studnie cieplne z ogrzewaniem sufitowym

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 03/07/09, 16:13

Na suficie) :D , ten system nie generuje kondensacji na suficie? Kiedy jest gorąco i wilgotno, a pod sufit wysyłamy wodę o temperaturze 13-14°, punkt rosy jest osiągnięty, prawda?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
ProPac
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 20
Rejestracja: 30/06/09, 16:25
Lokalizacja: Grenoble




przez ProPac » 03/07/09, 16:18

hej nie ::

Grzejniki / jego dom chłodzony wodą, która ma różnicy temperatur z atmosferą, która nie przekracza 4-5 ° C


więc twój system chłodzenia, który reguluje, powiedzmy, temperaturę otoczenia 22°C, nie będzie miał temperatury na wlocie wody, która nie będzie niższa niż 18°C, to jest TBT: mrgreen:

EDYCJA: kondensacja odbywa się zgodnie z utworzoną różnicą temperatur, więc im mniejsza różnica temperatur jest ważna, tym mniejsza szansa na kondensację
0 x
Antoine
fthanron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 292
Rejestracja: 13/10/07, 17:56
Lokalizacja: Loir et Cher




przez fthanron » 03/07/09, 21:42

Jaki jest sens ogrzewania całego domu do tej samej temperatury?

FYI, jeśli trochę oprzesz się na nowych BBC, wydajność jest zasadniczo identyczna lub nawet lepsza niż w przypadku wytwórni Passivehauss, co zaskakuje mnie w tym, co mówisz, ponieważ Innovert ustawia swoje systemy w BBC (stara wersja bez wątpienia).

Powtarzam: w dobrze zaprojektowanym budynku, ocieplonym, uszczelnionym, nie ma potrzeby ogrzewania lub chłodzenia, jeśli nie jest punktualne (np. łazienka)

Czy widziałeś kiedyś instalację ogrzewania podłogowego? Zauważ, że krok staje się ważniejszy, gdy zbliżasz się do ścianek działowych, ponieważ zainteresowanie ogrzewaniem mebli, które tam będą, jest niewielkie lub żadne?

Wyraźnie widzę ekran telewizora lub komputer przed nagrzaną ścianą, to musi dużo dawać! o)

@+
0 x
Frederic
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 06/07/09, 23:08

fthanron napisał:[...] Wyraźnie widzę ekran telewizora lub komputer przed nagrzaną ścianą, to musi być dużo!o)

@+
Chyba nigdy nie widziałeś, nie studiowałeś ani nie mieszkałeś w domu z podgrzewanymi ścianami...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 07/07/09, 08:30

Bucheron napisał:

Chyba nigdy nie widziałeś, nie studiowałeś ani nie mieszkałeś w domu z podgrzewanymi ścianami...


...ale gdyby chciał powiedzieć więcej, bylibyśmy szczęśliwi! :D
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
fthanron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 292
Rejestracja: 13/10/07, 17:56
Lokalizacja: Loir et Cher




przez fthanron » 07/07/09, 09:50

Wyobraziłem sobie komputer umieszczony przed ścianą o wysokiej temperaturze... : Lol: Sprzęt elektroniczny rzadko wytrzymuje więcej niż 50°C

Nigdy nie mieszkałem w domu z ogrzewanymi ścianami, ale gdy widzę ilość mebli ustawionych przed ścianami (np. nieefektywność systemu.

@+
0 x
Frederic
Avatar de l'utilisateur
ProPac
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 20
Rejestracja: 30/06/09, 16:25
Lokalizacja: Grenoble




przez ProPac » 07/07/09, 09:54

tak, nie rozumiem, jak można przegrzewać telewizor z lampami, które mają temperaturę 30-35 stopni dla niskiej temperatury i 24-28 dla bardzo niskiej temperatury

EDYCJA: wysłaliśmy wiadomość w tym samym czasie, więc ta odpowiedź jest bezużyteczna
Ostatnio edytowane przez ProPac 07 / 07 / 09, 10: 01, 1 edytowany raz.
0 x
Antoine
Avatar de l'utilisateur
ProPac
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 20
Rejestracja: 30/06/09, 16:25
Lokalizacja: Grenoble




przez ProPac » 07/07/09, 09:59

ogrzewane ściany są teoretycznie wydajniejsze niż sufity (korzystują z dodatkowego efektu konwekcyjnego), ale stosuje się je tylko na powierzchniach, na których jest mało mebli
Rozwiązania, które widziałem, opierały się głównie na ogrzewanych sufitach i ścianach, które zastosowano w poszczególnych częściach domu, takich jak łazienka… ale chyba już to mówiłem. : Mrgreen:
0 x
Antoine
fthanron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 292
Rejestracja: 13/10/07, 17:56
Lokalizacja: Loir et Cher




przez fthanron » 07/07/09, 09:59

Refleksja jest zawarta w moim poprzednim przesłaniu : Lol:
0 x
Frederic
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 07/07/09, 22:44

fthanron napisał:Wyobraziłem sobie komputer umieszczony przed ścianą o wysokiej temperaturze... : Lol: Sprzęt elektroniczny rzadko wytrzymuje więcej niż 50°C

Nigdy nie mieszkałem w domu z podgrzewanymi ścianami, ale gdy widzę ilość mebli ustawionych przed ścianami (np. W pełni rozumiem nieefektywność systemu.

@+
Nieskuteczność? Roll: Więc mów o tym, co wiesz, to uniknie wychodzenia z wielkimi bzdurami...

Bardzo dobrze ocieplony dom z ogrzewanymi ścianami zadowala się "powierzchniami promieniującymi" o 3 lub 4 stopnie powyżej temperatury pokojowej... Nieważne, że ściana nie jest całkowicie czysta.
Co więcej, nigdy nie używamy 4 ścian pokoju do ogrzewania, ale jedną lub dwie, co pozostawia trochę miejsca na wyobrażenie sobie „wydajnego” układu…

Słoniu, mam nadzieję, że odpowiedziałem na twoje pytanie?
Co więcej, jeśli korzystasz z funkcji „cytuj”, nie musisz podawać nazwiska autora cytowanej wypowiedzi: pojawia się ono samoistnie i upraszcza konstrukcję postu.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 170