Potrzebuję waszej rady: pompę ciepła słonecznego i

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
alex276
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 29/06/09, 10:43




przez alex276 » 05/08/09, 09:56

ITE = zewnętrzna izolacja termiczna

W ramach pożyczki ekologicznej alternatywą byłby kocioł kondensacyjny z wymianą grzejników + solarny zbiornik ciepłej wody.

ITE pozostaje moim priorytetem, ale na razie jest dla mnie poza budżetem.

ALEX
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 05/08/09, 09:58

Ach, więc mówiłeś o pompach ciepła i izolacji...

Tak, izolacja ścian zewnętrznych jest również bardzo droga... w porównaniu do potencjalnych korzyści.

Lepiej bardzo dobrze zaizolować dach (ale na pewno już to zrobiłeś?)
0 x
alex276
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 29/06/09, 10:43




przez alex276 » 05/08/09, 11:19

Jak wyjaśniłem na początku mojego projektu, docieplenie poddasza nie jest już możliwe, ponieważ zaledwie 3 miesiące temu został on całkowicie odnowiony, jedyną opcją jest docieplenie poddasza od zewnątrz, ale kto się tym zajmuje? być bardzo drogie. Moje strychy są średnio ocieplone, przy obecnych temperaturach znacznie bardziej dokucza mi bezwładność 2 szczytów niż dachu.

Niestety nie jestem zielony do końca, staram się znaleźć kompromis pomiędzy budżetem, ekonomią i ekologią, bez konieczności przerabiania już podjętych prac.

Pierwotnym projektem była pompa ciepła i balon solarny, po różnych radach udałem się do ITE, całkowicie zdelegalizowałem pompę ciepła, co w ogóle mnie nie przekonało pomimo kilku rozmów ze sprzedawcami.

Zatem na razie czekam na ostateczną wycenę z ITE, która mam nadzieję będzie bardziej rozsądna, w przeciwnym razie zwrócę się ku kotłowi kondensacyjnemu i zasobnikowi fotowoltaicznemu, który jest nadal aktualny (o ile mój ratusz przyjmie moje zlecenie na prace).

Alex
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 06/08/09, 18:50

alex276 napisał:Zatem na razie czekam na ostateczną wycenę z ITE, która mam nadzieję będzie bardziej rozsądna, w przeciwnym razie zwrócę się ku kotłowi kondensacyjnemu i zasobnikowi fotowoltaicznemu, który jest nadal aktualny (o ile mój ratusz przyjmie moje zlecenie na prace).

Alex


Czy możesz podać tutaj przybliżony kosztorys (m² ocieplonych ścian, zastosowana izolacja / grubość i ceny)?
Ciekawi mnie pomysł i myślę, że nie byłbym jedyny.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
alex276
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 29/06/09, 10:43




przez alex276 » 01/09/09, 14:17

Witam,

W końcu dostałem wszystkie wyceny i wchodzę w fazę finansowania i dotacji (w oczekiwaniu na zgodę mojego ratusza na prace).

Jeśli chodzi o część dotyczącą podgrzewania CWU, mam 2 propozycje:
- Kocioł kondensacyjny Chappee Luna 3 prime 1.24 HTE H 24KW i 300-litrowy solarny zbiornik ciepłej wody z podwójnym wymiennikiem solarnym Chappee, 4 stalowe grzejniki, w tym 1 suszarka na ręczniki. Wszystko za 11 600.00 euro
- połączony kocioł kondensacyjny i zbiornik solarny Dedietrich solneo SGC24 gruntowy, zintegrowany CWU 200 litrów, 4 grzejniki stalowe w tym 1 podgrzewany wieszak na ręczniki. Wszystko za 12 200.00 euro

Do tego dochodzi moja wycena izolacji na 15 000.00 euro.

Czy ktoś może mi doradzić w sprawie ofert na ogrzewanie: jakość, niezawodność marek, w połączeniu lub osobno, poczynione oszczędności ....

Dziękuję za pomoc
alex
0 x
alex276
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 29/06/09, 10:43




przez alex276 » 28/09/09, 14:47

Cytaty są podpisane, a praca datowana, więc mogę odpowiedzieć targolowi:

Złożyłem wniosek o pożyczkę ekologiczną w wysokości 25 000.00 euro, która jest rozdzielona w następujący sposób:

- Wycena ITE: 115m² renowacji z izolacją styropianową parexlanco 150mm + powłoka hydrauliczna, a także 40m² prostej renowacji powłoki hydraulicznej = 14 euro
- instalacja kotła kondensacyjnego Chappee luna 24 prime HTE o mocy 3 kW + 1 suszarka do ręczników + 4 delikatne grzejniki + instalacja 2 termicznych paneli słonecznych + 300-litrowy zbiornik ciepłej wody z rezerwą gazową. = 10 800.00 EUR

voila
Alex
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 72