studnie cieplne z ogrzewaniem sufitowym

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
fthanron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 292
Rejestracja: 13/10/07, 17:56
Lokalizacja: Loir et Cher




przez fthanron » 07/07/09, 23:22

Lumberjack, twój komentarz, nie doceniam go za jego formę.
W zasadzie to to samo.

Mów o bardzo dobrze ocieplonym domu z ogrzewanymi ścianami... wtedy nie jest on dobrze ocieplony!
Przeczytaj poprzednie komentarze.
Pasywne i nowe obiektywy BBC są świadkami zaniku konwencjonalnych systemów grzewczych. Ściany, podłogi, konwektory lub inne, to samo = bezużyteczne.

W przypadku domu z jasnymi ścianami przemawiaj zatem za 200m² do dwóch mieszkańców. 80m² przy 4 lub 5 szybko sprawi, że ponownie rozważysz swój pomysł na wolne ściany.

Nie chcę nikogo męczyć moją nieustępliwością wobec idei podgrzewanych sufitów/ścian, ani PROPAC, ani Ty, ani dostawcy ogrzewanych ścian, ale rzeczywistość takich systemów jest taka, że ​​pochłaniają one materiały, energię, robociznę i wreszcie bogactwo za wyniki osiągane bardziej ekonomicznie w każdym tego słowa znaczeniu.

@+
0 x
Frederic
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 08/07/09, 09:45

Dla formy to normalne, nigdy nie przesadzam z ludźmi, którzy gadają bzdury...
Tak już jest i nie sądzę, że zmieniam się tylko po to, żeby cię zadowolić.

fthanron napisał:[...] Mówisz o bardzo dobrze ocieplonym domu z podgrzewanymi ścianami… to znaczy, że nie jest dobrze ocieplony!
Jakie jest połączenie?

Dom o oporze cieplnym większym niż 5 m².K/W w ścianach i podłogach oraz większym niż 8 w dachu jest zatem dla Ciebie „niedostatecznie ocieplony”?
Ciekawy projekt ocieplenia...

fthanron napisał:Przeczytaj poprzednie komentarze.
Dokonuje się i to jest właśnie przedmiotem moich uwag.

fthanron napisał:Pasywne i nowe obiektywy BBC są świadkami zaniku konwencjonalnych systemów grzewczych. Ściany, podłogi, konwektory lub inne, to samo = bezużyteczne.
Czy tak? : Mrgreen:
Odniesienie proszę?

fthanron napisał:W przypadku domu z jasnymi ścianami przemawiaj zatem za 200m² do dwóch mieszkańców. 80m² przy 4 lub 5 szybko sprawi, że ponownie rozważysz swój pomysł na wolne ściany.
W przeciwieństwie do ciebie, który rozumuje, jak architekt, w kategoriach koncepcji, ja mówię ci o domu przeprowadzone !
125 m² powierzchni mieszkalnej dla 4 osób.

fthanron napisał:Nie chcę nikogo męczyć moją nieustępliwością wobec idei podgrzewanych sufitów/ścian, ani PROPAC, ani Ty, ani dostawcy ogrzewanych ścian, ale rzeczywistość takich systemów jest taka, że ​​pochłaniają one materiały, energię, robociznę i wreszcie bogactwo za wyniki osiągane bardziej ekonomicznie w każdym tego słowa znaczeniu.

@+
Twoje rozumowanie jest zbyt ograniczone w swojej otwartości na rozwiązania, których nie znasz!
W tym domu ogrzewane ściany pełnią również funkcję masy bezwładnej (około 12 ton), która jest niezbędna do funkcjonowania domu.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
fthanron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 292
Rejestracja: 13/10/07, 17:56
Lokalizacja: Loir et Cher




przez fthanron » 08/07/09, 10:47

pismo drwala
Dla formy to normalne, nigdy nie przesadzam z ludźmi, którzy gadają bzdury...
Tak już jest i nie sądzę, że zmieniam się tylko po to, żeby cię zadowolić.


Tak, wiem. Cenię ludzi bezpośrednich, ale w pewnych ramach. Ramy, których nie szanujesz, kiedy cię o to proszę.
Dziękuję za zrozumienie.

pismo drwala
Dom o oporze cieplnym większym niż 5 m².K/W w ścianach i podłogach oraz większym niż 8 w dachu jest zatem dla Ciebie „niedostatecznie ocieplony”?
Ciekawy projekt ocieplenia...


Taki poziom izolacji wydaje się dziś prawidłowy, ale to nie wszystko. Szczelność, jej odnowienie też są bardzo ważne i nie was tego będę uczyć.

pismo drwala
Dokonuje się i to jest właśnie przedmiotem moich uwag.

Oczywiście, że nie, skoro poruszyłem temat budynków pasywnych, a wy wciąż rozmawiacie ze mną o systemach grzewczych z wiatrem (nie, żartuję z tym wiatrem)

pismo drwala
Więc tutaj? Pan Zielony
Odniesienie proszę?

Zrób trochę badań, jestem pewien, że przekonasz się, jaki jesteś wspaniały.

pismo drwala
W przeciwieństwie do Ciebie, który jak architekt myślisz konceptami, ja mówię o gotowym domu!
125 m² powierzchni mieszkalnej dla 4 osób.

Może mówię jak architekt, nie jestem i mówię też o konkretnych przykładach. 125m² dla 4 osób, może to uwalnia ściany, ale na pewno nie 70/80m² dla 4 lub 5 osób. (Właśnie zrozumiałem lub drażniłem się z tobą wbrew sobie)

pismo drwala
Twoje rozumowanie jest zbyt ograniczone w swojej otwartości na rozwiązania, których nie znasz!
W tym domu ogrzewane ściany pełnią również funkcję masy bezwładnej (około 12 ton), która jest niezbędna do funkcjonowania domu.

Wow i? Czy to coś zmienia w tym, że sam projekt domu mógł obejść się bez aktywnego systemu grzewczego? NIE.

@+
0 x
Frederic
fthanron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 292
Rejestracja: 13/10/07, 17:56
Lokalizacja: Loir et Cher




przez fthanron » 08/07/09, 11:06

Hej Lumberjack dla domu pasywnego, jest więcej do przeczytania w PJ.

https://www.econologie.info/share/partag ... 2IbzX4.pdf

W przypadku przyszłego BBC będzie to mniej więcej to samo.
0 x
Frederic
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 08/07/09, 15:31

fthanron napisał:[...]Tak, wiem. Cenię ludzi bezpośrednich, ale w pewnych ramach. Ramy, których nie szanujesz, kiedy cię o to proszę.
Dziękuję za zrozumienie.
:szok: Jaka oprawa? Czego nie szanuję?

Wiek zagadek już minął... Roll:

fthanron napisał:[…] Taki poziom izolacji wydaje się dziś prawidłowy, ale to nie wszystko. Szczelność, jej odnowienie też są bardzo ważne i nie was tego będę uczyć.
Zdecydowanie nie. Chociaż każdego dnia możemy się czegoś nauczyć...

fthanron napisał:[…]Oczywiście, że nie, skoro poruszyłem temat budynków pasywnych, a wy ciągle mówicie mi o systemach grzewczych z wiatrem (nie, żartuję z wiatrem)
Zresztą nigdy nie poruszałem tematu domów pasywnych.
Jeśli weźmiemy pod uwagę, że system grzewczy całkowicie wystawiony na słońce jest wietrzny... :|

fthanron napisał:Zrób trochę badań, jestem pewien, że przekonasz się, jaki jesteś wspaniały.
Zła odpowiedź, mówisz, że przyszłe przepisy BBC mają na celu zniknięcie ogrzewania, chcę, żebyś mi powiedział, skąd się to bierze…

BBC nadal nie ma nic wspólnego z zobowiązaniami w zakresie strat do zrekompensowania.

fthanron napisał:Wow i? [...]
I ? Cóż, twój punkt widzenia”[...] rzeczywistość takich systemów polega na tym, że pochłaniają one materiały, energię, pracę i wreszcie bogactwo dla wyników, które są osiągane bardziej ekonomicznie we wszystkich znaczeniach tego słowa. "nie ma sensu, całkowicie pomijasz konstruktywne rozwiązania, których nie znasz...



fthanron napisał:Czy to coś zmienia w tym, że sam projekt domu mógł obejść się bez aktywnego systemu grzewczego? NIE.
Ten dom NIGDY nie został zaprojektowany tak, aby obejść się bez aktywnego ogrzewania, absolutnie nie taki był cel...

Z drugiej strony wszystko zostało zrobione tak, aby zużywało jak najmniej energii (dostarczanej przez słońce w postaci ciepła), aby było bardzo przyjemnie w nim mieszkać (materiały, zarządzanie wilgocią, bezwładność), przy niskim wpływ na środowisko i wreszcie zdrowe dla jego mieszkańców.

Za dokumentację dziękuję ale mam ją już od jakiegoś czasu.
BBC nie jest bierne, nie mieszaj wszystkiego...
Wykonujemy wszystkie nasze konstrukcje i rozszerzenia w znacznie mniejszym stopniu niż BBC, ale wymaga się od nas bardzo mało „prawdziwej” pasywnej…
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
fthanron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 292
Rejestracja: 13/10/07, 17:56
Lokalizacja: Loir et Cher




przez fthanron » 08/07/09, 16:43

Hehehe,

Dla kadru pozwolę sobie ocenić dwie poprzednie wymiany.

Dla zagadek wiek nie istnieje.

Uczymy się czegoś każdego dnia, to na pewno.

Dla budynków pasywnych ty nie, ja tak.

W przypadku wiatrowej energii słonecznej nie napisałem tego.

Jeśli chodzi o przyszłe odniesienia do BBC, mea culpa, nie mam tekstu pod ręką.

Co do konstruktywnych rozwiązań, których unikam, mam wrażenie, że doszło między nami do poważnych nieporozumień i że myślisz, że mówię o twoim konkretnym przypadku, podczas gdy tak nie jest, bo go nie znam. Mówię o systemie ogrzewania ściennego i jego realizacji w konwencjonalnym budownictwie mieszkaniowym, takim jak ten przedstawiony przez PROPAC, o ile te przyszłe budynki byłyby prawidłowo zaprojektowane.

Nie mylę BBC, ani pasywne. Subtelność dzisiejszego BBC polega na tym, że ta nazwa jest używana przez cały czas dla wszystkiego i wszystkiego.

Mówisz o „nas”, o kim mówisz?

@+
0 x
Frederic
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 08/07/09, 19:59

fthanron napisał:Co do konstruktywnych rozwiązań, których unikam, mam wrażenie, że doszło między nami do poważnych nieporozumień i że myślisz, że mówię o twoim konkretnym przypadku, podczas gdy tak nie jest, bo go nie znam. Mówię o systemie ogrzewania ściennego i jego realizacji w konwencjonalnym budownictwie mieszkaniowym, takim jak ten przedstawiony przez PROPAC, o ile te przyszłe budynki byłyby prawidłowo zaprojektowane.
Wydawało mi się, że czytając Twoje uwagi, beztrosko wepchnąłem do tej samej torby z napisem „kosza"wszystko co było nagrzane ścianą... Jeśli nie to proszę przyjąć moje przeprosiny.

Jeśli tak, to twierdzę, że istnieją bardzo ciekawe rozwiązania, o których nie macie pojęcia…

fthanron napisał:Nie mylę BBC, ani pasywne. Subtelność dzisiejszego BBC polega na tym, że ta nazwa jest używana przez cały czas dla wszystkiego i wszystkiego.
BBC jest dla mnie w tej chwili całkiem jasne w co najmniej jednym punkcie: mniej niż 50 kWhEP/m² SHON/rok na ogrzewanie, chłodzenie, wentylację i CWU, a także przepuszczalność powietrza (identyczna z RT2005).

PassivHaus narzuca na samo ogrzewanie mniej niż 15 kWh/m² rocznie, a także mniejszą przepuszczalność powietrza.

fthanron napisał:Mówisz o „nas”, o kim mówisz?
Lubisz zagadki? 8)
Szukać...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
fthanron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 292
Rejestracja: 13/10/07, 17:56
Lokalizacja: Loir et Cher




przez fthanron » 09/07/09, 21:53

Trochę mnie poniosło w sformułowaniu w odniesieniu do ogrzewanych ścian i rozumiem, że może to oznaczać, że wszystko jest dobre do wyrzucenia. Następnym razem postaram się poświęcić więcej czasu na formułowanie.

Dla BBC, jeśli poprzestaniemy na ścisłej definicji, ok. To powiedziawszy, „bardzo często”, widzę skojarzenia z BEPOS, co komplikuje to oznaczenie (BBC).

Za zagadki znalazłem : Chichot:
Mam nadzieję, że dobrze się bawisz w swoich zajęciach, które wyglądają bardzo ładnie!

@+
0 x
Frederic
fthanron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 292
Rejestracja: 13/10/07, 17:56
Lokalizacja: Loir et Cher




przez fthanron » 03/11/10, 12:34

0 x
Frederic
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 03/11/10, 15:55

Gliniarz 3,2, gdy elektrownia jądrowa ma sprawność około 21% w stosunku do wytwarzanego ciepła, nie jest tak naprawdę interesujący.

Lepiej jest zainstalować termiczne panele słoneczne i magazynować ciepłą wodę, wydajność wynosi wtedy około 60% przy niskich kosztach, szczególnie w nowym domu.
0 x
A bientôt!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot], Google Adsense [Bot], Rolina i goście 231