Odzyskiwanie akumulatorów 12V przy bardzo głębokim rozładowaniu

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 670
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272

Re: Regeneracja akumulatorów 12V przy bardzo głębokim rozładowaniu




przez SixK » 12/01/10, 13:18

Christophe napisał:Nawiasem mówiąc, jakie jest maksymalne „dopuszczalne” napięcie dla akumulatora ołowiowego i jak długo?


Christophe, dla maksymalnego napięcia akumulatora ołowiowo-kwasowego 12 V, wydaje mi się, że przeczytałem, że nie powinno ono przekraczać 14,7 V, ponieważ po tym, jak elektrolit zacznie bulgotać…
W przeciwnym razie zaleca się, aby intensywność ładowania nie przekraczała 1/10 intensywności baterii.
Kind 1Ah Max dla akumulatora 10Ah...

SixK
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68

Re: Regeneracja akumulatorów 12V przy bardzo głębokim rozładowaniu




przez Dirk Pitt » 12/01/10, 13:40

SixK napisał:Genre 1Ah Max dla akumulatora 10Ah...

SixK


1A i nie o
unikać tworzenia zamieszania
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 12/01/10, 14:09

Aby wybudzić akumulator, podkręcam go na maksa zasilaczem 40 amperów, ale unikam jego nagrzewania, przy normalnym obciążeniu zgadzam się z Dirkiem Pittem za 10% amperażu pojemności akumulatora.

Sztuczka polega na tym, aby naładować go wysokim prądem i rozładować go również maksymalnym natężeniem i kilka razy naprzemiennie, co usuwa kamień z płyt, które mogą w ten sposób odzyskać znaczną część swoich pierwotnych właściwości po przedłużonym normalnym obciążeniu podwójnego normalnego obciążenia, ale bez przegrzania.

:D
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 126