Informacja dla amatorów, mały pomysł na piekarnik słoneczny

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
parfaitelumiere
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 79
Rejestracja: 05/08/09, 14:39

Informacja dla amatorów, mały pomysł na piekarnik słoneczny




przez parfaitelumiere » 05/08/09, 19:50

Cześć,

tutaj myślę, że ten pomysł może być aktualny i mówię sobie, że można go rozpowszechnić.

Zastanawiam się, czy byłoby interesujące zbudować piekarnik słoneczny, zaczynając od zużytego naczynia i używając folii aluminiowej jako reflektora.
Chodzi o to, aby nie uzyskać najlepszej wskazówki technologicznej, ale móc zrobić coś samemu prawie bez niczego.
Mam na myśli zwłaszcza obszary, w których drewna jest mało i gdzie ludzie dokonują masakry, aby zrobić węgiel drzewny do gotowania żywności, tym samym jeszcze bardziej zmniejszając rezerwy zieleni.

Chciałbym pójść dalej, mówiąc sobie, że przypowieść może służyć jako forma do wykonania foru w betonie, ziemi ... i przykryć go folią aluminiową.
Można go używać do gotowania potraw lub przygotowywania słodkiej wody z wody morskiej, jak destylator, ale słoneczny.

pierwsze lustro, drugie (naczynie) i palenisko do gotowania.

jak myślisz
0 x
SAP może!
Avatar de l'utilisateur
wirbelwind262
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 238
Rejestracja: 29/06/05, 11:58
Lokalizacja: Fouras
x 29




przez wirbelwind262 » 05/08/09, 20:07

Cześć!
istnieje podobny temat dla stałej ostrości:
https://www.econologie.com/forums/cuiseur-so ... t8116.html
zestaw musi być łatwy do uproszczenia, musi ogrzewać neurony : Lol: ! Powodzenia
0 x
parfaitelumiere
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 79
Rejestracja: 05/08/09, 14:39




przez parfaitelumiere » 05/08/09, 20:29

jak dobre pomysły ...
Widziałem też pomysły na samochody lub silniki, zawsze znajdziemy te same motywy ...
0 x
SAP może!
Soreo
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 21
Rejestracja: 21/07/09, 17:36




przez Soreo » 10/08/09, 10:12

Bonjour à tous,

Ten piekarnik, działający w sektorze energii słonecznej, wydaje mi się świetnym pomysłem na zieloną konstrukcję, niemniej jednak jego stworzenie wymaga dobrego poziomu majsterkowania, ale wszyscy w jego otoczeniu są Mac Gyver. ;)

Mam nadzieję, że wkrótce znajdzie czas na jego instalację.

Życzę Ci pięknego i promiennego dnia.

chory blogger

http://www.soreo-energie.fr
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 113