Fałszywy kryzys producentów samochodów?

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Fałszywy kryzys producentów samochodów?




przez Christophe » 03/06/09, 12:18

Sprzedaż samochodów we Francji utrzymuje się na wysokim poziomie

Po odbiciu o 8,1% w marcu, a następnie spadku o 7% w kwietniu, w samym maju sprzedaż wzrosła o 11,9%.

W ciągu pięciu miesięcy Francja zarejestrowała prawie tyle samo samochodów, co rok temu. Różne urządzenia wspomagające wytwarzają swój efekt. Powiew świeżości dla branży.

Najgorsze nigdy nie jest pewne. W ciągu pierwszych pięciu miesięcy roku we Francji zarejestrowano 896 000 nowych samochodów wobec 909 000 rok wcześniej. 15 tys. aut mniej, czyli spadek o 000%, to raczej dobry wynik, biorąc pod uwagę obawy producentów na początku roku.

Po odbiciu o 8,1% w marcu, a następnie spadku o 7% w kwietniu, w samym maju sprzedaż wzrosła o 11,9%. „Ten dobry wynik można wytłumaczyć tryptykiem: istnieje efekt premii za złomowanie, premia ekologiczna i rabaty handlowe od producentów na nowe modele”, wyjaśnia François Roudier, rzecznik CCFA (Komitetu Francuskich Producentów Samochodów).

(...)

Renault przyspiesza produkcję swojej Laguny

We Francji PSA zatrudni 250 pracowników tymczasowych w swoim zakładzie w Sochaux, aby wesprzeć wzrost produkcji nowego crossovera Peugeot 3008. Szybkość produkcji modelu 308 również została skorygowana w górę. Inny przykład: Renault przyspieszy produkcję swojej Laguny w swoim normańskim zakładzie w Sandouville. Dzięki odejściu 1 pracowników z 300, fabryka, która od początku kryzysu mocno odczuwała częściowe bezrobocie, w czerwcu i lipcu wróci do praktycznie normalnej działalności.


Źródło i koniec: Le Figaro
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 03/06/09, 12:51

Mwouaih!!!!

1) To Le Figaro! To trochę jak w piosence „Rząd, jaki on silny!” „To jest najlepsze”.

2) Wskaźnikiem są rejestracje; nie obroty! Widzę dużo nowych "małych toalet" (C1, Twingo, Opel Agila, Suzuki Splash, Toyota Yaris...), dużo mniej przeciętnych pojazdów... Tym lepiej z mojego punktu widzenia.

3) W niektórych przypadkach ponownie zatrudniamy 100 pracowników lub pracowników tymczasowych z 1 ciężkich 000 miesięcy temu. Konieczna zmiana... Jeśli producenci sprzętu nadal zwalniają, to dlatego, że sprawy nie idą tak dobrze. Małe toalety bez wyjątku pochodzą z krajów trzecich (Twingo = Słowenia; C6 i koledzy = Czechy lub Słowacja; Opel Agila = Suzuki Splash = Indie !!!).

4) Rzeczywiście, z premią za złomowanie + rabatami producenta, zakup nowego pojazdu nigdy nie był tak interesujący. Dacia sprzedaje Sandero LPG za około 7 000 euro. Jednocześnie rynek wtórny jest „suchy” – trudno znaleźć „dobrego używanego” w asortymencie pojazdów małych lub prawie tak drogich jak nowe! Może kupię nowy pojazd, kiedy przez całe życie kupowałem tylko używane samochody!

Musisz więc spojrzeć na to z perspektywy, nawet jeśli istnieje rzeczywisty efekt.

Pytanie brzmi: cieszyć się czy żałować? Obydwa.

1) radość za każdym razem, gdy stary, palący i zanieczyszczający środowisko samochód zostanie zastąpiony mniejszym, oszczędnym, mniej zanieczyszczającym środowisko… i że właściciel będzie nadal jeździł… ​​Na przykład ja, z dogorywającą („dymiącą”!) trubo-dieselką Xanthią zastąpioną (być może) LPG C1.

2) przepraszać, bo to nie jest radykalna alternatywa. Zostajemy w aucie...nie elektrycznym...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 03/06/09, 13:48

Hej, tak, niech żyje "nasz kierowca"... hiihihihih!! Przepraszam, biorąc pod uwagę kontekst, który nie mógł mi przeszkodzić! (jeśli nie rozumiesz przetłumaczone na język niemiecki) : Chichot:

W przeciwnym razie zgódź się na swoje analizy (z wyjątkiem małej toalety twingo: wiesz, co ci mówi toaleta?) : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 03/06/09, 13:57

Ach so, Twingo ist ein schlechter franzosischer Wagen, sagt der Führer.
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 03/06/09, 13:58

Wow, nie podobałoby mi się to!!

Did67, właśnie zostałeś nazwany przez Raymonda Sarkozym!!


: Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 03/06/09, 14:51

Niestety, mamy kryzys: przewoźnik, który przewozi dla Duferco (huta stali, La Louvière, Belgia) mówił pewnego dnia przez radio o wolumenie zapotrzebowania na transport od -40 do -50%. To nie oszukuje.
A w tych liczbach z pewnością jest pewna nadwyżka zapasów z 2008 r., wchłonięta dzięki szczególnie atrakcyjnym rabatom.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 03/06/09, 15:32

Cóż, tak, to kryzys, dlatego ten artykuł mnie zaskakuje… tak bardzo, że producenci płakali w ostatnich miesiącach… czy też nie było sensu legitymizować zwolnień w celu późniejszej relokacji?

Duferco współpracuje z producentami samochodów?
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 03/06/09, 16:24

Nie wiem, ale kiedy idzie stal, wszystko idzie!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 03/06/09, 17:35

:? mój brat ma specjalny biznes stalowy... ostatnio nie było szczęścia, w przeciwieństwie do 2008.
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
Arthur_64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 224
Rejestracja: 16/12/07, 13:49
Lokalizacja: Pau




przez Arthur_64 » 03/06/09, 19:32

Wkurzasz się, to nie kryzys, tylko upadek systemu. Kto przy odrobinie szczęścia zostanie zastąpiony innym! Ale to nie dzięki perfuzji facetów, którzy zahamowali zmianę pojazdów zaprojektowanych z czymkolwiek innym niż obiema stopami, że zostanie zastąpiony, niestety…

Co gorsza, to zabawne, ale zawsze są rzeczy, które spadają i inne, które rosną. Więc wszystko jest nadal w porządku. Lub źle.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 172