWINGO 950 kg ... [...]
Tak, ale nie mam 4 * 4 od 2T, tylko XM od 1400 kg ...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 04/09/09, 12:47

Przybyłem po muchę:

Moim zdaniem debata na temat (niewielkich) różnic w zużyciu samochodów nie ma większego sensu w związku z gwałtownym zanieczyszczeniem środowiska i zmianami klimatu (z wyjątkiem portfela kierowcy).

Kiedy widzę przepływ ruchu w godzinach szczytu na głównych drogach mojego działu, mówię sobie: że istnieje wiele pojazdów o niskiej emisji zanieczyszczeń lub kilka pojazdów bardzo zanieczyszczających, kran CO2 pozostaje otwarty.
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
sam17
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 253
Rejestracja: 14/02/06, 13:57
Lokalizacja: La Rochelle
x 1




przez sam17 » 04/09/09, 13:36

Grelinette napisał:Pomyślałem o innym, być może mniej automatycznym, systemie: podłącz interfejs rozpoznawania głosu do tempomatu: jak tylko dojdziesz do znaku ograniczenia prędkości, musisz tylko głośno powiedzieć o prędkości i chmiel dostosowuje prędkość!

Okej, nie bądźcie zimni, nie miejcie radia w tym samym czasie, a co dopiero mówić o liczbach w samochodzie:
„Hej kochanie, jaka jest kara za przekroczenie prędkości?
no chyba 200! ... ” : Chichot:


Istnieją teraz systemy rozpoznawania obrazów, które są w pełni zdolne do wykrywania i interpretowania znaków ograniczenia prędkości. Istnieją nawet prototypowe pojazdy, których jazda jest autonomiczna. To nie jest problem techniczny, który blokuje tworzenie tego typu narzędzi, szczególnie nie u producentów samochodów!
0 x
--
Cierpliwość jest drzewem, którego korzeniem jest gorzka, której owoce są bardzo słodkie.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 150