Fala zimna i ogrzewanie elektryczne: EDF na kolanach?

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 08/01/09, 18:53

Dzięki za szczegóły ... tak, wciąż ten sam INTOX ...

Cóż, ogrzewanie elektryczne wszyscy wiedzą, że jest to oszustwo i nadal jest bardzo niewiele nowych domów, które są obecnie budowane z bezpośrednim prądem (z drugiej strony mieszkania).

Ale najbrzydszą rzeczą, jaką w tym wszystkim znajduję i dla ekologa, jakim jestem, jest wyścig o instalację klimatyzacji odwracalnej i innych pomp ciepła.

Odbywa się to przy szerokim wsparciu firmy Ademe, która nie waha się mówić o energii odnawialnej, jeśli chodzi o energię geotermalną. To odurzające i uważam to za wstyd!

Pytanie pułapki: pompa ciepła o mocy 6 kW z cos phi równym 0.8 na stałe i 0.4 przy uruchomieniu, ile konwektorów jest obciążonych sieci? : Chichot:

Wierzę, że kupię akcje EDF, kiedy spadną rachunki to wzrosną !! Obraz
0 x
bobono
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 355
Rejestracja: 08/09/07, 16:58
Lokalizacja: Bretagne
x 1

Zimna fala i ogrzewanie elektryczne




przez bobono » 08/01/09, 19:57

Stawianie Niemiec przed Francją, kiepski student ze swoimi elektrowniami elektronowymi jest trochę łatwy.

Nie jestem całą elektrownią jądrową, ale czy lepsza jest produkcja z turbin węglowych lub gazowych?

Pytanie dotyczy przede wszystkim tego, czy wprowadzona polityka zmierza w dobrym kierunku, czy nie.

Ulga podatkowa w wysokości 50% od izolacji, pieców opalanych drewnem i kotłów na pelety itp. Nie zapominam o izolacji i montażu okien z podwójnymi szybami.

Ponadto daje pracę lokalnym biznesom i rzemieślnikom.

Powstaje pytanie, do którego już się odnosiliśmy forum ponieważ istnieje 50% ulga podatkowa, mogę zwiększyć swoją marżę.

Problem pomp ciepła jest obszerną dokumentacją i zasługuje na dogłębną analizę.

Większość przypadków instalacji pompy ciepła ma zastąpić czyste rezystory w tym przypadku jest raczej lepiej. Aby wymienić kotły na olej opałowy (Spalaj bezpośrednio olej opałowy lub olej opałowy lub gaz przez EDF, aby zapewnić Ci KW) nie widzę lub jest problem.

Elektrownie atomowe równie dobrze mogą sprawić, że będą działać.

Prawdziwe pytania, które się pojawiają, to budowa nowej fabryki we Francji, a zwłaszcza w KRAJACH, które jej nie mają.

Kiedy widzę sprzedaż patelni olejowych, które chodzą jak ciepłe bułeczki w supermarketach. przy 30 € za litr ropy naftowej (cena pobierana dziś w moim mieście) to mnie bunt.

Wraca do nich ilość energii rozproszonej w habitacie. Nie mam już na myśli liczb, ale premię kilkakrotnie wyższą niż KW EDF, która nie żyje w zanieczyszczającej atmosferze.

Możliwe są zdroworozsądkowe rozwiązania dla lepszego zarządzania, ale wiąże się to z wymianą wszystkich liczników w domu, aby zachęcić do konsumpcji w okresach poza szczytem.

Pompa ciepła z zasobnikiem energii w postaci
zbiornik ciepłej wody, aby maszyna nie działała w końcówce.

To, co należy zwalczać, to fałszywie dobre rozwiązanie, takie jak pompy ciepła powietrze-powietrze, instalacja paneli słonecznych, które wytwarzają KW, gdy jest już za dużo energii dla turbin wiatrowych.

Jedyne, co mnie uszczęśliwia, to to, że wciąż mamy dobry margines progetu i że przejście z prymitywnego do 150 € wszystko to sprawiło, że coś się stało, ale co szybko popadnie w zapomnienie, to tylko kwestia czasu.

Systematyczna krytyka nic nie daje, pozytywne opinie sugerują, że każdego dnia pracujemy dla przyszłości.
0 x
boubka
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 950
Rejestracja: 10/08/07, 17:22
x 2




przez boubka » 09/01/09, 21:57

odpowiedź CEO edf: aby uniknąć przerwy w kolejnych latach, konieczne jest zwiększenie kw, aby móc inwestować w nowe zakłady ...
płacić nadal płacić.
w latach 70. po kryzysie naftowym państwo (a więc my lub nasi rodzice) za nasze pieniądze budowali elektrownie atomowe.
w międzyczasie edf (i częściowo państwo) jest znacznie wzbogacony na naszych plecach.
a dziś wciąż musimy płacić, aby wzbogacić prywatne firmy,
a jutro trzeba będzie ponownie zapłacić, aby zdemontować te same centale.
poszukaj błędu
: Evil:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 10/01/09, 17:22

boubka napisał:odpowiedź CEO edf: aby uniknąć przerwy w kolejnych latach, konieczne jest zwiększenie kw, aby móc inwestować w nowe zakłady ...
płacić nadal płacić. : zły:


Dlatego są tacy, którzy starają się promować wszystkim zmniejszenie zużycia energii elektrycznej.

Szczególnie nie chcę bronić prezesa EdF. Ale nie zapominajmy, że na początku wciąż jest wielu ludzi promujących WPR, w szczególności air-to-air ...

Wbrew temu, co przeczytałem, znane mi (być może nietypowe) przypadki dotyczą prawie wszystkich podmiany paliwa.

Napisałem to gdzie indziej, ale wrócę: wymiana konwektorów na pompy ciepła, OK, to zmniejsza zapotrzebowanie (niewiele w okresach ekstremalnego zimna, acr wydajność pompy ciepła jest wtedy opłakana, jeśli powietrze (powietrze). CAP może tylko doprowadzić prezesa do samozadowolenia.

Mógłbym napisać: zostaw w spokoju prezesa EdF, on po prostu wykonuje swoją pracę. EdF sprzedaje energię elektryczną. Gdyby głosił dla najdelikatniejszego kotła, zostałby zwolniony. Już jest zobowiązany wtrącać się w energię słoneczną! To ludzie, wszyscy ci, którzy instalują PAC, wszyscy ci, którzy rozmawiają na rzecz PAC, itd ...

Wszyscy czują, że łupek wzrośnie, ale wszyscy nadal uważają, że PAC są opłacalne (przy obecnych kosztach), więc nie widzą dalej niż bieżący rok ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Zimna fala i ogrzewanie elektryczne




przez Did67 » 10/01/09, 17:27

bobono napisał:Jedyne, co mnie uszczęśliwia, to to, że wciąż mamy dobry margines progetu i że przejście z prymitywnego do 150 € wszystko to sprawiło, że coś się stało, ale co szybko popadnie w zapomnienie, to tylko kwestia czasu. .


Albo szybko wracam ... Należę do tych, którzy uważają, że obecna jesień nie będzie trwała i że jedziemy szybko (mówię o kroku czasowym porównywalnym z żywotnością sprzętu, o którym mówimy - powiedzmy 15 lat za pompę ciepła, kocioł, konwektory, izolację ...) znajdź ceny porównywalne z tymi, które znamy.

Anomalia to nie letnie ceny ropy / paliwa. To są aktualne ceny. Ceny ropy są bardzo spekulacyjne, stąd silne wahania. Trend, jeśli wygładzimy krzywe, jest jednak bardzo wyraźny: przyspieszenie wzrostu w ostatnich latach.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 181