Spada siła nabywcza, odpowiedzialne Państwo 1er!?!

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Korben Dallas
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 194
Rejestracja: 29/08/07, 09:46
Lokalizacja: Wycieczki




przez Korben Dallas » 23/02/09, 11:32

Zgadzam się w 100% z Obelixem.

Pamiętam zdanie Coluche’a, który mawiał: „wystarczy, żeby nikt tego nie kupił, żeby nie sprzedawało”. CO BYŁO DO OKAZANIA

Faktem jest, że Francuz to owca, która za bardzo słucha mediów i za bardzo im ufa. Łatwo się nim manipuluje. Nie wiem dlaczego!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 23/02/09, 11:38

Powinienem był powiedzieć +4! : Chichot:

W przypadku niepilnych artykułów nieżywnościowych (awaria, uszkodzenie itp.) zgadzam się: zawsze możesz przełożyć zakup!

Ale w przypadku żywności jest trudniej, bo jeśli wszystko zostanie wepchnięte w różne zmowy... najgorsze jest to, że większość rolników nigdy nie była tak biedna. Musisz mi wyjaśnić ten "błąd"...

Krótko mówiąc, poza przymusową dietą, jak chcesz przestać kupować jedzenie?

Mimo to w takich warunkach niektórzy ludzie lepiej sprawdziliby ceny u lokalnego piekarza lub rzeźnika… jeśli nadal mają szczęście, że je mają! Mieliby niezłe niespodzianki... W naszym przypadku stosunek jakości do ceny nie ma nic wspólnego... z wyjątkiem wyjątkowych promocji ze strony największych sprzedawców detalicznych...
0 x
Korben Dallas
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 194
Rejestracja: 29/08/07, 09:46
Lokalizacja: Wycieczki




przez Korben Dallas » 23/02/09, 12:19

Właśnie dlatego Amaps zaczyna odnosić sukcesy: możemy kupować od rolników tańsze produkty lepszej jakości, oferując im jednocześnie lepszy standard życia.

Faktem jest, że jeśli wszyscy będziemy tak postępować, spowoduje to bezrobocie w supermarketach.

W sobotę towarzyszyłem żonie do Auchan: to szaleństwo, jak dajemy się nabrać podczas przeglądania półek => kupujemy mnóstwo rzeczy, po które nie przyjechaliśmy. Wybór budzi pożądanie, a następnie zakup. W rezultacie wydajemy więcej, najczęściej na rzeczy daremne. To jeden z wektorów siły nabywczej: kupowanie tylko tego, czego potrzebujesz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 23/02/09, 12:27

Korben Dallas napisał:Faktem jest, że jeśli wszyscy będziemy tak postępować, spowoduje to bezrobocie w supermarketach.


Tak, ale nie, ponieważ 1 euro przekazane AMAP wspiera więcej osób niż 1 euro przekazane na masową dystrybucję...

Chciałbym mieć statystyki: Marża/pracownik lub obrót/pracownik w zależności od branży i rodzaju działalności.

Korben Dallas napisał:W sobotę towarzyszyłem żonie do Auchan: to szaleństwo, jak dajemy się nabrać podczas przeglądania półek => kupujemy mnóstwo rzeczy, po które nie przyjechaliśmy. Wybór budzi pożądanie, a następnie zakup. W rezultacie wydajemy więcej, najczęściej na rzeczy daremne.


Absolutnie: jest to podstawowa psychologiczna podstawa sukcesu i wzrostu masowej dystrybucji… „NADSPRZEDAŻ”…
0 x
bobono
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 355
Rejestracja: 08/09/07, 16:58
Lokalizacja: Bretagne
x 1

Zmniejszenie siły nabywczej




przez bobono » 23/02/09, 13:23

Krzysztof. Zabijasz to, co ci przeszkadza, żeby zdobyć odrobinę odwagi.

Szkoda, że ​​tego nie widać, ale jestem przekonany, że niezależnie od tego, kto miałby stanąć na czele kraju dwa lata po wyborze, krytyka byłaby maksymalna. Nie zapomnę panowania Mit z jego wieloma skandalami, zatopionymi łodziami, rozlaną krwią itp.

Sarko, pukam w to, sprawia mi to radość, idzie w kierunku wiatru, więc jestem hodowcą owiec i pukam ponownie, bo podoba mi się to moim sąsiadom, kiedy stukam w Sarko. Przepraszam, staram się wyrobić sobie opinię i nie jestem stronniczy.

Nie wszystko jest idealne, ale jest lepiej, niż gdyby to drugie minęło, takie są moje przemyślenia. Czekała, aż przegra, aby ogłosić rozstanie z Holande, ale to nie znaczy, że chcemy wziąć nas za idiotów.

Mamy także przyjaciół w służbie cywilnej, którzy są nauczycielami i nie mam nic przeciwko pokazaniu im mojego sposobu myślenia.
co zaskakujące, często do mnie dołączają

Przepraszamy, ale branie użytkowników jako zakładników przez kierowców pociągów, autobusów metra itp. jest niedopuszczalne. Zakazano sytuacji monopolistycznych w branży telekomunikacyjnej itp. Zakaz strajków we wszystkich przypadkach brania zakładników Nie jesteś zadowolony ze swoich warunków pracy i zobaczysz, czy w sektorze prywatnym będzie lepiej.

Jak na miasto liczące 10 000 godzin, mamy 2 rzeczy dla majsterkowiczów, 4 sklepy dla majsterkowiczów, spółdzielnie, to dużo i pozostawia nam wybór pomimo marży: kupuję jeden, sprzedaję 3 i to obowiązywało na długo przed przybyciem Sarko.

Ale ich najbliższym sąsiadem są angielscy emeryci, których funt stracił 50% wartości swojej waluty. Mówią mi, że nie żałują zakupu i instalacji we Francji. To samo dotyczy Holendrów


Żeby już nie było tak, że Cię denerwuję, być może wyposażę się w panel fotowoltaiczny. odzysk przy 60 ct € za kW Nie mogę się oprzeć.

szeroki
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078

Re: Spadek siły nabywczej




przez Christophe » 23/02/09, 13:44

Cóż, na szczęście nie zajmujesz się polityką, w przeciwnym razie nie wiem, jakie byłyby Twoje przesłania…

bobono napisał:Polityka jest bardzo skomplikowana, dlatego nic nie mówię.


Masz prawo być po prawej stronie, nawet po prawej stronie i bronić swojego przywódcy... a ja mam prawo go nie lubić i powiedzieć, że ma gdzieś ludzi. kiedy mowa o sile nabywczej.

Siła nabywcza jest własnością Sarko, terroryzm był własnością Busha…

Potem zawsze myślisz, czego chcesz: ceny we Francji nigdy nie były tak wysokie w porównaniu do średnich wynagrodzeń od czasów Sar

bobono napisał:Żeby już nie było tak, że Cię denerwuję, być może wyposażę się w panel fotowoltaiczny. odzysk przy 60 ct € za kW Nie mogę się oprzeć


Dlaczego mnie złościsz? Jeśli stać Cię na zakup czegoś dochodowego bez dotacji, aby zapłacić niższy podatek: tym lepiej dla Ciebie i Twojej emerytury.

Czy cię zaskakuję? Przepraszam, że nie jestem lewicowcem, ale… w rzeczywistości, jeśli się nad tym zastanowić, lewicowcem wolałby być ty, ponieważ za twoje panele fotowoltaiczne płaciliby twoi sąsiedzi i wszyscy, którzy nie mają fotowoltaiki i płacą rachunki z EDF. Jak myślisz, dla ilu osób sprawdza się taki system? Nie lubię gównianego dotacji, to wszystko... to marnotrawstwo kosztem innych rozwiązań!

Ale przede wszystkim nie mówcie mi, że robicie to dla planety i swoich dzieci…

Dobrze, że mówisz o zakupie nieruchomości przez obcokrajowców: Bardziej obawiam się o poziom życia przeciętnego Francuza inwazja bogatych zagranicznych emerytów które pchają nieruchomości w górę, a nie trzeciego świata (aby wykorzystać twoje pomysły)...ale na szczęście ci „zbyt” bogaci bardzo ucierpieli na skutek kryzysu!
0 x
bobono
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 355
Rejestracja: 08/09/07, 16:58
Lokalizacja: Bretagne
x 1

siła nabywcza




przez bobono » 23/02/09, 14:25

(Nie lubię gównianego dotacji i tyle… to marnotrawstwo kosztem innych rozwiązań! .

Całkowicie się z Tobą zgadzam (temat już poruszany na ten temat forum , dotacje, które podnoszą ceny), ale okazuje się, że subskrypcja za 1200 € do mojego pieca na drewno skłoniła mnie do zakupu klasy 2, która grzeje więcej i zużywa mniej drewna, więc to jest dobry przykład.

Okazuje się, że to żona kolegi z pracy jest sprzedawcą w tej działalności i jak każdy dobry sprzedawca nalega na to.

Przepraszam, nie jestem ani z prawej, ani z lewej strony.Głosowałem na Sarko i zakładam, że ponieważ mnie satysfakcjonuje, to przynajmniej ma odwagę stawić czoła problemom i zdaję sobie sprawę, że ich wszystkich nie rozwiąże.

Jestem gotowy głosować na osobę z lewicy, jeśli pokaże mi, tak jak Obama w USA, że idzie do pracy.

Przykładowo, postawmy pensję posłów i ministrów na poziomie menedżera średniego szczebla i nazwijmy 20 000 miesięcy tak, jak ma to miejsce obecnie.

Nie tak jak Mitterant i jego klika przez 14 lat. I tak, lewica jest u władzy od 14 lat i nic się nie zmieniło.

Nie chciałbym zmonopolizować forum .

Cordialement
0 x
Korben Dallas
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 194
Rejestracja: 29/08/07, 09:46
Lokalizacja: Wycieczki




przez Korben Dallas » 23/02/09, 18:52

Christophe napisał:Tak, ale nie, ponieważ 1 euro przekazane AMAP wspiera więcej osób niż 1 euro przekazane na masową dystrybucję.

Wcale nie jestem pewien, czy masz rację. Supermarket, choć przewrotny, wspiera swoich pracowników, + tych z centrum zakupów, + wszystkich pracowników długiego łańcucha logistycznego, + na końcu, ale słabo, producenta.
W AMAP to producent odzyskuje wszystkie marże i koszty pozostałych pośredników między nim a sprzedawcą.
0 x
vertderage
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 13/02/09, 15:27




przez vertderage » 30/03/09, 15:53

Hello ...
Tak, istnieją badania, które pokazują, że drobni producenci i drobni rzemieślnicy są bardziej „zatrudnieni” niż supermarkety. Ogólnie rzecz biorąc, „postawa JP Coffe” polega na kupowaniu jedzenia niedaleko małych lokali, rozsądnej ilości mięsa, gotowaniu samodzielnie i przetwarzaniu obierek, nie ma wątpliwości: jest to dobre dla zatrudnienia, zdrowia, zakupów energii i planety!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 30/03/09, 16:45

Korben Dallas napisał:
Wcale nie jestem pewien, czy masz rację. Supermarket, choć przewrotny, wspiera swoich pracowników, + tych z centrum zakupów, + wszystkich pracowników długiego łańcucha logistycznego, + na końcu, ale słabo, producenta.
W AMAP to producent odzyskuje wszystkie marże i koszty pozostałych pośredników między nim a sprzedawcą.


Co rodzi odwieczne pytanie o sens naszej gospodarki: czy za wszelką cenę musimy tworzyć więcej miejsc pracy???

Następnie sugeruję ułożenie stosów piasku po lewej stronie. W dni parzyste umieszczamy je po prawej stronie, w dni nieparzyste po lewej stronie. Pozostaje tylko obliczyć wielkość stosów... Wszyscy będą mieli pracę, ale nikt nic nie wyprodukuje... Wykazanie poprzez absurd, że prawdziwym problemem nie jest zatrudnienie, ale wytworzona wartość!

Im więcej wartości stworzymy, pracując mniej, tym lepiej będzie. Z wyjątkiem pracoholików, którzy bez tego nie są w stanie się zająć. Istnieje o wiele więcej, niż nam się wydaje. Są też tacy, którzy nadają pozorny sens pracy, która tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia („twórcy”, którzy w ogóle niczego nie tworzą!)…

Krótko mówiąc, ten nonsens polegający na stwierdzeniu, że „daje pracę/odbiera pracę” jest bardzo uproszczony!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 198