Opinia w sprawie oszacowania paneli fotowoltaicznych

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 21/05/09, 11:39

Citro napisał:
1 / Są to grzejniki, które można stosować w niskich temperaturach. 8)
2 / Instalator zalecił skumulowaną moc grzewczą 13.275W przy delta T 50k.
3 / Łączna powierzchnia promieniowania przednich paneli stanowi ponad 11m² do ogrzania 115m².

Moje roczne zużycie gazu wynosi 16.000 XNUMX kWh na ogrzewanie i CWU.

Myślę, że kocioł będzie modelem max 12kW, który może być kołnierzowy do 9kW 8)
Czy możesz potwierdzić prawidłowy rozmiar grzejników? :?:



Nie jestem zawodowcem. Znam tylko zasadę. Długo gadałem z innym forum, w rzeczywistości. Podsumowuję:

- aby przy kondensacji wystąpił zysk, musi się skondensować!

- skrapla max jeśli temperatura wody powrotnej jest tak zimny, jak to tylko możliwe: najlepiej, podgrzewana podłoga o temperaturze 28 °; w takim przypadku maksimum pary wodnej ze spalania skrapla się w skraplaczu i oszczędza utajone ciepło zmiany stanu ...

- im bardziej odchodzisz od tych 28/30 ° i zbliżasz się do około 55 ° C (temperatura, z której już się nie skrapla), tym mniej się skrapla, a więc tym mniej „wygrywasz” (wszystkie reklamy szczerze mówiąc "do 25% oszczędności… ”)

- gaz skrapla się bardziej niż olej opałowy, który skrapla się bardziej niż drewno (jest to kwestia odpowiednich proporcji atomów C i H w paliwie; H, który daje H²O, jest maksymalny w przypadku gazu ziemnego : CH4; trochę mniej z propanem; mniej z paliwem ...)

- niestety często o tym czytam forums, wymiany kotłów na starych obwodach (żeliwnych) bez stwierdzenia usterki przez ciepłowników.

Więc nie mam kurwa szacunku temperatury powrotu. To jest decydujące.

Przy braku skomplikowanych obliczeń pewne jest, że przewymiarowanie grzejników obniża temperaturę roboczą obwodu, a tym samym zwiększa zyski związane z kondensacją ...

Wreszcie istnieją specjalne chłodnice, zwane „niskimi temperaturami”, z żebrami, jak stare chłodnice samochodowe. Zainstalowałem 3 JAGA omijając podgrzewane podłogi. Układ jest prawie zimny (w dotyku) a mimo to grzeje !!!!

W domu granulki kondensują!

Bez reklam jest tam: http://www.jaga.be/Global.aspx?TV=0&RF=0

Dla Christophe'a: to Belgowie!
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 25/05/09, 13:46

: Arrow: W piątek poszedłem do fachowca, powiedział mi, że biorąc pod uwagę wielkość zaplanowanych przez niego grzejników, kocioł będzie się bardzo dobrze skraplał, a zatem będzie znacznie bardziej ekonomiczny niż nasz obecny kocioł.
8)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 25/05/09, 17:36

Jeśli tak mówi!

Ale zwróć uwagę, że są tacy, którzy mówią dużo bzdur, jeśli chodzi o sprzedaż - zobacz wszystko, co mówi się o pompach ciepła, fotowoltaice itp ...

Zawsze poproś go o założenie małego syfonu z korkiem na odpływ kondensatu, to pozwoli ci je zebrać i zobaczysz, czy mówi prawdę!
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 25/05/09, 21:24

: Arrow: Jestem bardzo pewny siebie.
Mój szwagier wykonał ocenę termiczną. I udało mi się zaobserwować, że moc grzejników rekomendowana w szacunkach jest o 35% większa od potrzeb oszacowanych przez mojego szwagra.
8)
Powinien więc BARDZO DOBRZE skondensować. :D
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 25/05/09, 22:52

Uważam, że ten „wątek” dyskusji jest bardzo interesujący!
Uwaga / pytanie / sugestia: kiedy jest podsumowanie tej sytuacji i praktyczny przewodnik ekologiczny z niektórymi zasadami lub / i tabelą w formacie * .xls do wykonania obliczeń, aby każdy mógł znaleźć swoją drogę ???

PV też mnie interesuje, gdybym wiedział jak i ile, mógłbym z dachu mojego francuskiego domu (innego nie mam) produkować prąd i zgodnie z miną faceta widzianego na telly, zrób opłacalną inwestycję na starość.

Czy jest jeden z naszych przyjaciół ekologów (lub obaj razem), którzy mogliby nam to zrobić?

Czy też będziemy musieli poczekać, aż powstanie stowarzyszenie, aby poprosić jednego z jego członków, aby nam to zrobił ... i tym samym promować zawodowców, którzy często to robią forum "generalissimus"!


Miauwww! :P
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 26/05/09, 08:53

: Arrowu: Och, myślę, że zapisałbym wszystkie wyprodukowane kWh w arkuszu kalkulacyjnym z dużo większą przyjemnością niż w przypadku zużytych kWh.
: Lol:

To powiedziawszy, istnieje już wiele witryn lub blogów, na których można znaleźć dane.
Mam na myśli w szczególności bazę danych PhotoVoltaic: BDPV.
8)
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 26/05/09, 08:53

Ja mam. XLS, którego użyłem do obliczenia instalacji PV, ale dane paneli i falowników trzeba podać ręcznie.
Istnieje również sprytny program do pobrania ze strony sma, ale jeśli bierze pod uwagę wiele typów paneli, oblicza tylko falowniki SMA.
falowniki SMA są szczerze dobre, ale mają nieco ograniczony zakres napięć, więc czasami trzeba iść na kosztowne kompromisy, aby pozostać w marce.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 26/05/09, 10:03

Słoń napisał:Falowniki SMA są szczerze dobre, ale nieco ograniczone w zakresie napięć, więc czasami trzeba iść na drogie kompromisy, aby pozostać w marce.
A co myślisz o Sunny Boy i Solar Max. :?
To daje mi max SB3000 lub równoważne paneli słonecznych do czynienia 8 SCHUCO premii S 360 5 PM.
Stanowi 2.88 lub 3200 kWp kWh / rok.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 26/05/09, 15:48

Sunny Boy sma!

dla każdego rodzaju znaku, trzeba wiedzieć

moc szczytowa
Vmpp
VOCC
I max
współczynnik temperatury napięcia (V / ° K lub% / ° K)

dopiero wtedy można obliczyć, jak je połączyć.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 26/05/09, 15:49

Citro Mam nadzieję, że będzie napędzać samochód ze swoich paneli elektrycznych eh?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 95