kocioł kondensacyjny, przyssawki, niska temperatura?

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 16/06/09, 08:00

Christopher powiedział:

Nie ma różnicy pomiędzy 2 przypadkami, które przytoczyłeś: kiedy idziesz do sklepu, to tak, jakbyś wezwał sprzedawcę... 7 dni obowiązuje w każdym przypadku, ale w przypadku akwizycji z pewnością obowiązują inne przepisy! (przedłużenie terminu?).


Oto, co mówię: zgodnie z prawem belgijskim, gdy wzywasz sprzedawcę, sprzedaż nie jest porównywalna ze sprzedażą domu, więc nie ma okresu na odstąpienie.

Z zainteresowaniem przeczytamy art. 86, 87 i 88 ustawy z lipca 1991 r. o praktykach handlowych: http://mineco.fgov.be/protection_consum ... on_001.pdf

ale takie jest prawo belgijskie.....

Nie wiem, jakie narzędzia informacyjne na temat przepisów prawnych macie we Francji.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 16/06/09, 10:29

Odkryłem post

tak naprawdę dopiero przy niskich T° kocioł zapewnia optymalną wydajność, nadal istnieje odzysk wody o temperaturze 60°C, przede wszystkim konieczne jest podłączenie dopływu powietrza z palnika do przyssawki, która umożliwia wymianę, i idealnie, komin musi być zbyt duży (słynna przyssawka)

ale spójrzmy na to z innej perspektywy, jeśli radia są zaprojektowane do zasilania w maksymalnej temperaturze około 60°C, nadal można spodziewać się znacznych rocznych oszczędności

jeśli natomiast jest to raczej 80°C to możemy zadać sobie pytanie i zaplanować prace ociepleniowe, w każdym przypadku brałbym kondensację, choćby do pracy w środku sezonu i produkcji ECS
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 16/06/09, 12:14

Dany Dutheil napisał:
Zadzwoniłem do inżyniera ds. ogrzewania, który gwarantuje mi skuteczność w wyborze kotła pomimo braku wymiany grzejników i powiedział mi, że wyjaśniają to nasze średnie temperatury zimowe w południowo-zachodniej części kraju. ...


Więc jestem trochę spóźniony!

1) Tak, jest to możliwe. Jeśli masz regulację 3-kierunkową i jeśli potrzeby grzewcze są bardzo ograniczone (dobrze izolowany dom lub bardzo łagodny klimat, lub jedno i drugie), regulacja automatycznie obniży temperaturę zasilania obiegu, a tym samym również temperaturę powrotu. Dlatego zachęcaj do kondensacji. Im jest zimniej, tym wyższe będą te temperatury i tym mniej będzie się skraplać...

Czy pamiętasz temperaturę w Twoich fajkach: jeśli jest gorąco w dotyku, wiedz, że wynosi co najmniej 40° (chyba że marzną Ci ręce); „letni” to około 35/40°; poniżej 30° jest bardzo letnio (tendencja „zimna”)... To daje pewien pomysł.

Jeśli dotknąłeś rurek powrotnych wody (wylotu chłodnicy) to będziesz wiedział czy to co ci mówi to prawda czy bzdura...

2) Mówisz o frajerach, jako o „alternatywie”. Przyssawka ogólnie nie zmienia się zbytnio. Ten sam kocioł można zamontować na przyssawce lub w kominie. Czy masz rurkę, ponieważ w wyniku kondensacji będzie ona dalej kondensować w przewodzie (co będzie jeszcze zimniejsze)??? Jeśli dotknie twoich ścian, bardzo prawdopodobne jest, że będzie to saletra i „wilgotność”.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 16/06/09, 12:22

Capt_Maloche napisał:J

tak naprawdę dopiero przy niskich T° kocioł zapewnia optymalną wydajność, nadal istnieje odzysk wody o temperaturze 60°C, przede wszystkim konieczne jest podłączenie dopływu powietrza z palnika do przyssawki, która umożliwia wymianę, i idealnie, komin musi być zbyt duży (słynna przyssawka)

ale spójrzmy na to z innej perspektywy, jeśli radia są zaprojektowane do zasilania w maksymalnej temperaturze około 60°C, nadal można spodziewać się znacznych rocznych oszczędności



Nie podzielam Twojego optymizmu.

Są dwie rzeczy, których nie należy mylić:

1) W przyssawce powietrze do spalania krzyżuje się z dymem, co lekko „podgrzewa” powietrze do spalania.

2) Ciepło wydzielone w wyniku kondensacji pary wodnej powstałej w wyniku kondensacji. Nie mam już danych w pamięci, ale są znaczne! Ciepłem właściwym powietrza jest natomiast arachid (które jest „odzyskiwane” przez powietrze do spalania poprzez nagrzewanie się w kontakcie z dymem).

I przepraszam, ale przy 60°C zastanawiam się, czy w ogóle się skrapla. Jeśli tak, to najwyżej kilka kropli... Przy 40°C tak, na pewno... A zyski "nawet 25%..." zapowiadane w dokumentacji, to przy obwodach niskotemperaturowych (ogrzewanie podłogowe - z odlotami o 28/30° i powrotem o 23/24!).

3) I jest jeszcze problem podatków, o którym ktoś wspomniał. Możemy więc zainstalować kondensację w celu uzyskania ulgi podatkowej. Bez dużych wzrostów plonów. Ale uważaj, za benzynę i tak będziesz musiał zapłacić!

Wreszcie, na koniec, możemy przyjąć tę strategię fiskalną, a następnie sprawdzić, czy nie możemy obniżyć temperatur w obwodach poprzez wymianę grzejników. Strategie nie są ze sobą kompatybilne...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 16/06/09, 12:28

Słoń napisał:Christopher powiedział:

Nie ma różnicy pomiędzy 2 przypadkami, które przytoczyłeś: kiedy idziesz do sklepu, to tak, jakbyś wezwał sprzedawcę... 7 dni obowiązuje w każdym przypadku, ale w przypadku akwizycji z pewnością obowiązują inne przepisy! (przedłużenie terminu?).


Oto, co mówię: zgodnie z prawem belgijskim, gdy wzywasz sprzedawcę, sprzedaż nie jest porównywalna ze sprzedażą domu, więc nie ma okresu na odstąpienie.


Cóż, nie to ty/ja mówię...

Czy to oznacza, że ​​prawo do odstąpienia od umowy nie przysługuje, gdy samodzielnie udasz się do sklepu?

We Francji okres karencji wynosi we wszystkich przypadkach 7 dni roboczych, a w przypadku akwizycji obwoźnej przez VRP jest po prostu przedłużony, ale nie wiem o ile!

No ale nieważne, to nie jest dyskusja...

Sztuka. 89. Sprzedaż produktów lub usług objętych
w art. 86 są doskonalone dopiero po upływie siedmiu lat
dni robocze od dnia następującego po dniu
podpisanie umowy, o której mowa w art. 88.


Hm, myślę, że brakuje artykułu 88!!! : Mrgreen:
Ostatnio edytowane przez Christophe 16 / 06 / 09, 12: 35, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy

okres karencji




przez tigrou_838 » 16/06/09, 12:29

witam, we wszystkich przypadkach okres odstąpienia od umowy wynosi co najmniej 7 dni, jest to prawo europejskie, w niektórych przypadkach może wynosić do 10 dni.

Od momentu ogłoszenia sprzedaży mija 7 dni. nawet jeśli poprosisz sprzedawcę, aby przyjechał do Twojego domu, liczy się data na umowie sprzedaży.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 16/06/09, 12:36

Cóż, w tym przypadku nie jest to nawet umowa sprzedaży, ponieważ on tylko zamówił… więc podpisał zamówienie z góry!

Wydaje mi się, że saldo nie zostało spłacone...
0 x
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy

sprzedaż wycofana




przez tigrou_838 » 16/06/09, 13:27

nawet w tym przypadku termin jest ten sam

data podpisu jest autentyczna

(Wiem, że we Francji tak jak i w Belgii prawa konsumentów są trochę puszczane, zobacz sprawy w Sądzie Europejskim, jest dużo o okresie odstąpienia od umowy, a więc o niezgodności z prawem europejskim)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Dany Dutheil
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 25
Rejestracja: 08/03/07, 15:46




przez Dany Dutheil » 16/06/09, 16:57

Prawdę mówiąc, nie zapłacono nawet nic, bo zapomniałem (naprawdę!) wysłać mu czek na 1/3 zamówienia w tym samym czasie, co podpisana wycena... Ale nie zrobiliśmy tego. nie ma tego, ponieważ inżynier zajmujący się ogrzewaniem proponuje mi, aby przekonać mnie do tego, co mówi (i co według niektórych jest prawdopodobne, biorąc pod uwagę nasze temperatury oceaniczne), tj. w 84/85 tu tj. -20m jest do obejrzenia instalacji wykonanych więcej niż jedną osobę temu i zapoznania się z fakturami zużycia,,,
0 x
Kondolencje dla tych, którzy nie zadają pytań!
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 16/06/09, 17:00

Did67 napisał:Nie podzielam Twojego optymizmu.

Są dwie rzeczy, których nie należy mylić:

1) W przyssawce powietrze do spalania krzyżuje się z dymem, co lekko „podgrzewa” powietrze do spalania.

2) Ciepło wydzielone w wyniku kondensacji pary wodnej powstałej w wyniku kondensacji. Nie mam już danych w pamięci, ale są znaczne! Ciepłem właściwym powietrza jest natomiast arachid (które jest „odzyskiwane” przez powietrze do spalania poprzez nagrzewanie się w kontakcie z dymem).


możesz, ale musisz to uzasadnić

przy powiększonej rurze ssącej i kotle o mocy 30 kW (średnica rury 80/125 mm) można odzyskać około 5 kW energii z kondensatów

Zimą z zewnętrznym T°. wynoszącej -7°C i ogrzanej temperaturze wlotu powietrza T°Max wynoszącej 90°C, zdolność pochłaniania energii przez świeże powietrze jest następująca:

P 30[kW] = qgaz [m60/min] x 10 [min/h] x XNUMX [kWh/mXNUMX]
tj. qGas= ok. 3M3/godz

Zajmuje to ok. 12m3 powietrza na spalenie 1M3 gazu czyli: 3x12=36m3/h powietrza

Co pozwala: 36x0.34x(80-(-7))= 1100W zwiększyć wydajność o około 4 do 5%, czyli jedną trzecią tego, na co pozwala korpus grzewczy kotła kondensacyjnego.


nie jest to bez znaczenia, jeśli weźmiemy pod uwagę dodatkowy odzysk możliwy w temperaturze 60°C wynoszący około 5%, nadal jest to oszczędność 10% w porównaniu do maksymalnie 20% w przypadku sieci z podgrzewaną podłogą

i to natychmiastowo, w zasadzie w połowie sezonu przypada połowa rocznych wydatków na energię, co w sposób ważony oznacza potencjalną oszczędność na poziomie 15%
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 95