Wytwarzaj prąd za pomocą koła wodnego

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Avatar de l'utilisateur
esgege
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 55
Rejestracja: 26/11/08, 20:41
Lokalizacja: Francuskojęzycznej Szwajcarii




przez esgege » 17/12/08, 19:50

Wręcz przeciwnie, uważam, że ma bardzo duży potencjał...

Twoje koło obraca się zgodnie z prędkością prądu rzeki, nigdy nie będzie kręcić się szybciej!

Musisz znać moment obrotowy swojego koła, czy możesz go zatrzymać, zmieniając kierunek przepływu wody przepływającej pod spodem?

Czy mógłbyś zrobić zdjęcie mechanizmu, może to pomóc w skonfigurowaniu systemu pomiarowego.

Gdy znany jest moment obrotowy (siła), możemy znaleźć rozwiązanie. Łatwiej jest przekształcić ruch w ciepło niż odwrotnie.

W przypadku układu sprężonego powietrza należy go zbadać i udoskonalić w celu odzyskania siły mechanicznej ogranicznika.

Bo nawet jeśli Christophe twierdzi, że to bzdura (nie precyzuje dlaczego), pozostaje to tanim i stosunkowo łatwym do wdrożenia sposobem.
Teraz wszystko zależy od Twoich środków finansowych i umiejętności majsterkowania.
0 x
Powiedzmy, a dobrze
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 17/12/08, 20:15

cóż, nie, twój projekt wcale nie jest niemożliwy.
dlatego masz koło poruszające się po wodzie. nie możemy obliczyć na podstawie masy wody w wiadrach, ponieważ tak nie jest.
musimy być w stanie oszacować siłę działającą na powierzchnię ostrzy stykających się z wodą.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79468
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 17/12/08, 20:52

Zdjęcie pozwoliłoby uniknąć różnych spekulacji, nie sądzisz?
W najgorszym przypadku schemat....
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 17/12/08, 21:25

Według mnie wszystko to wydaje się idealnym dobrodziejstwem, pod warunkiem, że przekażesz naszym doświadczonym technikom wymagane informacje, jest mnóstwo do przemyślenia i ogromny zastrzyk energii dla Ciebie! (nie, z kołem nie ma żartów, he, he, he…)

W każdym razie witam w imieniu wszystkich w ekologii, krainie przyjaźni i wzajemnej pomocy.

Dziękujemy za przekazanie nam informacji. Pozdrowienia od Lietseu
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 31/12/08, 05:30

3 lata temu swoimi małymi rączkami zbudowałem małą elektrownię hydrauliczną. To długa przygoda.
Na początek powiem, że koła łopatkowe mają słabą wydajność.Aby szybko uzyskać ciekawy efekt przy niskich głowach (poniżej 10m) lepiej zdecydować się na turbinę Kaplana. Kupiłem używany na tej stronie. To także bardzo dobre źródło informacji. Użycie już zainstalowanej łopatki może być interesujące i zmniejszyć inwestycję.Silnik asynchroniczny jest bardzo dobrym generatorem.
http://www.moulinaeau.org/

Można tam także kupić wietnamskie mikroturbiny.
http://www.zenit.fr/hydro.php
Ze swojej strony na budowę własną i z pomocą wydałem około 15000 XNUMX euro.
Zastanów się, w jaki sposób będziesz wykorzystywał swój prąd.Z mojej strony nie zawierałem umowy z EDF, ponieważ jest ona zbyt skomplikowana i restrykcyjna. Wrzucam nadmiar prądu do sieci!!!
0 x
Pierre17800
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 07/03/09, 11:47
Lokalizacja: Charente Maritime




przez Pierre17800 » 08/03/09, 09:25

Witam,
Musisz zacząć od oceny mocy dostępnej na wodospadzie. Należy zwrócić uwagę na dwa parametry: wysokość opadania i natężenie przepływu.
Na podstawie tej teoretycznej mocy wybieramy najbardziej odpowiedni typ koła, który zapewni rzeczywistą moc dostępną na wale. Jeśli koło istnieje, musisz wiedzieć, jaki jest jego typ:
Koło zasilane od góry, koło zasilane od dołu, tzw. koło „boczne” zasilane poniżej piasty itp.
Wyślij zdjęcia to ci powiem jaki to typ.
Z poważaniem.
Peter.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 08/03/09, 14:49

Witamy Pierre'a 17800 i Raymona :D

Dziękuję za bardzo jasne dokumenty Raymon :D 8)
Jeśli posiadasz w swoich archiwach jakąś przydatną dokumentację, prześlij ją do nas....

Z pozdrowieniami od najbardziej szalonego kota ekologii :P
Ostatnio edytowane przez Lietseu 08 / 03 / 09, 15: 23, 2 edytowany raz.
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79468
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 08/03/09, 15:02

Pierre17800 napisał:Witam,
Musisz zacząć od oceny mocy dostępnej na wodospadzie. Należy zwrócić uwagę na dwa parametry: wysokość opadania i natężenie przepływu.


Tutaj masz kalkulator do tego: https://www.econologie.com/calculer-la-p ... -4035.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 08/03/09, 16:17

Dziękuję Christophe, czy widziałeś mały stolik oferowany przez link, który dostarczył nam Raymon: http://www.moulinaeau.org/

Raczej interesuję się wiatrem, ale śmiało mogę powiedzieć, że nie każdy ma to szczęście, że może się pośmiać (ru, kocie siki, mały strumyk) za swoim domem :D

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za niezwykle interesujące informacje!
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : sicetaitsimple i goście 123