Łatwo usuwalny zestaw Pantone?

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79443
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11093




przez Christophe » 12/08/09, 12:19

Czy przyjemność z badań coś dla Ciebie znaczy?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Vincho
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 23/01/08, 18:08
Lokalizacja: Tournai (Belgia)




przez Vincho » 12/08/09, 19:24

No cóż, jak to mówią „Nie ma małych oszczędności”

Na pełnym zbiorniku 40 l, w najlepszym przypadku, jeśli zmienię zużycie z 5 l/100 km na 4,5 l/100 km, to będzie o 88 km więcej przy pełnym zbiorniku...

Poza tym mniejsze spalanie to przede wszystkim mniejsze zanieczyszczenia, dlatego chcę go zamontować, bo w 1988 katalizatory nie były jeszcze obowiązkowe (jest tak od 1993 według Freda i Jamy'ego z „C’est Pas Sorcier” hihi)
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 13/08/09, 04:26

Halo
carburologue napisał:po co majstrować przy pantone na micra 1000...nic nie zyskasz a nawet jak zadziała to zmniejszysz zużycie o 0.5l może nie więcej...

Opierając się na tym rozumowaniu, po co dodawać wodę do oleju napędowego, która działa tylko w przypadku odzyskiwania oleju ze smażenia? olej jest darmowy..

Nie tylko oszczędność paliwa jest interesująca. Jeśli zwiększysz dawkę wody, uzyskasz wzrost momentu obrotowego przy niewielkich oszczędnościach, ale dzięki temu zużycie oleju będzie równie wydajne jak olej napędowy i unikniesz problemów z rozcieńczaniem oleju roślinnego olejem silnikowym.

André
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79443
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11093




przez Christophe » 13/08/09, 08:47

Wracając do tytułu, czy widziałeś zestaw ecopra lub hypnow nano?

Są to 2 zestawy, które można łatwo zmontować i zdemontować.

Obraz

Oto zdjęcia zestawu ecopra: https://www.econologie.com/forums/gillier-pa ... t4456.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
Vincho
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 23/01/08, 18:08
Lokalizacja: Tournai (Belgia)




przez Vincho » 13/08/09, 21:31

Cóż, przyniosłem ze strychu ocaloną rurę wydechową. i tam widząc średnice garnka (zewnętrzne: 35mm, wewnętrzne: 32mm) zastanawiałem się co zrobić z rozwidleniem w stronę wydechu czy w stronę reaktora, bo tam jest zawór do umieszczenia i bo na zdjęciach widzę rurkę o średnicy zaledwie 10 mm, która mieści się w naczyniu służącym do budowy reaktora endotermicznego i budzi we mnie pytania, ponieważ daje nam zmniejszenie średnicy o 25 mm, więc przy tym samym natężeniu przepływu zwiększymy prędkość gazów (Q= C *S). Ponieważ na początku znalazłem rurkę trzpieniową o średnicy zewnętrznej zaledwie 32 mm i pomyślałem, że cały montaż aż do bełkotki zrobię z rurkami o tej średnicy.

Patrzyłem ale poza zdjęciami bełkotek, reaktora i wtrysku w silniku nie widzę żadnych na zbieraniu gazu
0 x
Avatar de l'utilisateur
Vincho
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 23/01/08, 18:08
Lokalizacja: Tournai (Belgia)




przez Vincho » 13/08/09, 21:34

Właściwie to tylko zdjęcie tego miejsca

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 13/08/09, 23:17

Vincho napisał:...Bo na początku znalazłem trzpień o średnicy zewnętrznej 32mm i pomyślałem, że cały montaż aż do bełkotki zrobię z rurkami o tej średnicy.
Taka tuba nie jest wiele warta...
Dostarcz rurę przeznaczoną do wysokich ciśnień i temperatur...
0 x
carburologue
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 14/05/06, 15:23




przez carburologue » 14/08/09, 11:13

nie, nie zgodzę się, bo w zasadzie eko samochód, który jest już super eko, nie trzeba rzekomo ulepszać.To jest po prostu szalone rozumowanie/
i jeszcze dodam, że biorąc pod uwagę pracę, która Cię czeka, czy naprawdę warto??? skoro wiemy, że jeśli Twój reaktor jest dobrze wykonany (a więc przyznajemy, że działa dobrze na Twój silnik) to sprawi, że będziesz konsumował być może 0.2-0.5 l mniej...

dodajemy czas, aby to zrobić, pieniądze, ryzyko, że to nie zadziała, a przede wszystkim, że nie skonsumujesz znacznie mniej =======wynik zapomnij o tym, bo inaczej rozumujesz jak szalony/ //

Nie twierdzę, że się nie da, ale będzie to bardziej szalony eksperyment niż przekonujące wyniki...

dla mnie najlepsze ulepszenia to: mniejsza waga, cieńsze opony, dłuższa skrzynia biegów, jazda na gazie… to wszystko…
Ostatnio edytowane przez carburologue 14 / 08 / 09, 11: 35, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79443
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11093




przez Christophe » 14/08/09, 11:18

Nie znam aut naprawdę ekologicznych!!!

W przeciwnym razie, Carbu, czy mógłbyś usunąć link ze swojego podpisu?
To nie jest rodzaj linku, który lubię oglądać forums...
:|


Edycja: Dzięki
Ostatnio edytowane przez Christophe 14 / 08 / 09, 15: 40, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Vincho
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 23/01/08, 18:08
Lokalizacja: Tournai (Belgia)




przez Vincho » 14/08/09, 15:03

Kiedy mówię 5 l/100 km, to tak naprawdę w najlepszym przypadku, w przeciwnym razie przez większość czasu mam 6 l/100 km, a nawet 6,5 l/100 km, ponieważ na otwartej przestrzeni wiejskiej, gdzie mieszkam, jest wiele małych dróg.

Pantone, chciałbym po prostu z tym poeksperymentować, jeśli będzie dobrze działać, będę szczęśliwy, w przeciwnym razie będzie dobrze. Będę dalej majstrował przy moim pojeździe, który zastąpi mój samochód (myślę, że będzie elektryczny), ale to inny temat że... jestem trochę jak ktoś, kto chce „zobaczyć, żeby w to uwierzyć”

Wracając do mojego pytania, chciałem w miarę możliwości zobaczyć zdjęcia odzysku spalin, bo jak dotąd nie znalazłem, chodzi mi tylko o sprawdzenie, czy są tam złączki 1-calowe, 1/4 czy to cała rura spawana ?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 57