Pytanie o działanie falownika

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Pytanie o działanie falownika




przez Christophe » 14/01/09, 16:50

Małe „głupie” pytanie: czy falownik trwale „tętnieje” napięcie, czy robi to tylko w przypadku braku napięcia sieciowego?

Inaczej mówiąc: czy gdy nie pracuje na akumulatorze, wykorzystujemy napięcie sieciowe bezpośrednio, czy też napięcie „przetworzone” przez falownik?

Jeśli nikt nie wie: czy istnieje prosta metoda sprawdzenia tego?

Moje pytanie nie jest niewinne, ma na celu sprawdzenie, czy możemy użyć falownika do przetworzenia napięcia mojego przyszłego koła łopatkowego :)
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12

Re: Jak działa falownik?




przez Andre » 14/01/09, 17:18

Christophe napisał:Małe „głupie” pytanie: czy falownik trwale „tętnieje” napięcie, czy robi to tylko w przypadku braku napięcia sieciowego?

Inaczej mówiąc: czy gdy nie pracuje na akumulatorze, wykorzystujemy napięcie sieciowe bezpośrednio, czy też napięcie „przetworzone” przez falownik?

Jeśli nikt nie wie: czy istnieje prosta metoda sprawdzenia tego?

Moje pytanie nie jest niewinne, ma na celu sprawdzenie, czy możemy użyć falownika do przetworzenia napięcia mojego przyszłego koła łopatkowego :)


Jeśli mówimy o systemach rezerwowych dla komputerów, falownik stale zasila komputer, sieć zasilająca 12 V zasila falownik i akumulator, w ten sposób nie ma różnicy w zasilaniu komputera.

André
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 14/01/09, 17:28

Tak, mówię o tym... Mam w domu 2 różne modele.

Więc według ciebie „wszystko” przechodzi przez napięcie 12 V, a zatem przez tętnienie falownika?

Kiedy zabraknie prądu słychać zadziałanie przekaźnika...więc założyłem, że są 2 oddzielne obwody?

Dlatego Twoim zdaniem prostym rozwiązaniem do sprawdzenia byłoby wyjęcie akumulatora: jeśli wszystko przechodzi przez 12 V/akumulator, a wcześniej bez akumulatora, falownik już nie działa.

I dobrze?

Oto jeden z omawianych falowników:

Cechy

* automatyczna dezaktywacja w przypadku braku obciążenia
* dostarczane z kablem zasilającym, kablem komputerowym i oprogramowaniem (Windows 95/98/NT/2000/ME/XP/Linux)
* funkcja zimnego startu
* Zabezpieczenie przed wysokim/niskim napięciem, przeciążeniem i zwarciem

Dane techniczne

* napięcie wejściowe: 155Vac ~ 275Vac (znamionowe 230Vac)
* częstotliwość wejściowa: 42 Hz ~ 67 Hz
* pojemność rezerwowa: 1.5 ~ 15 minut, w zależności od podłączonego obciążenia
* złącza: 2 gniazda CEE, 1 wtyczka modułowa RJ-11 do ochrony linii telefonicznej, 1 złącze DB-9 do komunikacji programowej z komputerem
* alarm dźwiękowy: w przypadku niskiego poziomu naładowania baterii i przeciążenia
* akumulator zapasowy: UPS600N/SPB
* moc: 600VA
* wymiary: 240 x 108 x 147 mm
* waga: 5kg
* regulacja napięcia: ± 3%
*wskaźnik: dwukolorowa dioda LED


Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
coucou789456
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1019
Rejestracja: 22/08/08, 05:15
Lokalizacja: Narbonne




przez coucou789456 » 14/01/09, 17:46

cześć

istnieją 2 typy falowników: off-line i on-line

linia off-line normalnie zasilana jest z sieci, w przypadku odcięcia lub spadku napięcia przekaźnik przełącza się na napięcie tętnione

online, są aktywne na stałe, ale ich cena jest z pewnością wysoka

tak zwane modele ogólnodostępne, więc o małej mocy, wszystkie są wyłączone


Jeff
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 95