Fotowoltaika słoneczna: zintegrowane PV, ale dlaczego?

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79451
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 05/08/09, 15:56

Soreo pisze:dodatkowy koszt zintegrowanego systemu za m2 dla 20m2 to około 10% ceny całkowitej (materiał + instalacja) liczyć 1000 euro więcej za materiał i 400 euro więcej za instalację dla instalacji za 14000 euro (2kwc).


Myślę, że to niewiele, bardzo mało, biorąc pod uwagę dodatkową pracę (usunięcie 20 m² łupków nie jest łatwym zadaniem) ... ale jeśli chodzi o ceny, mówię, że tym lepiej!

Soreo pisze:Mam nadzieję, że ta wiadomość nie wywoła jeszcze twojego gniewu.


Dlaczego? Jakie grzmoty?

Jestem zadowolony z odpowiedzi, jak powiedziałby inny : Chichot:
0 x
Soreo
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 21
Rejestracja: 21/07/09, 17:36




przez Soreo » 05/08/09, 16:03

W przypadku instalacji zintegrowanej potrzeba średnio o 10% więcej, w przypadku instalacji 3 kWc nadal kosztuje to 2000 EUR więcej.

Całkowicie rozumiem, że jesteś przeciwny integracji, niemniej jednak dla nas nie jest to wybór, ale ograniczenie (z pewnymi wyjątkami), niemniej jednak dopóki PV się rozwija, myślę, że możemy powiedzieć, że idziemy do przodu.

Très bientôt.

Bloger solarny.

http://www.Soreo-energie.fr
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79451
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 05/08/09, 16:12

Nie jestem przeciw nie rozumiem interesu...ekologicznego!

To wszystko ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 05/08/09, 17:17

Soreo powiedział:

W Niemczech co czwarty dom jest już wyposażony w panele fotowoltaiczne,


???? pozwolę sobie w to wątpić: dużo podróżowałem po Niemczech w zeszłym roku, nie odniosłem takiego wrażenia. Nie wspominając o tym, że podczas moich wizyt poszukiwawczych byłem bardzo rozczarowany małą liczbą domów „nadających się do opalania” w fotowoltaice: zła orientacja, źle wykonana konstrukcja dachu, cień.

Uwaga dla naszych belgijskich przyjaciół:

W Belgii, aby kwalifikować się do premii, instalacja fotowoltaiczna musi być rozliczana przynajmniej przez firmę energetyczną zarejestrowaną w Ministerstwie Finansów. Elektryk może samodzielnie wykonać prace dekarskie lub zlecić je firmie dekarskiej, która jest również zarejestrowana, lub współpracować przy tej pracy z zarejestrowaną firmą (2 różne faktury).
Firma dekarska może podzlecić podłączenie elektrykowi lub pracować wspólnie.
Nie ma znaczenia, która z 2 firm fakturuje materiał, ale w żadnym wypadku nie możemy obejść się bez elektryka (ale dekarza)
W regionie Walonii uznano pewnych instalatorów, którzy przeszli szkolenie, ale korzystanie z niego nie jest konieczne.
Warunkiem sine qua non autoryzacji przyłączenia jest oczywiście akceptacja systemu przez uprawnioną organizację, która sprawdza m.in. zgodność sprzętu.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 96