Wieczyste, nadliczbowe i bezpłatne. PAC + STIRLING

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 13/12/08, 19:28

I tak, Esege, wysoki COP oznacza małą deltaT, co z kolei nie może dać znaczącej przewagi, a jak intuicyjnie wyczuwasz, niewiele zostało do pokrycia tarcia.

Ale na pocieszenie zaproponowałem coś naprawdę skutecznego na ogrzewanie, „dodatkowe” dla gorliwego sprzedawcy, ale i dla portfela. : Lol:

było było
Remundo napisał:Istnieje jednak sposób, by stać się wyjątkowo jednolitym ... przypomniało mi się o tym, gdy zobaczyłem 107%.

To pomysł, który miałem od dawna. Myślę nawet, że przeczytałem to w prawo lub w lewo w sieci.

nadjednostkowy w pompowaniu cieplnym... Nie pożyczaj mi absurdalnych i metafizycznych myśli świata darmowej energii...

Schemat jest następujący:
Oparzenia 100 J dają:
40 J elektryczne i 60 J termiczne dzięki mikrokogenowi (konieczne byłoby zwiększenie jego sprawności do 40% (możliwe przy koncepcji SPRATL).

Następnie elektryczny 40 J jest wtryskiwany do pompy ciepła o wydajności 4 (COP dla inżynierów grzewczych)

Mamy więc 160 dżuli ogrzewania oprócz 60: 220 dżuli ogrzewania (niska temperatura dla domów ...).

Połączenie mikro-CHP i pompy ciepła jest zatem sposobem na pomnożenie wartości opałowej początkowego paliwa przez 2,2.

Nieźle w czasach kryzysu! będzie wart wszystkich premii do czołgu

Niemcy być może nie są od tego daleko, już są liderem w pompach ciepła, a wkrótce w mikro-kotwach... A także liderem w kotłach... Jeśli chodzi o ciepło i energię, to Niemcy wiedzą, o czym mówią, nawet jeśli trzymają brodawkę gazu i węgla w swoim miksie elektrycznym…

W tym czasie prowadzimy elektrownie jądrowe i uwalniamy 50% ciepła rozszczepienia jądrowego do atmosfery, albo bezpośrednio w chłodnicy powietrza, albo pośrednio w wyniku działania linii energetycznych Joule'a.
0 x
Obraz
Riaz
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 391
Rejestracja: 04/10/08, 10:21
Lokalizacja: Cholet
x 2




przez Riaz » 13/12/08, 23:15

Tak Remundo a przy prawdziwych liczbach nadal nie jest źle.

Maszyna do mikrokogeneracji peletu drzewnego, taka jak SUNMACHINE, może jednocześnie wytwarzać energię elektryczną o mocy 3 kW i energię cieplną o mocy 10 kW (sprawność mechaniczna 21% przy ogólnej sprawności 90%).
Jeśli uruchomimy pompę ciepła z wyprodukowaną energią elektryczną i ma ona rzeczywisty COP równy 3, mamy 9 Kw więcej mocy cieplnej, czyli łącznie 19 Kw mocy cieplnej.
Jeśli weźmiemy 90% sprawności SUNMACHINE, zużywa ona 14,44 Kw mocy cieplnej pochodzącej z peletów, czyli ogólną „sprawność” 19/14,44*100=132%.

Bardzo ładne, ale z pewnością bardzo bardzo drogie, a zatem nieopłacalne ekonomicznie.
Poza tym używanie pięknego prądu produkowanego bez strat i przy ZERO CO2 do ogrzewania nie wydaje mi się zbyt dobrym pomysłem...

Jeśli chodzi o straty elektrowni jądrowych, z EDF jesteś zbyt łaskawy, jedna jest bliższa 2/3 strat.
Sprawność 50% osiągają elektrownie gazowo-parowe (z turbiną parową), które są znacznie częściej obecne w artykułach prasowych niż na obiektach EDF.

Cała energia tracona przez elektrownie jądrowe jest tracona na zawsze. Moglibyśmy zrobić ogrzewanie miejskie, ale planując zainstalowanie pięknej elektrowni w centrum miasta, ryzykujemy zmotywowanie niektórych przeciwników.

Oczywiście nie byłoby tak samo z kogeneracją....
0 x
W odniesieniu do przyszłości, to nie jest to przewidzieć, ale w celu umożliwienia mu (Antoine de Saint Exupery)
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 13/12/08, 23:31

Witaj RIAZ,

Zgadzam się co do techniki.

Jeśli chodzi o finanse, mówisz „bardzo, bardzo drogo”. Nie tak wiele. W rzeczywistości na ten moment nie ma żadnej oferty w tej sprawie.

Niezbędne wyposażenie nie jest w żaden sposób bardziej skomplikowane niż kocioł na zrębki drzewne czy dodatkowe ogrzewanie panelami słonecznymi.

„mały kontynent” :?

:P Będzie dodatkowy koszt instalacji
:P Zmniejszone zużycie zwróci Ci koszty
:P Natura ci podziękuje
:P Twój portfel będzie w lepszej sytuacji
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
esgege
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 55
Rejestracja: 26/11/08, 20:41
Lokalizacja: Francuskojęzycznej Szwajcarii




przez esgege » 14/12/08, 01:59

Ok rozumiem, dziękuję Remundo

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, gdzie mogę znaleźć temperatury pracy pompy ciepła? (niskie i wysokie ciśnienie)
0 x
Powiedzmy, a dobrze
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 14/12/08, 09:49

Powinno to być widoczne na stronie, np. „Daikin”

Zasadniczo źródłem zimna jest grunt lub powietrze (10°C), źródłem ciepła jest zbiornik ciepłej wody (40°C do 80°C)

Im mniejsze zapotrzebowanie na ciepło, tym wyższy współczynnik COP. Dlatego podane COP są tylko rzędami wielkości, ponieważ nic nie znaczą, jeśli nie określono deltaT nałożonego na pompę ciepła. : Idea:
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 14/12/08, 11:14

W przypadku pompy ciepła najlepiej jest preferować restytucję gruntową. Wymaga niższych temperatur roboczych!
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 160