Generator - napięcie do zidentyfikowania

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Matthys
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 23/01/09, 15:50

Generator - napięcie do zidentyfikowania




przez Matthys » 25/01/09, 23:53

Bonjour à tous,
Mam mały generator (silnik wycieraczek samochodowych). Chciałbym go użyć do zasilania akumulatora za pośrednictwem małej turbiny wiatrowej. Jednak po podłączeniu mojego generatora do wiertarki mierzę napięcie maksymalnie 2 wolty. Czy to normalne? Nie wiedząc, jaki mam generator, zrobiłem zdjęcie Obraz
Dziękuję za odpowiedzi.
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 26/01/09, 08:20

Cóż, to normalne.
to silnik, a nie generator.
jeśli jest to silnik 12 V (wycieraczka), nie dziwię się, że w generatorze zapewnia nie więcej niż 2 V.
tak mała szansa, że ​​zadziała w połączeniu z turbiną wiatrową.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
boubka
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 950
Rejestracja: 10/08/07, 17:22
x 2




przez boubka » 26/01/09, 19:39

cześć
przy swojej nominalnej prędkości (chyba ponad 1000 obr / min) w genach, musi zapewnić ci 12 V.
jest to silnik ciągły z magnesami trwałymi, więc jego odwracalność musi być całkowita ...
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 27/01/09, 01:30

Halo
otwórz go, aby sprawdzić, czy w stojanie znajdują się dwa magnesy trwałe
Jeśli tak, przewiń go, zaklinuj w imadle i umieść wiertło w osi i obróć, podłącz 12-woltowe światło do drutów.
Zwykle na tych silnikach są 3 linie dla niskiej prędkości?

André
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 27/01/09, 10:57

boubka napisał:cześć
przy swojej nominalnej prędkości (chyba ponad 1000 obr / min) w genach, musi zapewnić ci 12 V.
jest to silnik ciągły z magnesami trwałymi, więc jego odwracalność musi być całkowita ...


tak, przepraszam, miałem na myśli przy pracy z turbiną wiatrową, tzn. przy niższej prędkości napięcie nigdy nie osiągnie 12V
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 27/01/09, 23:06

Napięcie silników wycieraczek ma 2 prędkości: konieczne jest zmierzenie napięcia w 1 drucie i masy

między 2 przewodami występuje tylko różnica napięć między 2 prędkościami

to drut o niskiej prędkości, który zapewnia najlepszą wydajność silnika: drut o dużej prędkości jest podłączony do węgla, który nie wykorzystuje silnika w optymalny sposób: obraca się szybciej, ale wydajność nie jest dobra
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 238