Coup de Gueule: kryzys i zyski na opakowaniach

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Coup de Gueule: kryzys i zyski na opakowaniach




przez Grelinette » 29/06/09, 20:38

To prawda, regularnie jeden z nas przychodzi na stronę, aby popchnąć swoją tyradę ...

Moja kolej ! : Evil:

Oto fakty:
Od kilku miesięcy, a nawet lat pławimy się w kampanii uświadamiającej, aby konsumować lepiej i taniej ... w tych czasach kryzysu to zdrowy rozsądek!

Niedawno widziałem raport, w którym stowarzyszenie obrony konsumentów ogłosiło alarm i twierdziło, że supermarkety podstępnie wykorzystują ten szał, aby kupować produkty pakowane w większych ilościach, aby precyzyjnie podnieść ceny! !!

Z ciekawości sprawdziłam i…. HORROR to prawda: opakowania po 12 sztuk są droższe niż po 6. Ciastka, napoje, karma dla zwierząt, makaron itp. .

Co więcej, porównanie nigdy nie jest łatwe, gdy widzisz takie ceny: 6 euro za 150 gramów i 18 euro za 400 gramów!

Nie wiem, czy to nowa strategia marketingowa, czy pomyłka, ale ważne jest, aby wymyślić rant ... to nie ma sensu, ale trochę ulży!

Ha ... proszę bardzo, czuję się trochę lepiej.
Ostatnio edytowane przez Grelinette 29 / 06 / 09, 23: 19, 1 edytowany raz.
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 29/06/09, 23:14

Na przykład cukier krystalizowany w 5kg kosztuje więcej niż 5 paczek po 1kg, potwierdzam.
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6996
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2915




przez gegyx » 30/06/09, 01:08

Widziałem to dla cukru, mąki ...

Kilka miesięcy temu była to paczka 2 kart SD, znacznie droższa niż podwójna karta identyczna z urządzeniem.
:zaszokować: Zastanawiamy się, czy marki lub sprzedawcy są zdrowi?

W hipermarkecie te same banany są sprzedawane o jedną trzecią drożej w dziale „owoce i warzywa” niż te sprzedawane w dziale „ceny promocyjne”, 20 m dalej.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 30/06/09, 07:45

Wiele osób robi zakupy na pełnych obrotach, a ze względu na zgiełk życia w miastach nie ma już czasu na sprawdzanie cen.

Musi iść szybko, nie możemy czekać zbyt długo przy kasach, a oni na tym korzystają. Najciekawsze ceny są najmniej dostępne, półki zmieniają się regularnie i aby szybko jechać, bierzemy markę o dużej objętości, aby nie wracać do marnowania czasu w sklepach ...

Krótko mówiąc, chcąc zaoszczędzić czas na wszystkim, aby móc robić więcej rzeczy, jesteśmy zestresowani i nie tracimy czasu.

W naszej pracy nagradzamy nieaktywnych (narzekających, udziałowców), a nie producentów (pracowników, pracowników). I zawsze musimy robić więcej dla kif kif lub mniej ... Krótko mówiąc, nie mając premii, popadamy w depresję, pod presją wpadamy w depresję ...

I w tym przypadku baw się dobrze, porównując ceny na koniec dnia roboczego lub w weekendy, kiedy sklepy są zatłoczone, chwytamy produkty tak szybko, jak to możliwe, aby uciec ze sklepu i utknąć w korkach, aby wrócić do domu lub spędzić resztę weekendu na wsi lub na plaży ...
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2

Re: Gueule: kryzys i zyski




przez Targol » 30/06/09, 09:22

Grelinette napisał:Nie wiem, czy to nowa strategia marketingowa, czy pomyłka, ale ważne jest, aby wymyślić rant ... to nie ma sensu, ale trochę ulży!


To niestety nic nowego. Od lat była to podstawowa strategia dystrybucji masowej.

Jak zauważył ex-Océano, konsumenci się spieszą, a nieliczni, którzy przyglądają się cenom, porównują bardziej produkty jednej marki (dla tego samego opakowania) niż z jednego opakowania do drugiego. (dla tej samej marki).

Generalnie chcąc, aby kupowanie hurtem było tańsze, konsument weźmie duże opakowania (nawet jeśli to znaczy za dużo i wyrzuca część).

Supermarkety wykorzystują to zachowanie i „zdzierają” (*), przeładowując duże opakowania.

(*) w cudzysłowie, ponieważ nie ma w tej praktyce nic nielegalnego, o ile wyraźnie podano cenę za kilogram. To obrzydliwe, ale nie nielegalne.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077

Re: Gueule: kryzys i zyski




przez Christophe » 30/06/09, 09:40

Grelinette napisał:Co więcej, porównanie nigdy nie jest łatwe, gdy widzisz takie ceny: 6 euro za 150 gramów i 18 euro za 400 gramów!


Uh, myślę, że nadal (jak długo?) Obowiązkowe jest określenie ceny odnoszącej się do 1 kg (lub 1 litra) ... Więc zawsze trzeba uważnie patrzeć ...

Co do reszty się zgadzam, ale stwierdzam, że supermarkety „uspokoiły się” od kilku tygodni… przynajmniej w przypadku niektórych produktów.

Przykład: ciastka. 6 miesięcy temu były to ceny ciasta (lub prawie) lub 8 do 10 € za ciasto, tam „znajdujemy” placki 6/8 osób po 2.5 lub 3.5 €! Za tę cenę nie wracajmy, jest pełna E4XX ... ale ta za 8 lub 10 € to chyba nie mniej! Wyprzedaże są również niezbyt interesujące. Uważam, że 50% w pierwszym przecenie nie jest złe ... Nie mówię o ubraniach ... Przepraszam, że gram adwokata diabła, ale kategoria hodowcy jaj 1 na rynku i wśród drobnych handlarzy ochłodziło mnie! :zaszokować:
0 x
Avatar de l'utilisateur
marieagnes
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 24/06/09, 15:13
Lokalizacja: 83 - Var




przez marieagnes » 02/07/09, 16:57

tak ceny za kg są zawsze wskazane, ale potrzebujesz dobrego wzroku, więc jest to zapisane w małych ...

Kupuję mleko na wzrost dla mojego syna (nie wiem, czy biorąc pod uwagę skład jest naprawdę dobre ... ale mój pediatra mówi mi, że jest niezbędne .... :? Myślę, że jest średni, ale hej ...), najtańszy, jaki można sobie wyobrazić, to ten, który jest w bardzo małej butelce: butelka = butelka dla niemowląt sprzedawana po 32 butelkach (w przeciwnym razie jest znacznie droższa)

wiec jesli zginam sie najtaniej to daje mi tygodniowo 14 malych butelek na odpadki zamiast 2 duzych ... czy to normalne ??

(na szczęście u nas jest selektywne sortowanie, a ratusz poddaje recyklingowi plastik)
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 03/07/09, 15:42

Widziałem jeszcze głośniej (i krzyczałem ... od producenta i supermarketu):
Słynna marka ciasteczek aperitif (kwadraty z serem) sprzedawała kilka rozmiarów opakowań. Na dużym opakowaniu znajdował się bardzo duży napis „Format ekonomiczny".
Po sprawdzeniu w wielu sklepach wszyscy sprzedawali go za więcej niż mniejsze paczki! : Evil:

Teraz wierzę, że stało się to „wielkością rodziny”.
Trochę mniej oszustów.
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 03/07/09, 16:00

zgodnie z prawem w Belgii podawanie ceny za kilogram towaru jest obowiązkowe w Belgii (i jest przestrzegane). Czy tak samo jest we Francji? (oprócz ceny opakowania: są zatem 2 ceny)

Nie spieszymy się: docieramy do ..... w sobotę o 10 rano (nie wcześniej, bo inaczej za dużo półek nie jest uzupełnianych) z naszą listą, super grasuje, mamy standardowy plan. Wyjeżdżamy około 10 / 3. Następnie udajemy się do (niemiecka sieć dyskontów) po całą serię wybranych produktów (lemoniady, czerwone wino, wędliny, trochę serów, trochę mrożonek). Tam jesteśmy super zorganizowani: jeśli to możliwe, jeden z dwóch idzie do kasjera, aby stanąć w kolejce, podczas gdy drugi karmi wózek. I hop, to jest ukończone w 4h1)
Po warzywa idziemy na niedzielny poranny targ .... pieszo ... potem na nabożeństwo, blisko targu. Warzywa od naszego stałego sprzedawcy nie zawsze są tańsze, ale mają dłuższą żywotność :D
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 95